Pomóżmy Maryni!

Niecały miesiąc mają rodzice Maryni, by zebrać środki na operację ratującą życie ich córeczki. Dziecko, u którego zdiagnozowano skomplikowaną wadę serca, zakwalifikowano właśnie do operacji w klinice w Genewie. Rodzice proszą o pomoc.
Niedawno na łamach naszego portalu w artykule "Serduszko Maryni" pisaliśmy o akcji pomocy na rzecz malutkiej Maryni Figury, której tata pochodzi z pobliskiej Jeziorszczyzny. U dziecka zdiagnozowano złożoną wadę serca z przełożeniem wielkich naczyń wraz z rzadką inwersją przedsionków, zarośniętą drogą odpływu krwi z serca do płuc, ubytkiem międzykomorowym, mezokardią i odwróceniem trzewi.
- Analiza badań wymagała trochę czasu jednak okazało się, że Marysia ma szansę na całkowitą korektę serca metodą double switch. Serce będzie jednak pracować jak zdrowe serce – mówi Damian Figura tata Maryni. – Operacja ta jednak jest skomplikowana i rzadko wykonywana. Wykonuje ją z sukcesami tylko kilka klinik na świecie. Ze względu na stan Marysi operacja powinna być wykonana w krótkim czasie.
Zabiegu podjął się wybitny kardiolog doktor Tornike Sologashvili ze szpitala w Genewie w Szwajcarii – specjalista od trudnych przypadków wad serca.
- Nie tylko zachowają serce dwukomorowe, ale także przeprowadzą całkowitą korektę wady metodą double switch anatomiczny! Marysia może być zdrowa, może normalnie żyć, mieć szczęśliwe dzieciństwo, być z nami! – mówią z nadzieją rodzice dziewczynki.
Operacja ze względu na pogarszający się stan dziecka musi być jednak przeprowadzona jak najszybciej. Jeżeli rodzicom uda się zebrać środki – odbędzie się już na przełomie sierpnia i września.
W akcję pomocy angażuje się duża grupa wolontariuszy. Na Facebooku na profilu Serduszko Maryni nieustannie trwają licytacje, z których dochód wspierał rodziców podczas dotychczasowej walki o życie dziewczynki, a teraz posłuży do opłacenia kosztownej operacji w Szwajcarii. Do armii Maryni dołączyli również mieszkańcy Jeziorszczyzny z Kołem Gospodyń Wiejskich "Jeziorzanki" i radni.
- W niedzielę po mszach świętych w Kazimierzu pod farą, kościołem świętej Anny i klasztorem będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na operację Maryni Figury – mówi organizująca kwestę radna Magdalena Grabczak – Sapała.
Kwesta będzie też prowadzona na parkingu pod zamkiem.
- Przez całą niedzielę wszystkie opłaty za parking będą przeznaczone na operację Marysi - mówi prowadzący parking Waldemar Rutkowski.
W planach jest także koncert charytatywny w Kazimierzu.
- Jesteśmy w fazie organizacji. Planujemy koncert charytatywny na kazimierskim zamku w ostatni weekend sierpnia – mówi radny Rady Powiatu Puławskiego Mariusz Wicik, który zaangażował się w akcję pomocy Maryni Figurze. – Udział w koncercie potwierdził już Krzysztof Cugowski. Trwają jeszcze rozmowy z innymi artystami. Planowany koszt biletu – cegiełki charytatywnej 50 zł.
Trwa także zbiórka pieniędzy na portalu siepomaga.pl. Pomoc okazało już 3937 osób i wciąż dołączają kolejne. Nadal jednak daleko do potrzebnych 700 tys. zł.
- Umierające serduszko Maryni próbuje wygrać walkę z czasem… Marysia, choć anonimowa dla świata, dla nas jest całym światem. Naszą nadzieją, przyszłością, wiarą w lepsze jutro. Nasz świat – nasze wszystko umiera… Błagamy o pomoc, bo ciągle jest nadzieja! Niestety, koszt operacji w Genewie jest gigantyczny. A to największa szansa dla Maryni na życie... – piszą rodzice Maryni.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę