Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Szaman z rzeki - spotkanie autorskie

Data: 24 kwietnia

Miejsce: KOKPiT Biblioteka Publiczna ul. Lubelska 32/34

Posiedzenie wspólne komisji Rady Miejskiej

Data: 24 kwietnia

Miejsce: Gminny Zespół Szkół ul. Szkolna 1

Nocne zwiedzanie Kazimierza

Data: 24 kwietnia

Miejsce: Kazimierz

XVI Gwiaździsty Rajd Gimnazjalny

Data: 25 kwietnia

Miejsce: Kazimierski Park Krajobrazowy

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Decyzja zapadła. Tegoroczne środki z funduszu obywatelskiego przeznaczone zostaną na zakup sprzętu rehabilitacyjnego.

Święta Wielkanocne to czas, który spędzamy z bliskimi – warto jednak zaplanować wspólne rozrywki. Z naszego zestawienia dowiecie się, co będzie się działo w Kazimierzu Dolnym podczas świątecznego weekendu.

Trwają prace porządkowe na terenie po szkole kontenerowej. Na razie będzie funkcjonował tam parking.

Już po raz trzeci w Kazimierzu odbędzie się WpółDrogi Festival. To spotkanie z artystami reprezentującymi różne gatunki i stylistyki. Zapraszamy w długi weekend majowy do synagogi.

Mimo nadal trwającego strajku nauczycieli rozpoczęły się egzaminy ósmoklasistów ze szkół podstawowych. Dziś część matematyczna.

Świąteczne wyjazdy cieszą się coraz większą popularnością – dlatego zachęcamy, by zbliżającą się Wielkanoc spędzić w naszym mieście! Kazimierz Dolny w szacie ze świeżych, zielonych listków nie ma sobie równych, a miejscowi hotelarze prześcigają się w wielkanocnych ofertach pobytowych.

Adalbertowo po raz 30.

Ponad 300 uczestników wyruszyło w sobotę na trasy Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. 30. Rajd Adalbertowy za nami.

Kolejny niezapomniany koncert. Kolejni wyjątkowi artyści. W pamięci publiczności ten wieczór zostanie na długo. Jakże mogłoby być inaczej, skoro koncert odbył się w Trzecim Księżycu, a na maleńkiej scenie w samym sercu Kazimierza, pojawili się muzycy tworzący Bajki o Dorosłych...

Do środy 17 kwietnia trwa festiwal Restaurant Week – największe i najpopularniejsze wydarzenie kulinarne w Polsce. W tym roku po raz pierwszy do grona dużych miast polskich dołączyły miasteczka z Lubelszczyzny – wśród nich Kazimierz Dolny. Kto z Państwa wygrał zaproszenia na to wydarzenie?

Uliczkami Kazimierza przeszła procesja z palmami.

Wiosną przyroda budzi sie do życia a słoneczna aura zachęca do spacerów. W Kazimierzu Dolnym pięknych miejsc wartych odwiedzenia nie brakuje, pośród nich jest Korzeniowy Dół. Fotoreportaż.

W piątek przed Niedzielą Palmową uliczkami Kazimierza przeszła droga krzyżowa. Święta tuż tuż.

W końcu do Mięćmierza mieszkańców i gości doprowadzi droga z prawdziwego zdarzenia. Decyzje już zapadły. Wkrótce zostanie podpisane porozumienie powiatu z gminą Kazimierz Dolny.

W dniach od 4 do 14 kwietnia odbywa się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą kolejna, IX Kazimierska Pleneriada Uczelni Artystycznych. Patronat nad tą imprezą objął Burmistrz Kazimierza dolnego. Biorą w niej udział 24 osoby, w tych osiemnaścioro studentów oraz kadra dydaktyczna z trzech uczelni artystycznych – Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Bajki o Dorosłych formują Hubert Pyrgies (Chonabibe), Stanisław
Leszczyński (NeoKlez, Gooral, Chonabibe) oraz Antek Sojka (Antek Sojka Kolektyw).

Konferencja „Biznes w turystyce” dedykowana jest branży turystycznej – w szczególności właścicielom obiektów noclegowych. To jedyna w swoim rodzaju możliwość bezpośredniego spotkania, wymiany doświadczeń oraz znalezienia odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące prowadzenia działalności w specyficznym sektorze biznesu, jakim jest turystyka.

Egzaminy mimo strajku

Mimo strajku rozpoczęły się egzaminy uczniów ostatniej klasy gimnazjum. W Kazimierzu także. Dziś część humanistyczna.

Choć od majówki, która zazwyczaj otwierała sezon w Kazimierzu, dzieli nas trzy tygodnie, sezon w Miasteczku można uznać za rozpoczęty. Pierwsze rekordy już padły!

Jak spędzić nadchodzący weekend w Kazimierzu Dolnym? Poniższe zestawienie imprez i wydarzeń, które w tym czasie będą się odbywały w naszym mieście, pomoże zaplanować wolny czas.

Do końca dzisiejszego dnia czekamy na rozwiązania naszego konkursu. Nagrody to 3 dwuosobowe zaproszenia nafestiwal Restaurant Week.

Pokaż stopkę