Policyjne zadanie z treścią

Pasażer miał prawie cztery promile alkoholu. Kim, był kierowca? To brzmi jak zadanie matematyczne bez rozwiązania. To zadanie z powodzeniem rozwiązali jednak policjanci. Z powodzeniem dla śledztwa. Bez powodzenia dla zainteresowanego.
Do rowu wjechało auto, w którym znajdował się… tylko pasażer. Gdzie podział się kierowca? Kim w ogóle był kierowca, który znikł… nie pozostawiając śladów na śniegu?
W Rzeczycy kierujący pojazdem seicento wpadł w poślizg i wjechał do rowu. Policjanci przybyli na miejsce zdarzenia, do którego doszło w minioną środę, zastali w aucie jedynie pasażera. Był to 41 – letni mieszkaniec gminy Karczmiska, wyraźnie nietrzeźwy. Gdzie się podział kierowca? Podczas oględzin miejsca zdarzenia policjantów zdziwiło, że wokół samochodu nie było żadnych śladów świadczących o tym, że ktoś z niego wysiadł... Kierowca nie mógł przecież wyparować.
 - 41 latek przyznał, że faktycznie, to on kierował samochodem, ale obawiał się przyznać, bo nie ma uprawnień do kierowania – mówi oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach podkom. Ewa Rejn – Kozak.  – Badanie wykazało, że 41 latek ma ponad 3,8 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.
„Pasażerowi” – a w rzeczywistości kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i wysoka grzywna.
- Niezależnie od wysokości orzeczonej kary osoba skazana musi się liczyć z obowiązkiem zapłaty świadczenia w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – czytamy w policyjnej informacji prasowej.

Skomentuj


Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę