Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Portre→Ty. Zamaszyste rysowanie wizerunków à la Witkacy

Data: 21 grudnia

Miejsce: Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego ul. Rynek 19

Nocne zwiedzanie Kazimierza

Data: 23 grudnia

Miejsce: Kazimierz

Monika Malczak. Mateusz Gramburg - koncert

Data: 23 grudnia

Miejsce: Trzeci Księżyc Lokalne Bistro Mały Rynek 1 Jatki Koszerne

Między treścią a formą. Zakopiańska kolonia artystyczna. Otwarte oprowadzanie

Data: 26 grudnia

Miejsce: Galeria Wystaw Czasowych Muzeum Nadwiślańskiego ul. Rynek 19

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Chcecie poczuć grudniową magię Kazimierza Dolnego? Świetną okazją będzie sylwestrowy pobyt w naszym pięknym mieście.

Kazimierski Rynek przyodział już świąteczne szaty. Spacerując wąskimi uliczkami, poczuć można zbliżające się Boże Narodzenie, od którego dzielą nas już niespełna dwa tygodnie.

Już tylko tydzień dzieli nas od jedenastej edycji Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego. Co tym razem przygotowali organizatorzy?

Boże Narodzenie tuż tuż. Niektórzy jednak już teraz są w świątecznym nastroju, w który wprowadził nas Wojtek Bochra swym wyjątkowym koncertem „Noel”.

I Kazimierskie bombkowe za nami. Jego gościem honorowym była pomysłodawczyni imprezy pisarka Monika Oleksa.

Kazimierz czwarty!

Kazimierz Dolny na czwartym miejscu wśród wszystkich gmin województwa lubelskiego. W Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny.

Kresowa paczka 2017

Jeszcze tylko do czwartku 14 grudnia trwa akcja Kresowa paczka organizowana przez Stowarzyszenie Wołyński Rajd Motocyklowy. To ostatni moment, by pomóc rodakom na Wołyniu przeżyć godnie święta Bożego Narodzenia.

Przyszły rok zapowiada się rocznicowo i uroczyście. Wszystko za sprawą obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W Kazimierzu Dolnym już rozpoczęły się pierwsze przygotowania.

Po raz drugi Rada Miejska debatowała nad wyłączeniem z aktualnie opracowywanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu przy ul. Doły z remontowanym właśnie Blokiem Rotacyjnym i opracowaniem dla niego planu odrębnego. Na październikowej sesji projekt ten nie przeszedł. Co się zmieniło teraz?

Kazimierskie bombkowe

Kazimierz bywa kobietą. Czy się komuś podoba, czy nie, Kazimierz od czasu do czasu tworzy miejsca i sposobności tylko dla kobiet, gdzie tylko one mogą się zebrać, stworzyć coś razem, ale przede wszystkim pobyć ze sobą. Dom Kuncewiczów, oddział Muzeum Nadwiślańskiego zaprasza na Kazimierskie bombkowe.

Piernikowy weekend

Koniec tygodnia w Kazimierzu zapachnie piernikami. Piernikowy weekend w Piekarni Sarzyński to propozycja dla miłośników świat, pierników i Kazimierza.

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak spędzić najbliższy weekend w Kazimierzu Dolnym, koniecznie zajrzyj do naszego najnowszego zestawienia. Znajdziesz tam informacje o wydarzeniach, koncertach i spotkaniach, dzięki czemu z łatwością zaplanujesz swój pobyt w naszym mieście.

Wrażliwy i pełen dobra. Jazz na Księżycu. Koncert Jakub Paulski Trio już w najbliższą sobotę 9 grudnia w Trzecim Księżycu.

Tworząc piękno

Jedna wystawa a dwie artystki i dwie techniki. Jest jednak coś, co łączy wszystkie prace prezentowane obecnie w Galerii Grabskich. To tkwiące w nich piękno.

Koniec pewnej epoki, koniec pewnego Kazimierza, zmarli razem: i Miłka, i Rynkowa… - napisał ktoś w Internecie. Milka Szczepkowska. Stała bywalczyni Rynkowej.

Kazimierz Dolny prezentuje się wyjątkowo pięknie w świątecznej szacie – bożonarodzeniowe dekoracje, przykryte delikatną czapeczką śniegu, przenoszą nas do miasteczka jak z bajki. Chcecie doświadczyć tej magii? Zapraszamy was do spędzenia w naszym mieście świąt Bożego Narodzenia! Niżej znajdziecie oferty pobytowe przygotowane przez kazimierskich hotelarzy.

Grudzień w Trzecim Księżycu rozpocznie się koncertowo. Dla kazimierskiej publiczności zagra The Underground Man. Już w najbliższą sobotę 2 grudnia.

„Pastorałki pod choinką, pod jemiołą” to tytuł albumu, na którym znajdują się świąteczne utwory autorstwa Romualda Lipki. 16 grudnia podczas 11. Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego usłyszymy je na Zamku w Kazimierzu.

Zakończył się II Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych „Odkryj swój talent w Koszczycu”. Uczestniczyli w nim fachowcy z dziedziny logistyki, hotelarstwa i turystyki oraz jako odbiorcy uczniowie z ostatnich klas gimnazjum okolicznych szkół.

Jak poprawić bezpieczeństwo i porządek w Kazimierzu Dolnym? Od lat zastanawiają się nad tym władze miasta. Teraz temat ten powrócił i omawiany jest dość szczegółowo przez radnych. Straż miejska, monitoring czy dodatkowi policjanci? Które rozwiązanie okaże się najlepsze?

Pokaż stopkę