SuperKoderzy w Rzeczycy

Szkoła Podstawowa w Rzeczycy zakwalifikowała się do udziału w programie #SuperKoderzy Fundacji Orange. To oznacza zajęcia programowania dla dzieci, nowe kompetencje dla nauczycieli, a dla szkoły grant na zakup sprzętów.
Szkoła Podstawowa w Rzeczycy została wybrana do udziału #SuperKoderzy Fundacji Orange spośród 1200 zgłoszeń. To oznacza, że już od września rozpocznie się tu 10 miesięczny cykl zajęć z dziećmi z klas 4-8, które poznają podstawy programowania – i to nie tylko na informatyce.
- To nauka podstaw programowania, robotyki i wielka lekcja o tym, że nowe technologie to nie tylko rozrywka i gry, ale możliwość zdobywania kompetencji, które będą bardzo przydatne w przyszłości – czytamy na stronie Fundacji Orange. – Program rozwija kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Dzieci uczą się kodowania nie tylko na informatyce, ale też na lekcjach matematyki, techniki, przyrody, historii, fizyki, muzyki, języka polskiego, niemieckiego czy angielskiego. Nowe kompetencje zyskują także nauczyciele, a szkoły grant na zakup sprzętów.
To już kolejna edycja programu #SuperKoderzy, w którym Szkoła Podstawowa w Rzeczycy bierze udział.
- W poprzednich latach realizowaliśmy ścieżkę edukacyjną Majsterkowicze 2.0 wraz z uczniami klas IV-VIII, w oparciu o programowanie z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych Lofi Roboty. Ścieżkę edukacyjną Dziennikarze przyszłości, podczas której uczniowie poprzez naukę programowania, edukację medialną i językową, uczyli się tworzyć interaktywne reportaże. Najmłodsi uczniowie poznawali zasady bezpiecznego Internetu oraz przygotowywali się do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny i bezpieczny, podczas programu cyfrowej edukacji w szkole i świetlicy szkolnej MagaMisja.

Skomentuj


Mapa

Oświata

Szkoła Podstawowa w Rzeczycy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę