Wystawa krzemienia pasiastego

Muzeum Nadwiślańskie zaprasza w niedzielę 30 lipca o godz. 13:00 do Gmachu Głównego przy kazimierskim Rynku 19 na otwarcie wystawy prac Cezarego Łutowicza. Ekspozycja przygotowana przez Oddział Muzeum Sztuki Złotniczej zaprezentuje dzieła artysty-złotnika wykonane z krzemienia pasiatego. Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie spotkanie z Artystą.

Wydarzenie organizowane jest w ramach 11. edycji Festiwal Dwa Brzegi. Wstęp na wernisaż i spotkanie jest wolny.

Dziś prace Cezarego Łutowicza znajdują się w siedmiu muzeach w Polsce i w zbiorach watykańskich. Odbyło się ponad dwadzieścia jego wystaw indywidualnych, uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, a wśród osób obdarowanych byli m.in. Jan Paweł II i królowa belgijska Matylda.

W 1985 roku w Muzeum Sztuki Złotniczej oddziale Muzeum Nadwiślańskiego, została zorganizowana całoroczna wystawa prac artysty, która odegrała znaczącą rolę w wypromowaniu biżuterii z krzemieniem pasiastym. Obecną niewielką wystawą chcemy uczcić tegoroczny jubileusz, życząc Artyście kolejnych tak owocnych działań twórczych i mnóstwo zapału do dalszej pracy z krzemieniem pasiastym – kamieniem optymizmu".


Aniela Ryndziewicz / kurator wystaw

Źródło: Muzeum Nadwiślańskie

Skomentuj

Mapa


Pokaż stopkę