Luzowanie obostrzeń. Otwarcie restauracji i zniesienie nakazu noszenia maseczek!

Już od 15 maja 2021 (sobota) przestaje obowiązywać nakaz zasłaniania nosa i ust na świeżym powietrzu. Tego dnia zaczną też funkcjonować ogródki przy restauracjach i innych lokalach gastronomicznych. Co jeszcze się zmieni?

Na ten moment czekaliśmy wszyscy! Już od najbliższej soboty – 15 maja, przestaje obowiązywać nakaz noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Po długiej przerwie znów zaczynają działać ogródki przy lokalach gastronomicznych, a także kina i teatry plenerowe!


Luzowanie obostrzeń. Co się zmieni w maju?


Zdecydowaliśmy się dokonać drobnych korekt planu na maj, który obowiązuje. Przyspieszamy otwarcie kin, teatrów, filharmonii, instytucji kultury o jeden tydzień, a dokładnie - o osiem dni, na 21 maja, tak, by w reżimie sanitarnym można było wcześniej te działy życia społeczno-gospodarczego uruchamiać

– mówił premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Rząd zdecydował również o uruchomieniu dzień wcześniej niż zakładano - 28 a nie 29 maja - branż, które najdłużej cierpią z powodu lockdownu: branży sportowej - klubów fitness, siłowni i basenów oraz branży gastronomicznej.

Harmonogram najważniejszych zmian:


  • 15 maja – otwarcie ogródków piwnych, kin i teatrów plenerowych
  • 21 maja - otwarcie kin, teatrów, instytucji kultury w reżimie sanitarnym
  • 28 maja – otwarcie siłowni, obiektów sportowych, restauracji (obowiązuje limit osób)


SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę