Regulamin dyskusji

Regulamin forum, komentarzy i wpisów pod kamerą.

Administratorzy, moderatorzy i redaktorzy podejmują starania mające na celu usuwanie wszelkich uznawanych za obraźliwe materiałów jak najszybciej, jednakże nie jest możliwe przeczytanie każdej wiadomości. Zgadzasz się więc, że zawartość każdego postu na tym forum wyraża poglądy i opinie jego autora a nie administratorów, moderatorów czy webmasterów (poza wiadomościami pisanymi przez nich) i nie ponoszą oni za te treści odpowiedzialności.

Zasady dyskusji i komentowania wiadomości:

 1. Zgadzasz się nie pisać żadnych obraźliwych, obscenicznych, wulgarnych, oszczerczych, nienawistnych, zawierających groźby i innych materiałów, które mogą być sprzeczne z prawem. 
 2. Nie powinno pisać się reklam ani też wysyłać listów – łańcuszków.
 3. Nie warto też plątać się w kłótnie, w których powodem ostrej wymiany raczej personalnych wypowiedzi jest szybka, emocjonalna, nieprzemyślana reakcja na czyjś list. 
 4. Nie należy umieszczać komentarzy i postów, które:
  • przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.). 
  • zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.); 
  • obrażają osoby publiczne (art. 23 Kodeksu cywilnego); 
  • obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie (art. 23 Kodeksu cywilnego oraz art. 194 - 196 Kodeksu karnego); 
  • propagują alkohol (art. 2 (1) Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi z dnia 26 października 1982r.); 
  • propagują środki odurzające, narkotyki (art.1 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 24 kwietnia 1997r.); 
  • zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego); 
 5. Zastrzegamy sobie prawo do kasowania postów, komentarzy i opinii które
  • zawierają linki do stron www z innej domeny niż kazimierzdolny.pl
  • zawierają dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe 
  • są reklamami lub ogłoszeniami
  • wyrażają opinie nie związane z tematem komentowanej wiadomości 
  • są uwagami a w szczególności epitetami, pomówieniami i groźbami skierowanymi do redakcji lub innych osób uczestniczących w powstawaniu serwisu. 
 6. W obawie przed nieuczciwą konkurencją wypowiedzi oceniające lokale noclegowe, gastronomiczne i inne działalności muszą być podpisane imieniem i nazwiskiem. 
 7. Każdy Użytkownik ma prawo zgłosić wpis, który jego zdaniem narusza dobre obyczaje i niniejszy regulamin pod adres: info[małpa]kazimierzdolny.pl

Złamanie zasad dyskusji może być przyczyną natychmiastowego i trwałego usunięcia z listy użytkowników (wraz z powiadomieniem odpowiednich władz). Aby wspomóc te działania rejestrowane są adresy IP autorów.

Przyjmujesz do wiadomości, że webmaster, administratorzy, moderatorzy tego forum i redakcja Portalu mają prawo do usuwania, zmiany lub zamykania każdego wątku w każdej chwili jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jako użytkownik zgadzasz się, że wszystkie informacje, które wpiszesz będą przechowywane w bazie danych. Informacje te nie będą podawane bez twojej zgody innym osobom ani podmiotom trzecim. Jednakże webmaster, administratorzy i moderatorzy i redaktorzy nie będą obarczeni odpowiedzialnością za włamania hackerskie prowadzące do pozyskania tych danych.

Wszelkie wątpliwości i uwagi na temat funkcjonowania forum proszę kierować na adres redakcja[małpa]kazimierzdolny.pl
Pokaż stopkę