Luzowanie obostrzeń. Otwarcie restauracji i zniesienie nakazu noszenia maseczek!

Już od 15 maja 2021 (sobota) przestaje obowiązywać nakaz zasłaniania nosa i ust na świeżym powietrzu. Tego dnia zaczną też funkcjonować ogródki przy restauracjach i innych lokalach gastronomicznych. Co jeszcze się zmieni?

Na ten moment czekaliśmy wszyscy! Już od najbliższej soboty – 15 maja, przestaje obowiązywać nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Po długiej przerwie znów zaczynają działać ogródki przy lokalach gastronomicznych, a także kina i teatry plenerowe!


Luzowanie obostrzeń. Co się zmieni w maju?


Zdecydowaliśmy się dokonać drobnych korekt planu na maj, który obowiązuje. Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o jeden tydzień, a dokładnie - o osiem dni, na 21 maja, tak, by w reżimie sanitarnym można było wcześniej te działy życia społeczno-gospodarczego uruchamiać

– mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Rząd zdecydował również o uruchomieniu dzień wcześniej niż zakładano - 28 a nie 29 maja - branż, które najdłużej cierpią z powodu lockdownu: branży sportowej - klubów fitness, siłowni i basenów oraz branży gastronomicznej.

Harmonogram najważniejszych zmian:


  • 15 maja – otwarcie ogródków piwnych, kin i teatrów plenerowych
  • 21 maja - otwarcie kin, teatrów, instytucji kultury w reżimie sanitarnym
  • 28 maja – otwarcie siłowni, obiektów sportowych, restauracji (obowiązuje limit osób)


SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę