Radni dzieciom

Do przedszkola trafiły dwa urządzenia oczyszczająco – odkażające powietrze. To dar radnych Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym.
Tuż przed świętem Trzech Króli na ręce dyrektor Przedszkola im. Marii Konopnickiej radna Ewa Wolna w imieniu radnych Rady Miejskiej przekazała dwa urządzenia oczyszczająco – odkażające powietrze. Pomysł na ich zakup ze zbiórki wśród radnych pojawił się wiosną, dopiero teraz udało się go sfinalizować. Urządzenia zostały zakupione ze środków 8 radnych Rady Miejskiej i jednej osoby prywatnej. Zebrano na ten cel 1650 zł.
- Przekazujemy te urządzenia dla placówek oświatowych naszej gminy – mówi Ewa Wolna podczas przekazania oczyszczaczy na ręce dyrektor kazimierskiego przedszkola. – W tej chwili korzystać z niego będą przedszkole i żłobek, bo tylko one teraz pracują, ale liczymy, że po powrocie uczniów do szkół – będą one i tam wykorzystywane nie tylko z powodu covid – 19, ale i chociażby zwykłej grypy.
Dyrektor przedszkola cieszy się z daru radnych, chociaż podkreśla, że sezon grypowy jeszcze się w kazimierskim przedszkolu nie zaczął.
- W imieniu mojej placówki jak i w imieniu placówek, które będą korzystały z tych urządzeń, chcę serdecznie podziękować pani Ewie Wolnej jako inicjatorce pomysłu, darczyńcom i panu zastępcy burmistrza za koordynowanie tego przedsięwzięcia i doprowadzenie go do szczęśliwego finału – powiedziała dyrektor przedszkola Jolanta Szeląg – Bielec. – Myślę, że te urządzenia przyniosą nam jak i placówkom szkolnym sporo korzyści.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę