Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Zamek i baszta z przewodnikiem

Data: 23 lipca

Miejsce: zamek i baszta

Wycieczka Zamek, mieszczka i stary Kazimierz

Data: 24 lipca

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Impresje słowiańskiej duszy - wystawa malarstwa

Data: 5 lipca - 25 lipca

Miejsce: Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki

Zamek i baszta z przewodnikiem

Data: 26 lipca

Miejsce: Zamek i baszta

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Jak spędzić weekend w Kazimierzu Dolnym? Propozycji imprez i ciekawych wydarzeń kulturalnych nie brakuje – niżej znajduje się ich zestawienie.

Sprawa boiska, o której pisaliśmy na początku lipca, znajdującego się na terenie byłego cmentarza żydowskiego, trafiła do prokuratury. Pisze o tym Dziennik Wschodni.

Eko-Peleton ruszył w Polskę! W najbliższy czwartek rowerzyści w towarzystwie lodówki dotrą do Kazimierza Dolnego...

Już w najbliższy piątek na kazimierskim Zamku wystąpi chór  Sound’n’Grace. A my mamy do rozdania cztery podwójne wejściówki.

Piąta edycja Kazimiernikejszyn już za nami. Na zakończenie przed festiwalową publicznością wystąpił zespół NeoKlez w towarzystwie Weroniki Grzeszczuk.

Kazimierskie kamieniołomy i scena pod gołym niebem a na niej Dziady Kazimierskie, Fisz Emade Tworzywo, Dawid Podsiadło, Grubson... Tak, to Kazimiernikejszyn! I nasz fotoreportaż.

Kazimiernikejszyn trwa w najlepsze! Za nami już dwa dni wypełnione dobrą zabawą. W piątkowe popołudnie na kazimierskim Rynku wystąpił November Project.

Jak spędzić nadchodzący weekend w Kazimierzu Dolnym? Informacje o imprezach i wydarzeniach kulturalnych znajdziesz w naszym najnowszym zestawieniu. Z nami zaplanujesz swój pobyt.

Ferrari, Lamborghini, Rolls – Royce, Bentley, Ultima i inne. Trzydzieści superaut pojawi się dzisiaj w Kazimierzu, który obok Lublina, Nałęczowa, Świdnika, Puław i Ułęża znalazłsie na trasie imprezy motoryzacyjno-lifestylowej, łączącej turystykę̨ samochodową, rywalizację i ekskluzywny styl życia z zabawą i przygodą - Rage 2018.

Lewiatan otwarty!

W pierwszy dzień festiwalu Kazimiernikejszyn otwarto sklep w dawnej aptece. Jak Wam się podoba?

Ruszyła piąta edycja festiwalu Kazimiernikejszyn. Kazimierz wszedł oficjalnie w uświęcone tu tory bezczasu, luzu, muzyki i wszelkiego dobrostanu. Jest bez spinki. Tak trzymać!

Już niebawem na dziedzińcu kazimierskiego zamku wystąpi chór Sound’n’Grace w towarzystwie Filipa Laty. Sprzedaż biletów trwa.

Wciąż jeszcze zbrodnia wołyńska wydaje się tematem tabu, chociaż mówi się o niej coraz częściej. Między innymi za sprawą Stowarzyszenia Wołyński Rajd Motocyklowy, którego przedstawiciele pod tablicą pamiątkową w kazimierskim lapidarium 11 lipca złożyli kwiaty, zapalili światło pamięci.

Muzyka na Festiwalu Dwa Brzegi to już konieczność. Także w tym roku przygotowaliśmy dla naszej publiczności bogaty program, który zaprezentuje przekrojowo polską scenę muzyczną, z wielością jej gatunków, nastrojów oraz międzypokoleniową energią. Zanim ogłosimy, co w tym roku będzie koncertem otwarcia (szykujemy coś  specjalnego!), zachęcamy do zapoznania się z programem koncertów w Janowcu, Kazimierzu i Mięćmierzu.

W tym roku mija sto lat od momentu odzyskania niepodległości przez Polskę. W walkach o jej przywrócenie na mapy świata walczyli także kazimierzacy – wśród nich Zygmunt Czyżewski.

O Kazimierzu Dolnym znów jest głośno w ogólnopolskich mediach. Tym razem za sprawą ćwiczeń żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy pojawili się w Mięćmierzu w miniony weekend. Co tak naprawdę się tam wydarzyło?

Jesteście ciekawi jak wygląda kazimierski aptekarz Lichtson na fresku z 1915 roku? Odkryte niedawno malowidło oglądać można w Studio KZMRZ przy ulicy Nadwiślańskiej.

„Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny” – taki tytuł już niebawem zostanie nadany księdzu proboszczowi Tomaszowi Lewniewskiemu. Kazimierscy radni już podjęli stosowną uchwałę.

Przez całe wakacje, w każdą sobotę miesiąca w kościele farnym w Kazimierzu Dolnym odbywają się wspaniałe koncerty. Inauguracja tegorocznego Kazimierskiego Festiwalu Organowego już za nami.

Kino nad Wisłą

W piątkowy wieczór do Kazimierza Dolnego dotarło ...kino. W jaki sposób? Przypłynęło! Pierwsze seanse już za nami.

Pokaż stopkę