Skrzydła? Tylko nad Kazimierzem!

Do Kazimierza po dwuletniej przerwie wraca impreza „Skrzydła nad Kazimierzem”. Organizację jej IV edycji przewidziano na pierwszą połowę września.
Projekt artystyczno – lotniczy Skrzydła nad Kazimierzem po dwóch latach przerwy wraca do Miasteczka. Impreza jednak przeniesie się z rynku głównego nad Wisłę. Przez weekend w dniach 11 – 12 września odbywać się będą pokazy lotnicze, festiwal piosenki lotniczej, kiermasz i wiele innych wydarzeń związanych z lotnictwem.
- Eliminacje do Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Lotniczej Skrzydła nad Kazimierzem już się rozpoczęły. Rekrutacja odbywać się będzie w trzech kategoriach: wokalistów, zespołów wokalnych i zespołów wokalno – instrumentalnych na podstawie nadesłanych filmów – mówi pomysłodawca i organizator projektu Andrzej Królikowski. – Festiwal zakończy koncert gwiazdy. Kto wystąpi w tej roli w Kazimierzu – to na razie tajemnica.  
Skrzydła nad Kazimierzem to także okazja, by porozmawiać na tematy związane z lotnictwem z fachowcami – z pilotami oraz historykami z Muzeum Sił Powietrznych z Dęblina czy IPN. Sobota będzie Dniem Dowództwa Generalnego, a niedziela Dniem Wojskowego Szkolnictwa Lotniczego.
Przygotowania do projektu trwają.
- Liczymy, że uda nam się tę imprezę przeprowadzić. Wielu covid już przechorowało, jest coraz więcej chętnych na szczepienia, co daje nadzieję na powrót do normalności – mówi Andrzej Królikowski.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę