Czy złożyłeś już swój projekt budżetu obywatelskiego?

Jaki jest Kazimierz – każdy widzi. Jakim być mógłby – widzą między innymi ci, którzy swoje pomysły starają się realizować w ramach budżetu obywatelskiego. Projekty można składać jeszcze przez dwa tygodnie.
Jeszcze przez dwa tygodnie mieszkańcy Kazimierza mogą składać projekty, które – zrealizowane w ramach budżetu obywatelskiego – będą służyć wszystkim. Dotąd z tych środków powstały m.in. plac zabaw przy przedszkolu, strefy wypoczynku wzdłuż ulic Nadwiślańskiej i Puławskiej, siłownia plenerowa czy skatepark, który wciąż czeka na rozbudowę. A może w tym roku ktoś złoży projekt na działania nieinwestycyjne? Może doczekamy się na przykład kazimierskiego sylwestra na miarę XXIw.? Co powstanie z obywatelskiej puli 40 tys.?
- Liczymy na dalsze propozycje, kreatywność mieszkańców i ich zaangażowanie w stwarzanie przestrzeni i miejsc przyjaznych i mieszkańcom i turystom – czytamy na stronie Urzędu Miasta w Kazimierzu.
Wniosek może złożyć każdy mieszkaniec Kazimierza Dolnego, który ukończył 16 lat i zbierze poparcie dla swojego pomysłu minimum trzech osób mieszkających w Miasteczku.
Projekty należy składać do 26 lutego na specjalnych formularzach, które można pobrać na stronie Urzędu Miasta lub na stronie UM - klikając w ikonę z Budżetem Obywatelskim. Tam też znajdziemy informacje szczegółowe na temat budżetu obywatelskiego. Informację i pomoc w przygotowaniu wniosku uzyskamy też pod nr tel. 81 5018270.

Skomentuj


Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę