Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Historia polskiej biżuterii patriotycznej

Data: 14 grudnia

Miejsce: Muzeum Nadwiślańskie oddział Muzeum Sztuki Złotniczej Rynek 19

Kazimierz od kuchni - wycieczka z przewodnikiem

Data: 15 grudnia

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Daniel - wspomnienie - wystawa malarstwa

Data: 15 grudnia

Miejsce: Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki

Nocne zwiedzanie Kazimierza

Data: 15 grudnia

Miejsce: Nocne zwiedzanie Kazimierza

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza w sobotę 15 grudnia o godz. 13:00 na wernisaż wystawy „Na wyciągnięcie ręki... Malarstwo, rzeźba, rysunek". To swoiste podsumowanie pięciu edycji Międzynarodowego Pleneru Artystycznego im. Anny Górskiej.

Ciekawe spotkanie poświęcone pamięci Stanisława Szukalskiego miało miejsce w Kazimierskim Ośrodku Kultury Promocji i Turystyki. Z wykładem na temat życia i twórczości Stacha z Warty wystąpił Tadeusz Strzępek z Fundacji Zielony Kazimierz.

IV Święto Piernika w Kazimierzu to były dwa dni wypełnione zapachem piernikowego ciasta, lukru i jedyną w swoim rodzaju, świąteczną muzyką.

Coraz bliżej święta

Cała zielona, pachnąca lasem i świętami stanęła na rynku tuż przed Mikołajem. Piątkowy targ już odbywał się pod jej świerkowymi gałązkami. Choinka na rynku to niechybny znak, że święta tuż tuż.

Potrzebna pomoc

Każdy z nas może się włączyć w akcję pomocową dla rodziny z terenu gminy Kazimierz, która straciła cały dobytek w pożarze. Jak tego dokonać? Możliwości jest kilka.

Ile zarobi burmistrz?

Ile powinien zarabiać nowy burmistrz Kazimierza Dolnego? Kazimierscy radni dyskutowali o tym długo podczas ostatniej sesji, robili wyliczenia i proponowali różne kwoty. Na czym stanęło? Jakie wynagrodzenie dla burmistrza ustalono?

Trzeci Księzyc zaprasza na koncert „Bardowie naszych czasów - Dylan, Kaczmarski, Nohavica" w wykonaniu duetu Jarząbek-Jurkiewicz.

Za nami już druga sesja Rady Miasta w Kazimierzu Dolnym. Jednym z punktów obrad było powołanie składów osobowych komisji stałych Rady Miejskiej. Komu powierzono przewodnictwo?

Weekend zbliża się wielkimi krokami! Jeśli jeszcze nie masz planów, przyjedź do Kazimierza. Z naszego najnowszego zestawienia wydarzeń dowiesz się, jak zaplanować swój wolny czas.

Trwa już druga sesja Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym. Zapraszamy do oglądania transmisji.

Coraz popularniejsze staje się spędzanie świąt poza domem. Zapraszamy więc do Kazimierza Dolnego – u nas zawsze panuje wspaniała atmosfera, a Boże Narodzenie jest wyjątkowe. Przyczyniają się do tego również wyjątkowe oferty kazimierskich hotelarzy, które prezentujemy niżej.

Po ponad dwudziestu latach aktor Daniel Olbrychski zdecydował się na rozstanie z swoim domem w Mięćmierzu. Działka została wystawiona na sprzedaż.

Święto Piernika 2018

W najbliższy weekend Kazimierz zapachnie piernikiem. W Piekarni Sarzyński rozpocznie się IV Święto Piernika.

Zima zbliża się wielkimi krokami. Stoki narciarskie są już przygotowane na rozpoczęcie sezonu. Ośrodek Narciarsko – Snowboardowy w Rąblowie już naśnieża trasy zjazdowe. Kiedy więc pojeździmy na nartach?

Grudniowe jabłka

Za chwilę koniec roku, na termometrach temperatury ujemne,  a mimo tego w wielu sadach na drzewach nadal wiszą jabłka. Jakaś nowa jeszcze niedojrzała odmiana?

Rada Miejska w Kazimierzu Dolnym spotyka się od początku nowej VIII kadencji w godzinach przedpołudniowych. Co na to mieszkańcy?

Czy macie już plany na nadchodzący andrzejkowy weekend? Wypoczynek w Kazimierzu Dolnym to zawsze dobry pomysł, tym bardziej, że u nas nie będziecie narzekać na nudę.

Neverending story?

Temat parkowania na rynku przypomina historię z cyklu neverending. Stoi policjant, rynek jest pusty. Nie stoi – wzdłuż pierzei zachodniej ustawiają się samochody. Raz jest ich więcej, raz mniej. Ale są. Jedne krócej, inne dłużej.

W minionych dniach mogliśmy oddychać pełną piersią. Powietrze w Kazimierzu było dobre, momentami umiarkowane. Niestety dziś sytuacja uległa zmianie. Obecnie jakość powietrza jest niebezpiecznie zła.

Choć na kartach kalendarza ciągle widnieje listopad, już teraz warto sobie zarezerwować wolny czas na ostatni weekend stycznia. Dlaczego? To właśnie wtedy w Kazimierzu Dolnym odbędzie się Zimiernikejszyn!

Pokaż stopkę