14. Kazimierski Jarmark Świąteczny - Dzień I

  • Miejscowość: Kazimierz Dolny
  • Miejsce imprezy: Rynek w Kazimierzu Dolnym
  • Data rozpoczęcia: 2021-12-10
  • Data zakończenia: 2021-12-10
  • Godzina rozpoczęcia: 10:00:00
10-12. grudnia – po rocznej przerwie – na Rynku w Kazimierzu Dolnym rozbłysną światełka jarmarkowych straganów, wypełni się on feerią świątecznych smaków, zapachów, kolorów… To wyjątkowa okazja, by poczuć „magię” nadchodzących świąt. Zapraszamy!
Program kazimierskiego jarmaku - Dzień I:
10:00 Rozpoczęcie kiermaszu - Rynek;
10:00 – 13:00 Warsztaty ozdób choinkowych - MNKD - zapisy do 8.12 w Dworze z Gościeradowa, ul. Podzamcze 20;
13:00 Oprowadzanie kuratorskie po wystawie “Szlak korpusu gen. Jana Kantego Sierawskiego. Bitwa pod Kazimierzem Dolnym 1831” - MNKD - Dwór z Gościeradowa, ul. Podzamcze 20;
O WYSTAWIE
Na wystawie prezentowane są eksponaty ze zbiorów Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie, Muzeum Zamojskich w Zamościu oraz ze zbiorów prywatnych Marcina Zdrojewskiego i innych kolekcjonerskich. Na wystawie prezentujemy ryciny, uzbrojenie i umundurowanie z elementami wyposażenia, meble, numizmaty i inne eksponaty nawiązujące do historycznych wydarzeń, osób i formacji wojskowych walczących pod Kazimierzem Dolnym. Specjalnie na wystawę wykonana została rekonstrukcja munduru oficerskiego strzelca sandomierskiego wraz z czapką rogatywką.
Istotnym elementem wystawy jest 21 plansz przygotowanych  i przeznaczonych docelowo na ścieżkę dydaktyczną na trasę oznakowanego przez PTTK pieszego szlaku historycznego powstańców listopadowych korpusu gen. Jana Sierawskiego. Plansze przybliżają przebieg działań zbrojnych korpusu, formacje wojskowe i sylwetki uczestników  i bohaterów walk oraz prezentują mapę i plan Kazimierza Dolnego z przebiegiem szlaku.Wystawa jak też wyznakowanie pieszego szlaku zostało zrealizowane w ramach projektu „Upamiętnienie 190. rocznicy bitwy pod Kazimierzem Dolnym” dofinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski z programu „Patriotyzm Jutra 2021”.

20:00 Koncert: Jarząbek/Jurkiewicz - Trzeci Księżyc Lokalne Bistro - Mały Rynek (bilet: 30 zł). Duet wykonujący akustyczny, rozpoetyzowany rock-folk na dwie gitary i męski wokal.

Skomentuj

Mapa


Pokaż stopkę