Szkoły w Dąbrówce i Rzeczycy zostają!

Skomentuj (47)

Przez cały tydzień trwała gorąca dyskusja na temat przyszłości oświaty w naszej gminie. Podczas posiedzeń komisji rodzice z Dąbrówki i Rzeczycy walczyli, by szkoły w ich miejscowościach nie zostały zlikwidowane. Finałem całej sprawy była piątkowa sesja Rady Miejskiej.

W porządku obrady XXVII sesji Rady Miejskiej w Kazimierzu Dolnym można było znaleźć dwa punkty dotyczące zamiaru likwidacji szkół podstawowych w Dąbrówce i Rzeczycy. Właśnie, by poznać los tych szkół, na sesję przybyła bardzo liczna grupa mieszkańców gminy. Rozwiązanie tej kontrowersyjnej sprawy okazało się jednak pewnym zaskoczeniem.

Na samym początku obrad głos zabrał burmistrz Andrzej Pisula, który po podziękowaniu wszystkim osobom zaangażowanym w całą sprawę złożył wniosek o wycofanie z porządku obrad punktów dotyczących likwidacji szkół. Wniosek ten poparło 11 radnych. Nikt się nie sprzeciwił, a dwoje radnych wstrzymało się od głosu.  

Mieszkańców mających wątpliwości, co oznacza dla szkół wycofanie tych punktów z obrad, uspokoił burmistrz.  

- Żeby rozwiać wszelkie niedomówienia, to mogę powiedzieć, że nie będę wnioskował już z tymi uchwałami po raz drugi. Ja już więcej tych wniosków nie będę składał – zapewniał burmistrz.

Po tych słowach na sali rozległy się gromkie brawa. Szkoły w Dąbrówce i Rzeczycy nie zostaną zlikwidowane. 

Skomentuj

Przeciągnij i upuść zdjęcia, lub kliknij

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

Podpisz się, aby dodać komentarz

Jak chcesz dodać komentarz?

lub

lub zarejestruj się


Dodane komentarze (47)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2017.
Zaplanuj razem z nami świąteczny wyjazd do dowolnego miejsca w Polsce. Poznaj oferty specjalne noclegów na Wigilię i Boże Narodzenie 2017.
Pokaż stopkę