Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


IX Święto Wina

Data: 26 maja

Miejsce: Muzeum Nadwiślańskie Oddział Zamek w Janowcu

Piesze zwiedzanie miasta z przewodnikiem PTTK

Data: 26 maja

Miejsce: Kazimierz Dolny

Sobota Literacka: Ballada o pewnej panience Szczepana Twardocha

Data: 26 maja

Miejsce: Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Latem ubiegłego roku mieszkańców i miłośników Miasteczka zelektryzowała wiadomość o planach budowy nowego mostu na Wiśle na wysokości Kazimierza i Janowca. Od V Kongresu Prawa i Sprawiedliwości, podczas którego padły te zapowiedzi, minął już blisko rok, a o moście jakoś nie słychać.

Planujesz weekend w naszym mieście? Sprawdź więc, jakie imprezy i wydarzenia będą w tym czasie organizowane w Kazimierzu Dolnym.

Dobiegają końca prace przy budowie nowej szkoły w Kazimierzu. Budynek jest już wysprzątany i czeka na odbiór. Do końca mają uporządkowany zostanie teren wokół. Czy młodzież wejdzie do szkoły jeszcze w tym roku szkolnym?

Dyskusja na temat organizacji ruchu w mieście, parkingów, bryczek i meleksów toczy się w zasadzie non stop. Jednak zarówno prowadzone rozmowy, jak i nowe rozwiązania nie poprawiają sytuacji. Czy jest to w ogóle możliwe?

Przed nami niesamowite wydarzenie. Jedyne w swoim rodzaju, wyjątkowe, oryginalne. Niby głównie dla dzieci, ale dla dorosłych także. 3DwKD, czyli Dziadowski Dzień Dziecka w Kazimierzu Dolnym. Przyłączysz się?

W Noc Muzeów

Przed nami jedna z najciekawszych nocy w roku. Warsztaty, wykłady oraz bezpłatne wejście do poszczególnych muzealnych oddziałów, w Kazimierzu Dolnym również. Już w najbliższy weekend Noc Muzeów.

Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II startuje już w najbliższą sobotę 20 maja! W zeszłym roku zgromadził ponad 500 uczestników!

Na przełomie maja i czerwca będzie można skorzystać z kolejnego przedłużonego weekendu. Właściciele obiektów noclegowych w naszym mieście przygotowali interesujące oferty dla turystów, którzy zdecydują na wypoczynek w naszym mieście. Niżej prezentujemy najciekawsze propozycje.

Krzyże przydrożne i kapliczki to typowy element polskiego krajobrazu. W maju wiele z nich przybiera odświętny wygląd, bo to właśnie przy nich wieczorami zbierają się ludzie na majówki.

Dwa rozbite busy i ogólne potłuczenia kierowców to finał wypadku na Jeziorszczyźnie za Kazimierzem. Do zdarzenia doszło w piątek po południu.

Młodzież z Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza na kazimierskim rynku zatańczyła popularny taniec integracyjny – belgijkę. To jedno z wydarzeń, które wpisuje się kalendarz jubileuszowy. W tym roku bowiem  Koszczyc świętuje stulecie swojego istnienia, a Polska – sto lat odzyskania niepodległości.

Fundacja Spichlerz Kultury zaprasza na szóstą już edycję  Pardes Festival – Spotkań z Kulturą Żydowską. W dniach od 22 do 26 sierpnia 2018 zapraszamy na spotkania festiwalowe w Kazimierzu Dolnym
i skansenie w Muzeum Wsi Lubelskiej, a na koncerty wybierzemy się do Teatru Klepisko w Skowieszynku.

Festiwal Biegowy im. Jana Pawła II już wkrótce w Kazimierzu.Tegoroczna edycja biegu jest wyjątkowa. Co przygotowali organizatorzy?

Pierwszy długi weekend majowy zwykle niemalże oficjalnie otwiera sezon w Kazimierzu Dolnym. Jak Miasteczko poradziło sobie z najazdem turystów, których od wprowadzenia zakazu handlu w niedziele, zdaje się być znacznie więcej? Jak odnoszą się do problemu ci, którzy obecnie dzierżą tu władzę?

Przed nami kolejny majowy weekend. Jeśli nie macie jeszcze pomysłu jak spędzić wolny czas, mamy dla Was propozycję: Dni Otwarte Funduszy Unijnych. Atrakcji nie zabraknie.

Ponad 270 młodych biegaczy stanęło na starcie 23. Biegów Ulicznych o Puchar Burmistrza Miasta Kazimierza. Impreza wpisuje się w obchody stulecia istnienia organizatora biegów - Zespołu Szkół im. Jana Koszczyca i stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Singer-songwriterskie, akustyczne ballady mają wielką moc – tworzą historie i budują piękne światy. Agata Karczewska upodobała sobie folk pop z domieszką country, a teraz chce malować cudowne, muzyczne pejzaże. Taki malarski muzyczny koncert już w najbliższą sobotę 12 maja w Trzecim Księżycu.

Wszystko wskazuje na to, że za trzy lata w Celejowie powstanie kompleks leczniczo-wypoczynkowy. Będzie to największe SPA w regionie.

Przed nami kolejny weekend, który w Kazimierzu będzie obfitował w atrakcje. Niżej dowiesz się, jakie wydarzenia i imprezy zaplanowano na najbliższe wolne dni.

Już 20 maja biegacze z całej Polski spotkają się w malowniczym Kazimierzu Dolnym, by tam wziąć udział w wyjątkowym Festiwalu Biegowym im. Jana Pawła II. Atestowane trasy, atrakcje dla całych rodzin i niepowtarzalna atmosfera – tak w skrócie można opisać drugi bieg Triady Biegaj’MY z DEM’a.

Pokaż stopkę