Maraton Akademii Odkryć Fotograficznych: "Kreacje w plakacie filmowym"

"Kreacje w plakacie filmowym"- spotkanie z Ryszardem Wojtyńskim.

Podczas godzinnego spotkania Ryszard Wojtyński opowie o pracy podczas realizacji licznych plakatów filmowych, ale także odsłoni kulisy pracy przy efektach specjalnych polskich superprodukcji. Pokaże poszczególne etapy pracy, opowie zabawne anegdoty. Po zakończeniu pokazu Ryszard Wojtyński w zaaranżowanym studio wykona sesję do plakatu  hipotetycznego filmu. Poszukujemy 3 modeli: kobiety (do 25 lat), mężczyzny (do 25 lat) oraz osoby starszej (dowolnej płci), która wcieli się w czarny charakter. Cała sesja z modelami oraz kulisy pracy nad plakatem będzie można obserwować z bliska. Czas trwania sesji ok. 2 i pól godziny.

Planowana jest także wystawa Ryszarda Wojtyńskiego pt: "Osobowości Dwóch Brzegów". Szczegóły podamy w możliwie krótkim czasie, po dokonaniu ostatecznych ustaleń.

Ryszard Wojtyński.
Urodził się w Olsztynie w 1958 roku. Od 1971 mieszka w Warszawie.
Wykształcenie wyższe, mgr sztuki, absolwent warszawskiej ASP 1987 r.
Jako student współpracował z klubami akademickimi ALFA i STODOŁA przy oprawie imprez artystycznych. Początkowo zajmował się grafiką wydawniczą, ilustracją i plakatem (wydawnictwa: KAW, ALMAPRES, FANTASTYKA, TONPRES i inne).
W latach 1988 - 1991 pracował w Nowym Yorku dla firmy "Prima". Wyszkolił ponad 100 grafików i projektantów dla takich firm jak: MACY'S, LONDON FOG, CHEROKEE, MISSONI i inne). W tym czasie współpracował również z agencją Leslie Barany Comunication jako grafik przy projektowaniu okładek do książek, płyt muzycznych i reklam prasowych. Brał udział w wystawach zbiorowych w Nowym Yorku.
Po powrocie z USA założył firmę ARTLOGIC, której właścicielem jest do dziś. W ARTLOGIC był realizatorem i współrealizatorem efektów specjalnych do ponad 20 produkcji filmowych takich jak: Ogniem i mieczem, Dzieje mistrza Twardowskiego, Stara baśń, Bitwa Warszawska 1920, Młode wilki, 6 dni strusia, RH+ i wielu innych oraz do reklam, filmów i spektakli telewizyjnych.
W latach 2014-2015 kierował zespołem kreatywnym w Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu (byłej Wytwórni Filmów Fabularnych). Tam też stworzył silny zespół grafików komputerowych i był współrealizatorem projektów związanych z produkcją i techniką filmową.
Od kilku lat kształci dzieci i młodzież w zakresie rysunku, malarstwa, kompozycji. Wykłada Estetykę w Obrazie Filmowym na Wyższej Szkole Filmowej w Warszawie.
Jego pasje to również: fotografia, tworzenie muzyki, poezji i prozy oraz tłumaczenie tekstów piosenek. Obrazy, rysunki i litografie Ryszarda Wojtyńskiego znajdują się w zbiorach Biblioteki Narodowej, Muzeum H.R. Gigera w Szwajcarii oraz licznych kolekcjach prywatnych.
Obecnie realizuje własne plany artystyczne.

Źródło: Maraton Akademii Odkryć Fotograficznych

Mapa

Kultura

Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2020.
Pokaż stopkę