Imprezy i wydarzenia w Kazimierzu Dolnym


Z przewodnikiem i humorem po Kazimierzu Dolnym

Data: 8 czerwca

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Zamek, legendy i stary Kazimierz - wycieczka z przewodnikiem

Data: 9 czerwca

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Zwiedzisz Zdegustujesz Posmakujesz

Data: 9 czerwca

Miejsce: Przewodnicy od pokoleń

Zamek, legendy i stary Kazimierz - wycieczka z przewodnikiem

Data: 10 czerwca

Miejsce: Licencja na Oprowadzanie - wycieczki z przewodnikiem.

Nie znaleziono imprez w danym terminie

Aktualności Kazimierz Dolny

Wyjeżdżając na wakacje, trzeba pamiętać o wykupieniu dobrego ubezpieczenia podróżnego. Wybór produktu może jednak nie być prosty. Odpowiednia polisa turystyczna powinna być dostosowana do Twoich potrzeb. Dowiedz się, co warto objąć ubezpieczeniem. Materiał powstał przy współpracy reklamowej z Nationale Nederlanden.
29 lipca 2023 w malowniczym Kazimierzu Dolnym zaśpiewa Agnieszka Chylińska! Jedna z najbardziej cenionych i popularnych polskich wokalistek wystąpi na scenie w Kamieniołomach, w ramach letniej serii koncertów plenerowych Muzyczny Kazimierz. Wcześniej ogłoszono także takich artystów, jak: Kult, Nocny Kochanek, Lady Pank, LemON oraz Mrozu. Bilety na wszystkie wydarzenia są już dostępne w sprzedaży, a kolejne ogłoszenie wkrótce!
11 sierpnia 2023 roku, na plenerowej scenie Muzycznego Kazimierza w Kamieniołomach, wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich zespołów heavymetalowych - Nocny Kochanek! To kolejna gwiazda, która zagra tego lata w sielskim Kazimierzu Dolnym. Wśród dotychczas ogłoszonych artystów znaleźli się także: Kult, LemON, Lady Pank oraz Mrozu. Kolejne ogłoszenia wkrótce! Bilety na wszystkie wydarzenia są już dostępne w sprzedaży.
12 sierpnia 2023 roku, na plenerowej scenie Muzycznego Kazimierza w Kamieniołomach, wystąpi jeden z najpopularniejszych polskich zespołów rockowych - LemON! To kolejna gwiazda, która dołącza do składu wykonawców, którzy tego lata zagrają w sielskim Kazimierzu Dolnym. Wśród dotychczas ogłoszonych artystów znaleźli się także: Kult, Lady Pank oraz Mrozu. Kolejne ogłoszenia wkrótce! Bilety na wszystkie wydarzenia są już dostępne w sprzedaży.
KULT dołącza do grona polskich gwiazd, które latem tego roku wystąpią na plenerowej scenie Muzycznego Kazimierza! Legendarna formacja Kazika Staszewskiego zagra w Kazimierzu Dolnym już 28 lipca. To niepowtarzalna szansa, by zobaczyć na żywo jedną z najważniejszych grup w polskiej historii rocka, w wyjątkowym i malowniczym otoczeniu jednego z najpiękniejszych miast w Polsce. Bilety dostępne w sprzedaży!
MROZU kolejną gwiazdą letniego cyklu weekendowych koncertów plenerowych Muzyczny Kazimierz, które w lipcu oraz sierpniu 2023 odbędą się w malowniczym Kazimierzu Dolnym. Laureat aż pięciu statuetek Fryderyków 2023 wystąpi na scenie kazimierskich Kamieniołomów 19 sierpnia 2023. Bilety na koncert trafiły do sprzedaży!
Lady Pank, legenda polskiego rocka, pierwszą ogłoszoną gwiazdą letniego cyklu weekendowych koncertów plenerowych Muzyczny Kazimierz, które odbędą się w malowniczym Kazimierzu Dolnym w lipcu oraz sierpniu 2023. Popularna formacja wystąpi na scenie kazimierskich Kamieniołomów w piątek, 18 sierpnia. Bilety na koncert trafiły do sprzedaży!
12 lipca wystartuje kolejna, tym razem jubileuszowa edycja kultowego festiwalu Kazimiernikejszyn organizowanego w Kazimierzu Dolnym. Co roku miasto to odwiedza wielu znanych i lubianych artystów muzycznych, a także wyjątkowo liczna publika. Ten festiwal to wyjątkowe wydarzenie, które łączy w sobie nie tylko koncerty, ale także różnego rodzaju atrakcje, zabawy, czy nawet spotkania tematyczne. Materiał powstał przy współpracy reklamowej z goingapp.pl.
Czas mija nieubłaganie, a wspomnienia związane z latami szkolnymi towarzyszą nam przez całe życie. Końcówka maja to czas, kiedy uczniowie z niecierpliwością oczekują na zakończenie roku szkolnego. To także okres, kiedy wielu z nich zastanawia się, jakie pamiątki z tych lat zatrzymać, aby w przyszłości móc wrócić do nich z uśmiechem na ustach. W tym artykule postaramy się przyjrzeć, jakie pamiątki warto zachować i jak pielęgnować wspomnienia związane z latami spędzonymi w szkole. Materiał powstał przy współpracy reklamowej z cewe.pl.
Miejsce to rzeczywiście urokliwe, chociaż wciąż widać niezaleczone jeszcze rany: podcięte skarpy lessowe, pustka po nielegalnie wyciętych drzewach, bajorko po dawnym stawie rybnym. Miały tu stać trzy nielegalnie postawione drewniane dacze. Nie stoją. A natura powoli dochodzi do siebie.
Od Kazimierza oddalam się coraz bardziej. Bo wąwozów wokół naprawdę jak w „Panu Tadeuszu” grzybów: w bród! Tym razem Wierzchoniów i głębocznica na Miturę.
Z okazji świąt wielkanocnych
życzymy naszym Czytelnikom zdrowia przede wszystkim
i wiary w to, że to, co dobre, jest na wyciągnięcie ręki.
Wesołych Świąt!
Redakcja Kazimierskiego Portalu Internetowego
Zapraszam na wędrówkę kolejnym wąwozem, który otwiera się na Doły. To wąwóz Wieżowy. W drogę!
Co warto zobaczyć w Kazimierzu Dolnym? Każdy wie, że to miasteczko jest oblegane przez turystów i prawie każdy słyszał o głównym rynku i bulwarach nadwiślańskich. Artykuł powstał, dzięki współpracy reklamowej z mamtoo.pl.
To popularne miejsce turystyczne, znane z pięknych krajobrazów, zabytków i klimatu artystycznego. W okolicach Kazimierza Dolnego można znaleźć wiele interesujących miejsc, które warto odwiedzić, jeśli jesteśmy w tej części Polski. Zaplanuj urlop już dziś i przygotuj z nami plan podróży. Artykuł powstał, dzięki współpracy reklamowej z esomed.pl.
Trudno jest przewidzieć wystąpienie jakiegokolwiek wypadku. W Polsce rocznie na 100 tysięcy pracowników przypada około 500 takich zdarzeń w miejscu pracy. Choć nie jest to szczególnie wysoki wynik na tle innych państw europejskich, warto wiedzieć, co należy zrobić, gdy wypadek spotka akurat Ciebie. Jak wygląda procedura jego zgłoszenia? Dowiedz się więcej o właściwych zasadach postępowania. Materiał powstał przy współpracy reklamowej z gowork.pl.
Mazury to wspaniałe miejsce, które oferuje wiele różnorodnych atrakcji i możliwości dla turystów. Mazury słyną z pięknych jezior, lasów i wzgórz, co czyni to miejsce idealnym do wypoczynku i rekreacji na świeżym powietrzu. Materiał powstał przy współpracy reklamowej z medicot.pl.
Coraz bliżej święta… Widać to również w Kazimierzu Dolnym. Oprócz tego, że w ostatnich dniach napadało dużo śniegu, to w najważniejszych punktach miasta pojawiły się świąteczne ozdoby, dzięki którym klimat Bożego Narodzenia jest tu zdecydowanie bardziej odczuwalny. Gdzie się wybrać i co zobaczyć?
Sylwester w Kazimierzu Dolnym to od lat wyjątkowe wydarzenie, które przyciąga mieszkańców miasta, województwa lubelskiego i turystów z różnych stron Polski. Większość polskich miast decyduje się na pewne ograniczenia wydatków i dlatego rezygnuje z organizacji miejskich sylwestrów. Czy podobna sytuacja będzie miała miejsce również w Kazimierzu Dolnym? Postanowiliśmy to sprawdzić!
Za oknami pełnia zimy. Większość z nas zastanawia się nad tym, co przyniosą nadchodzące dni i czy Boże Narodzenie w Kazimierzu Dolnym będzie białe. Postanowiliśmy to sprawdzić i przygotowaliśmy dwutygodniową prognozę pogody na nadchodzące dni. Czy zima pozostanie z nami na dłużej?
Pokaż stopkę