Zmarł Tadeusz Pałka

W Wielkanoc odszedł Tadeusz Pałka reżyser, producent, nauczyciel akademicki - wykładowca na Wydziale Reżyserii PWSFTviT. Miał 79 lat.
Tadeusz Pałka urodził się w Kazimierzu Dolnym 10 lutego 1942 r. W 1969 roku ukończył Wydział Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim, a pięć lat później Wydział Reżyserii na PWSFTViT w Łodzi.
Zrealizował kilkadziesiąt filmów krótkometrażowych, dokumentalnych i animacji. Wiele z nich przyniosło Tadeuszowi Pałce nagrody i wyróżnienia.
W swoich filmach podejmował tematy społeczne czy ekologiczne. W filmach Z życia pomników, Słodka gorzko, Okrągły stół. Polska ewolucja 1989. pokazywał przemiany polityczne zachodzące w Polsce. Wiatr jest silniejszy, Piękny widok na niebie, Dom między snami – to filmy o człowieku, chorobie i starości.
Filmowo wracał także do miasta swego urodzenia. Kazimierza dotyczyły: Anielski orszak, Chwile przemijania, Album Kazimierski. Opowiada historie ludzi i Miasteczka, w którym czas na pozór się zatrzymał, a jednak wciąż nieubłagalnie płynie.
W Miasteczku angażował się w różne przedsięwzięcia, m.in. obchody 400. lecia kamienic Przybyłowskich, które przerodziły się potem w coroczne prelekcje wokół kamienic, spotkania z widzami w Kazimierskim Ośrodku Kultury, Promocji i Turystyki.
Tadeusz Pałka zmarł po długiej chorobie 4 kwietnia o godzinie 8.13 w wieku 79 lat. Pogrzeb odbędzie się w piątek 16 kwietnia o godzinie 14:00.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Długi Weekend majowy 2021 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę