Zabierz do domu wiersz z Kazimierza

Zimowo – wiosenny weekend w Kazimierzu upływa pod znakiem poezji. Jaki wiersz zabraliście Państwo do domu z Kazimierza?
Pierwszego dnia kalendarzowej wiosny obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Święto zostało ustanowione w 1999 r. przez UNESCO,  by promować  czytanie, pisanie, publikowanie i nauczanie poezji.
Na miłośników poezji czekają w różnych miejscach Kazimierza nietypowe wystawy pod wspólnym  tytułem: „Zabierz ze sobą wiersz" przygotowane przez kazimierską bibliotekę. Prezentowane są na nich utwory Patronów roku 2021 - Cypriana Kamila Norwida i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. W tle wierszy zamieszczone są fotografie z  różnych miejsc Kazimierza Dolnego.
- Hasło "Zabierz ze sobą wiersz" należy potraktować dosłownie. Wystarczy wybrać wiersz z wystawy, zabrać go dla siebie lub podarować komuś bliskiemu – mówi Anna Piłat kierownik biblioteki miejskiej KOKPiT w Kazimierzu. – Zabierzmy wspomnienie z Kazimierza i rozsmakujmy się w poezji.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę