Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


7. Rajd Mikołajkowy

Data: 15 grudnia

Miejsce: Start: Puławy przystanek MZK. ul. Wojska Polskiego / Bochotnica przystanek MZK

Warsztaty bożonarodzeniowe dla indywidualnych

Data: 14 grudnia - 15 grudnia

Miejsce: Pałac Czartoryskich ul. Czartoryskich 8 Puławy

Zamek, legendy i stary Kazimier - wycieczka z przewodnikiem

Data: 15 grudnia

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Kazimierz za dychę©

Data: 15 grudnia

Miejsce: Studnia na środku rynku

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Świąteczne wyjazdy cieszą się coraz większą popularnością. Jeśli i ty szukasz miejsca, w którym spędzisz Boże Narodzenie, zobacz, co przygotowali właściciele kazimierskich obiektów noclegowych.

Już w tę sobotę w Trzecim Księżycu zaśpiewa Olga Polikowska. Jej zmysłowy wokal usłyszymy w jej takich przebojach jak "Musisz", "Ulatuje", "Od nowa" czy "Szum" oraz w zupełnie nowych kompozycjach.

Kazimierz to nie tylko rynek. Kazimierz to zadanie. Nieśpieszne, bez przymusu, dla przyjemności. Kazimierz to ruch, spacer. A jak tak, to ważne pytanie: dokąd pójść, żeby dojść do istoty tego miejsca?

Czy już zaplanowałeś najbliższy weekend? Zapraszamy do naszego pięknego miasta! Niżej znajdziesz informacje o planowanych wydarzeniach kulturalnych oraz imprezach.

W najbliższych dniach w Kazimierzu Dolnym znów pojawią się filmowcy. W Miasteczku powstaną kolejne sceny do serialu „W rytmie serca”.

Oddaj swój głos i zdecyduj jakie zadanie zostanie zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2020. Głosować można tylko do 18 grudnia.

Po bardzo dobrze przyjętej EP-ce pt. "Blask", przebojach takich jak "Musisz", "Ulatuje", "Od nowa" i wakacyjny "Szum" oraz po serii warszawskich występów Olga Polikowska wyruszyła w swoją pierwszą trasę koncertową, Trasę Pełną Blasku. To sześć koncertów w całej Polsce, w tym jeden w Kazimierzu Dolnym. Już w tę sobotę w Trzecim Księżycu.

Polska dziennikarka i pisarka, która swoje losy związała z pobliskim Mięćmierzem -  Małgorzata Szejnert – została tegoroczną laureatką Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima.

Ósma wigilia miejska

Uroczystą wigilią miejską zakończył się 13. Kazimierski Jarmark Świąteczny w Kazimierzu. To była niewątpliwie szczęśliwa trzynastka!

Bierz narty i na stok!

Od dziś czynna jest Stacja Narciarska Kazimierz. Po stoku można szusować do 20.00.

W Kazimierzu Dolnym iście świąteczna atmosfera. Zielone choinki, kolorowe ozdoby, pachnące potrawy a w tle klimatyczna muzyka... Rozpoczął się tegoroczny Kazimierski Jarmark Świąteczny!

Kazimierz Dolny jest "bohaterem" jednego z najnowszych odcinków serialu Undiscovered na kanale Poland In - anglojęzycznym programie Telewizji Polskiej.

Smutna wiadomość dla wszystkich miłośników zimowej wersji bezspinkowego kazimierskiego festiwalu. Tej zimy Zimiernikejszyn się nie odbędzie.

Korzeniowy Dół - jedno z najpiękniejszych i najpopularniejszych miejsc w Kazimierzu Dolnym zapada w sen zimowy. Regeneruje się przed sezonem. Co dla niego przyniesie Nowy Rok?

Przed nami kolejny weekend! Sprawdź, co w wolnym czasie można robić w Kazimierzu Dolnym. W naszym mieście będzie się sporo działo.

Dziewczynka z portretu

Ciemniejące coraz szybciej wieczory skłaniają do wspomnień. "Pradziadkowie, Dziadkowie, Rodzice…. Nikogo z nich już nie ma. Został domek, kredens i stare pudełko. W pudełku kilkadziesiąt pożółkłych zdjęć, jakieś stare dokumenty. Na większości fotografii znajome twarze lub postacie z przeszłości [...]. Ale są też zdjęcia, które nie mówią mi nic - pisze w kolejnym swoim tekście Edyta "June" Czerwiec. Zajrzyjmy do tego pudełka, może odnajdziemy w nim także chociaż cząstkę naszej własnej historii?

Już w najbliższy weekend w nadwiślańskim Miasteczku poczuć będzie można magię nadchodzących świąt!Wszystko za sprawą 13. Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego, połączonego z Kiermaszem Smaków Regionalnych „Zasmakuj w Kazimierzu”.

Dziś trasa w samym Kazimierzu, także niezbyt długa, chociaż trochę trudniejsza niż poprzednia w Parchatce. Kazimierskie wąwozy są piękne, ale wędrowanie nimi do łatwych nie należy…

Na długie jesienne wieczory powracamy z lekturą książki Ewy Pisuli - Dąbrowskiej "Dwa brzegi ponad tęczą". Dziś słowami przedwojennego doktora Mieczysława Biernackiego z Lublina autorka opowie nam o „wyzyskaniu Kazimierza dla zdrowia. Tak w ramach przygotowania się do przyszłego sezonu....

„Gdzie odnaleźć spokój ducha? Gdzie się spotkać ze sobą? Gęste miasta, puste stepy rozrzucone w ogół są. Wszędzie będzie nie tak, dopóki nie spotkasz się ze sobą...” śpiewa  Włodzimierz Paprodziad Dembowski w nowym utworze November Project zatytułowanej „Dom”.

Pokaż stopkę