Morsy w Wiśle!

Planowane i odkładane. Wielkie morsowanie w Kazimierzu w końcu się dokonało. Ponad 60 osób przepłynęło Wisłę w Kazimierzu na wysokości przeprawy promowej do Janowca.
Ponad 60 morsów z całego kraju 6 marca wzięło udział w zimowym forsowaniu Wisły organizowanym przez Fundację Morsy Wołomin Kobyłka w ramach projektu Morsowa Korona Wisły. O bezpieczeństwo morsów na Wiśle dbali ratownicy z Drużyny WOPR Nr 2 w Kazimierzu Dolnym.
Mimo, że uczestnicy wyzwania mierzyli się już zimową Wisłą w różnych częściach Polski, etap kazimierski okazał się najtrudniejszy. Początkowo zakładano, że do pokonania będzie dystans o długości około 700 metrów. Okazało się jednak, że wody w Wiśle przybrało. Trzeba było zmienić miejsce wydarzenia, a dystans wydłużył się do ponad 2 km. Morsy płynęły od promu do kazimierskiej mariny. Mimo, że łatwo nie było, niektórzy pokonywali ten odcinek jeszcze raz! Wydarzenie planowane wstępnie na 23 stycznia stało się szczęśliwie faktem dokonanym!

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę