Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Spotkanie z przedstawicielami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Puławach

Data: 22 listopada

Miejsce: Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki ul. Lubelska Kazimierz Dolny

Portret w manierze witkacowskiej

Data: 23 listopada

Miejsce: Muzeum Nadwiślańskie Gmach Główny Galeria Wystaw Czasowych ul. Rynek 19 Kazimierz Dolny

Zwiedzisz Zdegustujesz Posmakujesz

Data: 24 listopada

Miejsce: Przewodnicy od pokoleń

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Trzeci Księżyc zaprasza na piątkowy koncert. Tym razem na księżycowej scenie wystąpi Arek Zawiliński.

W wyjątkowym miejscu, wyjątkowi goście. Zbyt przesłodzone? Wcale nie. Przynajmniej jeśli mamy na myśli wieczór, kiedy to w Trzecim Księżycu wystąpił zespół NeoKlez.

99 lat temu po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Kazimierz celebrował tę rocznicę u stóp klasztoru w odnowionym niedawno miejscu pamięci narodowej.

Na świętego Marcina najlepsza gęsina – o tym wiedzą już chyba wszyscy. Święto niepodległości jest więc doskonałą okazją, by spróbować tego delikatesu, jakim jest mięso z gęsi.

Śladami Kuncewiczów

„Kazimierz dwóch księżyców” to nowy szlak turystyczny obejmujący miejsca związane z Marią i Jerzym Kuncewiczami. Pierwsza prezentacja już za nami.

Po raz czwarty kazimierzacy zgromadzili się w Kazimierskim Ośrodku Kultury na Patriotycznym śpiewaniu. Było radośnie, było nostalgicznie, było uroczyście.

Podczas konsultacji społecznych mieszkańcy Kazimierza wybrali projekt do budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Choć wybór nie był łatwy, zdecydowaną większość głosów uzyskał… skatepark!

Będzie drugi sezon

Pierwszy sezon serialu „W rytmie serca”, którego akcja toczy się w Kazimierzu Dolnym powoli dobiega końca. Telewizja Polsat zdecydowała jednak o jego kontynuacji. Zdjęcia już trwają.

Przed nami świąteczny weekend – jeśli spędzacie go w Kazimierzu Dolnym, skorzystajcie z przygotowanego przez nas zestawienia najciekawszych imprez i wydarzeń w mieście. Już teraz zobaczcie, co będzie się działo w tym czasie.

Tłumy odprowadzały ojca Bonifacego w tę ostatnią drogę. Sanktuarium Matki Bożej Kazimierskiej nie mogło pomieścić wszystkich, którzy przyszli go pożegnać.

Jatki, systematycznie odczarowywane są muzyką. Tym razem usłyszymy muzykę klezmerską w energetycznym, zadziornym i młodym stylu. W Trzecim Księżycu zagra NeoKlez!

Jednym z atutów Kazimierza Dolnego jest jego wyjątkowa atmosfera. Odkryj ją podczas zbliżających się andrzejek, spędzając ten magiczny czas w naszym mieście. Sprawdź wybrane oferty kazimierskich hotelarzy – właściciele obiektów noclegowych przygotowali ciekawe promocje, którymi kuszą turystów.

W Zbędowicach w ostatnią niedzielę 5 listopada celebrowano 75. rocznicę pacyfikacji wsi Kolonia Zbędowice, która kończyła wydarzenia Krwawej Środy na tzw. Powiślu Lubelskim.

Zmarł Ojciec Bonifacy

W sobotę 4 listopada o godzinie 16.10 po blisko tygodniowym pobycie w puławskim szpitalu, gdzie tłumnie odwiedzali go kazimierzacy, zmarł ojciec Bonifacy Stanisław Kotrys. Niedawno świętował 50 - lecie kapłaństwa. Miał 74 lata.


Radni podczas ostatniej sesji zapoznali się z propozycją przystąpienia Kazimierza Dolnego do euroArt - największej europejskiej organizacji zrzeszającej ponad sto kolonii artystycznych. Czy Miasteczko odnowi swoje członkowstwo z nowym, rozbudowanym euroArt?

W ramach budżetu obywatelskiego do Urzędu Miasta wpłynęły dwa wnioski. Jeden dotyczy urządzenia miejsca zabaw dla dzieci i młodzieży, drugi – upamiętnienia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Co wybiorą mieszkańcy? Tego dowiemy się już 9 listopada. 

Centralnym punktem celebrowania uroczystości Wszystkich Świętych w Kazimierzu jest msza święta na cmentarzu wśród posadzonych siedem lat temu dębów katyńskich. W tym roku ze względu na pogodę odbyła się ona we wnętrzach Fary. Tu także stanęła kazimierska młodzież w szarfach sztandarowych, upamiętniając ofiary Golgoty Wschodu. Tu wysłuchaliśmy kazania odwołującego się do ośmiu biblijnych błogosławieństw.

To jedni z najciekawszych przedstawicieli muzyki akustycznej i filmowej w Polsce. Grają w klimacie Nicka Cave’a czy Bon Iver. Koncert Henry David’s Gun już w sobotę 4 listopada w Trzecim Księżycu!

W sprawie Rynkowej zapadła ostateczna decyzja. Radni byli w zasadzie jednogłośni.

Co nowego na Szkolnej?

W nowej szkole meble już czekają na uczniów. Jest przestrzennie. Jest pieknie. Ale wciąż pusto.

Pokaż stopkę