Luzowanie obostrzeń. Otwarcie restauracji i zniesienie nakazu noszenia maseczek!

Już od 15 maja 2021 (sobota) przestaje obowiązywać nakaz zasłaniania nosa i ust na świeżym powietrzu. Tego dnia zaczną też funkcjonować ogródki przy restauracjach i innych lokalach gastronomicznych. Co jeszcze się zmieni?

Na ten moment czekaliśmy wszyscy! Już od najbliższej soboty – 15 maja, przestaje obowiązywać nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Po długiej przerwie znów zaczynają działać ogródki przy lokalach gastronomicznych, a także kina i teatry plenerowe!


Luzowanie obostrzeń. Co się zmieni w maju?


Zdecydowaliśmy się dokonać drobnych korekt planu na maj, który obowiązuje. Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o jeden tydzień, a dokładnie - o osiem dni, na 21 maja, tak, by w reżimie sanitarnym można było wcześniej te działy życia społeczno-gospodarczego uruchamiać

– mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Rząd zdecydował również o uruchomieniu dzień wcześniej niż zakładano - 28 a nie 29 maja - branż, które najdłużej cierpią z powodu lockdownu: branży sportowej - klubów fitness, siłowni i basenów oraz branży gastronomicznej.

Harmonogram najważniejszych zmian:


  • 15 maja – otwarcie ogródków piwnych, kin i teatrów plenerowych
  • 21 maja - otwarcie kin, teatrów, instytucji kultury w reżimie sanitarnym
  • 28 maja – otwarcie siłowni, obiektów sportowych, restauracji (obowiązuje limit osób)


SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę