Zmarł Dariusz Twardoch

Zmarł Dariusz Twardoch, twórca słynnych pastelowych Ludzieńków. Miał 64 lata.
Jego wystawy Ludzieńków zawsze zamykały rok w Galerii Grabskich. Ostatnia z nich miała miejsce pod koniec ubiegłego roku. Nikt wtedy nie przypuszczał, że będzie to naprawdę wystawa ostatnia…
- Świat Ludzieńków stracił swojego Dyrektora... – czytamy na stronie Galerii Grabskich w Kazimierzu Dolnym.
Jego Ludzieńkowie to bohaterowie baśniowego cyklu obrazów powstającego w technice suchego pastelu. Kukiełki Twardocha powstałe z inspiracji poezją Bolesława Leśmiana żyły własnym życiem od momentu opuszczenia ich przez wielkiego Lalkarza. Co się teraz z nimi stanie, kiedy zostały opuszczone po raz drugi?
Dariusz Twardoch malarz, poeta i ilustrator, autor wielu wystaw, laureat wielu nagród polskich i zagranicznych zmarł nagle w Kazimierzu pod koniec lutego.
- Trudno nam o tym pisać po przeszło 20 latach cudownej współpracy – czytamy na stronie kazimierskiej Galerii Grabskich. – Odszedł na zawsze wspaniały artysta i jeszcze wspanialszy człowiek, przyjaciel naszej galerii, Dariusz Twardoch.

SkomentujZobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2023. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę