Luzowanie obostrzeń po majówce? Decyzje poznamy już jutro!


Prawdopodobnie już jutro (28 kwietnia) dowiemy się co czeka nas w najbliższych tygodniach. Z nieoficjalnych informacji wynika, że rząd planuje luzowanie obostrzeń już po majówce. Jak będzie wyglądał harmonogram znoszenia restrykcji?  „Wiele usług zostanie przywróconych” - zapowiada minister zdrowia.

Szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk poinformował w poniedziałek (26 kwietnia), że po zakończeniu posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym zapadną ostateczne decyzje w sprawie odmrażania gospodarki odbędzie się konferencja prasowa.

Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zaplanowano na środę (28 kwietnia), na godz. 10.00. O której rozpocznie się konferencja? Oficjalnych informacji wciąż nie ma. I prawdopodobnie pojawią się one w ostatniej chwili.


Odmrażanie gospodarki tuż po majówce? Jest to możliwe!


Po majowym weekendzie rozpocznie się odmrażanie gospodarki na szeroką skalę? Tak powinno być. Przynajmniej zdaniem  Jarosława Gowina - wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii.

W tej chwili najważniejsze jest to, żebyśmy się wszyscy szczepili, przestrzegali dalej tych rygorów sanitarnych. Jeżeli akcja szczepień będzie rozwijać się w dotychczasowym tempie, to od początku maja rozpoczniemy zakrojone już na szeroką skalę odmrażanie całej gospodarki, tak żeby od czerwca wszystkie branże gospodarce, na czele z turystyką i gastronomią, mogły już funkcjonować całkowicie swobodnie

– mówi wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin. I jak dodaje, osoby zaszczepione już w maju powinny mieć możliwość korzystania np. z restauracji.

Na poniedziałkowej konferencji prasowej szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk został zapytany o harmonogram dotyczący odmrażania gospodarki oraz czy w najbliższą środę właściciele m.in. restauracji i klubów fitness dowiedzą się, kiedy będą mogli wrócić do pracy.

W środę o godzinie 10 odbędzie się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Tam zapadną ostateczne decyzje. I w zależności od ich ostatecznego kształtu, również dotyczącego tego terminarza, te decyzje zostaną w środę zaprezentowane

- tłumaczył szef KPRM.


Jak tłumaczy Jarosław Gowin, luzowanie obostrzeń w pierwszej kolejności powinno dotyczyć handlu i usług:

Uważam, że tutaj obostrzenia powinny całkowicie zniknąć. Natomiast w trakcie maja, w zależności od tempa spadku poziomu zachorowań, tempa szczepień, uważam, że należy udostępnić - zwłaszcza dla osób zaszczepionych - usługi turystyczne, gastronomiczne, należy otworzyć kluby fitness.

O przygotowywanym harmonogramie luzowania obostrzeń mówi także Adam Niedzielski. I dodaje, że plan działania zostanie przedstawiony najprawdopodobniej w środę.

Możemy się spodziewać, że w ciągu maja oprócz edukacji bardzo wiele usług zostanie przywróconych

- tłumaczy minister zdrowia Adam Niedzielski.

Źródło: PAP

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę