Radni dzieciom

Do przedszkola trafiły dwa urządzenia oczyszczająco – odkażające powietrze. To dar radnych Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym.
Tuż przed świętem Trzech Króli na ręce dyrektor Przedszkola im. Marii Konopnickiej radna Ewa Wolna w imieniu radnych Rady Miejskiej przekazała dwa urządzenia oczyszczająco – odkażające powietrze. Pomysł na ich zakup ze zbiórki wśród radnych pojawił się wiosną, dopiero teraz udało się go sfinalizować. Urządzenia zostały zakupione ze środków 8 radnych Rady Miejskiej i jednej osoby prywatnej. Zebrano na ten cel 1650 zł.
- Przekazujemy te urządzenia dla placówek oświatowych naszej gminy – mówi Ewa Wolna podczas przekazania oczyszczaczy na ręce dyrektor kazimierskiego przedszkola. – W tej chwili korzystać z niego będą przedszkole i żłobek, bo tylko one teraz pracują, ale liczymy, że po powrocie uczniów do szkół – będą one i tam wykorzystywane nie tylko z powodu covid – 19, ale i chociażby zwykłej grypy.
Dyrektor przedszkola cieszy się z daru radnych, chociaż podkreśla, że sezon grypowy jeszcze się w kazimierskim przedszkolu nie zaczął.
- W imieniu mojej placówki jak i w imieniu placówek, które będą korzystały z tych urządzeń, chcę serdecznie podziękować pani Ewie Wolnej jako inicjatorce pomysłu, darczyńcom i panu zastępcy burmistrza za koordynowanie tego przedsięwzięcia i doprowadzenie go do szczęśliwego finału – powiedziała dyrektor przedszkola Jolanta Szeląg – Bielec. – Myślę, że te urządzenia przyniosą nam jak i placówkom szkolnym sporo korzyści.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę