SuperKoderzy w Rzeczycy

Szkoła Podstawowa w Rzeczycy zakwalifikowała się do udziału w programie #SuperKoderzy Fundacji Orange. To oznacza zajęcia programowania dla dzieci, nowe kompetencje dla nauczycieli, a dla szkoły grant na zakup sprzętów.
Szkoła Podstawowa w Rzeczycy została wybrana do udziału #SuperKoderzy Fundacji Orange spośród 1200 zgłoszeń. To oznacza, że już od września rozpocznie się tu 10 miesięczny cykl zajęć z dziećmi z klas 4-8, które poznają podstawy programowania – i to nie tylko na informatyce.
- To nauka podstaw programowania, robotyki i wielka lekcja o tym, że nowe technologie to nie tylko rozrywka i gry, ale możliwość zdobywania kompetencji, które będą bardzo przydatne w przyszłości – czytamy na stronie Fundacji Orange. – Program rozwija kreatywność, umiejętność logicznego myślenia i pracy w zespole. Dzieci uczą się kodowania nie tylko na informatyce, ale też na lekcjach matematyki, techniki, przyrody, historii, fizyki, muzyki, języka polskiego, niemieckiego czy angielskiego. Nowe kompetencje zyskują także nauczyciele, a szkoły grant na zakup sprzętów.
To już kolejna edycja programu #SuperKoderzy, w którym Szkoła Podstawowa w Rzeczycy bierze udział.
- W poprzednich latach realizowaliśmy ścieżkę edukacyjną Majsterkowicze 2.0 wraz z uczniami klas IV-VIII, w oparciu o programowanie z wykorzystaniem zestawów edukacyjnych Lofi Roboty. Ścieżkę edukacyjną Dziennikarze przyszłości, podczas której uczniowie poprzez naukę programowania, edukację medialną i językową, uczyli się tworzyć interaktywne reportaże. Najmłodsi uczniowie poznawali zasady bezpiecznego Internetu oraz przygotowywali się do korzystania z komputera i wykorzystania nowych mediów w sposób pożyteczny i bezpieczny, podczas programu cyfrowej edukacji w szkole i świetlicy szkolnej MagaMisja.

Skomentuj


Mapa

Oświata

Szkoła Podstawowa w Rzeczycy


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę