Czy złożyłeś już swój projekt budżetu obywatelskiego?

Jaki jest Kazimierz – każdy widzi. Jakim być mógłby – widzą między innymi ci, którzy swoje pomysły starają się realizować w ramach budżetu obywatelskiego. Projekty można składać jeszcze przez dwa tygodnie.
Jeszcze przez dwa tygodnie mieszkańcy Kazimierza mogą składać projekty, które – zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego – będą służyć wszystkim. Dotąd z tych środków powstały m.in. plac zabaw przy przedszkolu, strefy wypoczynku wzdłuż ulic Nadwiślańskiej i Puławskiej, siłownia plenerowa czy skatepark, który wciąż czeka na rozbudowę. A może w tym roku ktoś złoży projekt na działania nieinwestycyjne? Może doczekamy się na przykład kazimierskiego sylwestra na miarę XXIw.? Co powstanie z obywatelskiej puli 40 tys.?
- Liczymy na dalsze propozycje, kreatywność mieszkańców i ich zaangażowanie w stwarzanie przestrzeni i miejsc przyjaznych i mieszkańcom i turystom – czytamy na stronie Urzędu Miasta w Kazimierzu.
Wniosek może złożyć każdy mieszkaniec Kazimierza Dolnego, który ukończył 16 lat i zbierze poparcie dla swojego pomysłu minimum trzech osób mieszkających w Miasteczku.
Projekty należy składać do 26 lutego na specjalnych formularzach, które można pobrać na stronie Urzędu Miasta lub na stronie UM - klikając w ikonę z Budżetem Obywatelskim. Tam też znajdziemy informacje szczegółowe na temat budżetu obywatelskiego. Informację i pomoc w przygotowaniu wniosku uzyskamy też pod nr tel. 81 5018270.

Skomentuj


Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę