Luzowanie obostrzeń po majówce? Decyzje poznamy już jutro!


Prawdopodobnie już jutro (28 kwietnia) dowiemy się co czeka nas w najbliższych tygodniach. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd planuje luzowanie obostrzeń już po majówce. Jak będzie wyglądał harmonogram znoszenia restrykcji?  „Wiele usług zostanie przywróconych” - zapowiada minister zdrowia.

Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk poinformował w poniedziałek (26 kwietnia), że po zakończeniu posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym zapadną ostateczne decyzje w sprawie odmrażania gospodarki odbędzie się konferencja prasowa.

Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zaplanowano na środę (28 kwietnia), na godz. 10.00. O której rozpocznie się konferencja? Oficjalnych informacji wciąż nie ma. I prawdopodobnie pojawią się one w ostatniej chwili.


Odmrażanie gospodarki tuż po majówce? Jest to możliwe!


Po majowym weekendzie rozpocznie się odmrażanie gospodarki na szeroką skalę? Tak powinno być. Przynajmniej zdaniem  Jarosława Gowina - wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii.

W tej chwili najważniejsze jest to, żebyśmy się wszyscy szczepili, przestrzegali dalej tych rygorów sanitarnych. Jeżeli akcja szczepień będzie rozwijać się w dotychczasowym tempie, to od początku maja rozpoczniemy zakrojone już na szeroką skalę odmrażanie całej gospodarki, tak żeby od czerwca wszystkie branże gospodarce, na czele z turystyką i gastronomią, mogły już funkcjonować całkowicie swobodnie

– mówi wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. I jak dodaje, osoby zaszczepione już w maju powinny mieć możliwość korzystania np. z restauracji.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk został zapytany o harmonogram dotyczący odmrażania gospodarki oraz czy w najbliższą środę właściciele m.in. restauracji i klubów fitness dowiedzą się, kiedy będą mogli wrócić do pracy.

W środę o godzinie 10 odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tam zapadną ostateczne decyzje. I w zależności od ich ostatecznego kształtu, również dotyczącego tego terminarza, te decyzje zostaną w środę zaprezentowane

- tłumaczył szef KPRM.


Jak tłumaczy Jarosław Gowin, luzowanie obostrzeń w pierwszej kolejności powinno dotyczyć handlu i usług:

Uważam, że tutaj obostrzenia powinny całkowicie zniknąć. Natomiast w trakcie maja, w zależności od tempa spadku poziomu zachorowań, tempa szczepień, uważam, że należy udostępnić - zwłaszcza dla osób zaszczepionych - usługi turystyczne, gastronomiczne, należy otworzyć kluby fitness.

O przygotowywanym harmonogramie luzowania obostrzeń mówi także Adam Niedzielski. I dodaje, że plan działania zostanie przedstawiony najprawdopodobniej w środę.

Możemy się spodziewać, że w ciągu maja oprócz edukacji bardzo wiele usług zostanie przywróconych

- tłumaczy minister zdrowia Adam Niedzielski.

Źródło: PAP

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę