Zabierz do domu wiersz z Kazimierza

Zimowo – wiosenny weekend w Kazimierzu upływa pod znakiem poezji. Jaki wiersz zabraliście Państwo do domu z Kazimierza?
Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Święto zostało ustanowione w 1999 r. przez UNESCO,  by promować  czytanie, pisanie, publikowanie i nauczanie poezji.
Na miłośników poezji czekają w różnych miejscach Kazimierza nietypowe wystawy pod wspólnym  tytułem: „Zabierz ze sobą wiersz" przygotowane przez kazimierską bibliotekę. Prezentowane są na nich utwory Patronów roku 2021 - Cypriana Kamila Norwida i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W tle wierszy zamieszczone są fotografie z  różnych miejsc Kazimierza Dolnego.
- Hasło "Zabierz ze sobą wiersz" należy potraktować dosłownie. Wystarczy wybrać wiersz z wystawy, zabrać go dla siebie lub podarować komuś bliskiemu – mówi Anna Piłat kierownik biblioteki miejskiej KOKPiT w Kazimierzu. – Zabierzmy wspomnienie z Kazimierza i rozsmakujmy się w poezji.

Skomentuj


Mapa

Kultura

Miejska Biblioteka Publiczna


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Długi Weekend majowy 2021 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę