Jak zorganizować city break dla większej grupy osób?

Wspólny wyjazd rodzinny albo z grupą przyjaciół to wyjątkowa okazja do zacieśnienia więzi i tworzenia wyjątkowych wspomnień. Polacy coraz chętniej wybierają kilkudniowy wypoczynek w innym mieście, w którym mają okazję poznać jego historię i kulturę, zwiedzić zabytki i zobaczyć najważniejsze atrakcje, a także spróbować lokalnych specjałów. Wyjazd większej grupy osób wymaga jednak dłuższych przygotowań niż samotna podróż czy city break we dwoje. Jak przygotować się na city break w większym gronie? Materiał powstał przy współpracy reklamowej z eskyPL.

Dobry plan to podstawa! Co musicie ustalić na starcie?

Nie ulega wątpliwości, że każdy z uczestników city break chce spędzić czas w miłej atmosferze. Właśnie dlatego etap zakupu biletów lotniczych i rezerwacji miejsc w hotelach musi poprzedzić wspólne planowanie. W ramach ustaleń należy określić przede wszystkim:
  1. Termin city breaku, który będzie pasował wszystkim. Aby łatwiej było znaleźć wspólny termin, który pokrywałby się także z siatką połączeń lotniczych i dostępnymi miejscami w hotelach, warto wszystkich zachęcić do kompromisu i podania kilku możliwych dat wspólnego wyjazdu.
  2. Cel podróży, czyli miasto, w którym spędzicie city break z przyjaciółmi lub rodziną. Ten temat zazwyczaj powoduje najdłuższe dyskusje. Warto zatem wybrać takie miasto, które pogodzi potrzeby wszystkich członków grupy. Dobrym przykładem jest między innymi Barcelona, która leży nad Morzem Śródziemnym, dlatego co roku przyciąga tysiące miłośników kąpieli słonecznych i sportów wodnych. Poza tym jest fascynującym miastem dla miłośników architektury i historii, dlatego ucieszy i miłośników plażowania, i zwiedzania. Przecież czas niekoniecznie musicie spędzać razem, ale dzielić się na mniejsze grupy, a spotykać się na przykład w trakcie śniadań i kolacji w hotelu. Ciekawe oferty city breaku w Barcelonie, które łączą loty i noclegi w jednej rezerwacji, znajdziesz, kiedy klikniesz link: https://www.esky.pl/lot+hotel/1-city-break/(0)(ci:bcn)-city-break-w-barcelonie.
  3. Plan pobytu. Skoro wybraliście już miasto, w którym spędzicie city break, najlepiej jeszcze przed wylotem wspólnie opracujcie program zwiedzania lub innego sposobu spędzania czasu. Jeśli chcecie podzielić się na mniejsze grupy, które łączą wspólne zainteresowania, w plan pobytu i tak wpiszcie wspólne chwile, na przykład w trakcie posiłków czy jednego dnia przeznaczonego na poznanie miejscowych top 3 wśród atrakcji turystycznych. Wycieczka całą grupą ma jeszcze jedną ogromną zaletę. Niektóre atrakcje, takie jak zwiedzanie z przewodnikiem czy rejs łodzią wzdłuż wybrzeża, mogą być dostępne dopiero po zebraniu się większej liczby osób. Jeśli wybierzecie się całą grupą, łatwiej będzie Wam osiągnąć niezbędne minimum niż pojedynczym turystom.

Wygodny city break dla grup, czyli gdzie będziecie spać i jeść

Kolejne dwie bardzo istotne kwestie, które musicie ustalić jeszcze przed wylotem, obejmują:
  1. Standard miejsca noclegowego. Zarówno w najpopularniejszych aglomeracjach, jak i miejscowościach jeszcze nieodkrytych przez turystów czekają różnorodne oferty noclegów. Możecie wybrać między innymi hotele, apartamenty i domy na wynajem. Warto porównać ceny, wyposażenie i dodatkowe usługi w każdym z nich, a potem wspólnie określić, gdzie będziecie nocować. Nie musicie wybierać tego samego hotelu czy domku na wynajem, ale na pewno nocleg bliżej siebie ułatwi Wam wspólne spędzanie czasu także o poranku i wieczorami.
  2. Sposób stołowania się. Jedzenie „na mieście”, aby poznać lokalne specjały, czy korzystanie z hotelowej restauracji? A może samodzielne gotowanie w aneksie kuchennym? Zanim wyjedziecie większą grupą na city break, koniecznie znajdźcie odpowiedź na te pytania. Podobnie jak wcześniej możecie mieć inny pomysł na posiłki podczas city break. W trakcie uzgadniania tej kwestii warto jednak pamiętać, że wspólne biesiadowanie zacieśnia więzy rodzinne czy przyjacielskie, a przy okazji jest też najlepszym momentem na dzielenie się wrażeniami z poznawania miasta.

Gdzie wykupić city break dla grup?

fot. envato

Platforma z ciekawą ofertą dla miłośników podróżowania, która oferuje również city breaki dla większej liczby osób, to eSky.pl. Korzystając z intuicyjnej wyszukiwarki, z łatwością znajdziesz oferty kilkudniowych wyjazdów do miast uwielbianych przez obieżyświatów i kierunków, które wciąż czekają na odkrycie. Ogromną zaletą korzystania z platformy jest też szeroki wybór miejsc do nocowania (od hoteli w centrach miast po apartamenty w otoczeniu przyrody) i bezpieczeństwo finansowe. Jeśli znajdziesz tańszą ofertę łączącą dokładnie te same loty z noclegiem w ramach city breaku lub wakacji niż na eSky.pl, to otrzymasz zwro. Poza tym Twoja podróż chroniona jest przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
Jeżeli wciąż zastanawiasz się, czy warto wyjechać na city break większą grupą, przeczytaj artykuł „Nowe doświadczenia, nowe miejsca – dlaczego warto podróżować”, który znajdziesz na naszym portalu. Wybierz ofertę na eSky.pl i czerp pełnymi garściami z czasu spędzonego w gronie przyjaciół i rodziny!

Współpraca reklamowa z eskyPL

Zdjęcie główne: fot. envato

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę