Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Kazimierska Wiosna Fotograficzna

Data: 24 marca

Miejsce: Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki

Spacer nowym szlakiem literackim - Tajemnice Kazimierza Dolnego

Data: 24 marca

Miejsce: Dom Kuncewiczów oddział Muzeum Nadwiślańskiego ul. Małachowskiego 19

Wycieczka z przewodnikiem Zamek, legendy i stary Kazimierz

Data: 24 marca

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Mike Cox: The Sexuality Tour. Koncert w Kazimierzu Dolnym

Data: 24 marca

Miejsce: Studio KZMRZ ul. Rynek 23 Kazimierz Dolny

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Jakub Kusior – młodzieniec śpiewający własne piosenki o miłości i niemiłości, zagubieniu się w świecie i odnalezieniu w nim swojego miejsca. Śpiewa o szukaniu, znajdowaniu, traceniu, zrozumieniu i godzeniu się… Do charakterystycznego wokalu i własnych tekstów Jakub akompaniuje sobie grą na gitarze akustycznej.

Widok za oknem nie zachęca do działania? To nic. Jak to mówią, nie ma złej pogody, jest tylko złe ubranie. Rusza właśnie Kazimierska Wiosna Fotograficzna. Przyłączysz się?

Jeszcze przez dwa tygodnie w Muzeum Nadwiślańskim oglądać możemy wystawę prac Tadeusza Michalaka. Co sam twórca mówi o prezentowanych tam pracach? Skąd czerpał inspiracje? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można było poznać podczas spotkania autorskiego. 

Do Polski przyjeżdża Mike Cox, wielka gwiazda sceny amerykańskiej. Z pochodzenia Polak – jego matka, urodzona  na Lubelszczyźnie, nazywa się Krystyna Kowal, a on sam mówi świetnie po polsku. To zapewne dlatego muzyk wybrał Kazimierz Dolny jako cel swojej pierwszej muzycznej podróży do Polski „The Sexuality Tour”.

Spędź pierwszy wiosenny weekend w Kazimierzu Dolnym. Niżej dowiesz się, co w tym czasie będzie się działo w naszym mieście.

Sezon narciarski 2017/2018 wciąż trwa. W naszym regionie czynne są dwa stoki: Stacja Narciarska Kazimierz oraz Ośrodek narciarsko - snowboardowy w Rąblowie. Warunki są bardzo dobre.

Wiosna astronomiczna już przyszła, kalendarzowa też, ale zima nie odpuszcza. Kiedy przyjdzie wiosna termiczna? Czy przyspieszy ją tradycyjne topienie Marzanny?

Niebezpieczne drogi

Choć na kartach kalendarza mamy już wiosnę, widok za oknem w ogóle tej pory roku nie przypomina. Wręcz przeciwnie. Jest mroźno, śnieżnie i wietrznie. A lokalne drogi fatalne i niestety niebezpieczne.

Załamanie pogody, w tym obfite opady śniegu, sprawiły, że warunki na drogach są bardzo trudne. Wystarczy chwila nieuwagi i możemy stracić panowanie nad prowadzonym pojazdem. W gminie Kazimierz też nie obyło się bez wypadków.

Fotosy aktorów występujących w serialu „W rytmie serca” wystawiono na aukcję w ramach akcji „Lubelszczyzna dla Syrii”. Inicjatorką aukcji "Licytacja w rytmie serca" jest młoda kazimierzanka Marlena Owczarek, która statystuje w kazimierskim serialu od początku jego realizacji w Kazimierzu.

Zimowy Kazimierz

Do Kazimierza wróciła zima. Białe dachy, wzgórza i drogi - taki krajobraz zobaczymy jeszcze dziś w nadwiślańskim Miasteczku...

Piętnastu wybitnych ikonografistów i ponad ponad sto pięćdziesiąt wyjątkowych prac. Po raz kolejny w Galerii Grabskich otwarta została wystawa zaytułowana „Ikony dobrotliwe”.

Śnieżyca nie zniechęciła uczestników III Kazimierskiej Całonocnej Drogi Krzyżowej do wyjścia na trasę. Z powodu nawrotu zimowej aury drogę skrócono jednak o połowę.

Wielkanoc za pasem

Palmy, pisanki, serwetki czy wiklinowe koszyczki – w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki trwa kiermasz wielkanocny.

Wczoraj w miejscowości Kolonia Rzeczyca w gminie Kazimierz doszło do groźnego wypadku. Auto wypadło z drogi i stanęło w płomieniach.

Gmina szykuje się do utwardzenia dna kolejnego wąwozu drogowego.

Jak spędzić najbliższy weekend w Kazimierzu? Proponujemy skorzystanie z oferty kulturalnej naszego miasta. Niżej prezentujemy imprezy i wydarzenia, jakie czekają na turystów i mieszkańców miasta.

Wiosna zagląda do Kazimierza coraz śmielej. Tym razem przybędzie na koncert Kwiatu Jabłoni w Trzecim Księżycu. To już w najbliższą sobotę!

Święta za pasem. Już piątek 16 marca wierni wyruszą na trasę III Kazimierskiej Całonocnej Drogi Krzyżowej. Przed nimi 35 km marszu i modlitwy.

Filozof, działacz społeczno – polityczny, urzędnik ministerialny, nauczyciel, literat, prawnik, żołnierz, mąż. Jerzy Kuncewicz – to jemu poświęcone zostało spotkanie w słoneczną sobotę 10 marca w Muzeum Nadwiślańskim.

Pokaż stopkę