Jest szansa na modernizację sieci wodno-kanalizacyjnej

Skomentuj (15)

Nasza gmina ma szansę dostać w tym roku dotacje na zmodernizowanie infrastruktury wodno-kanalizacyjnej. W projekcie przygotowanym przez Miejski Zakład Komunalny w Kazimierzu Dolnym są pozycje, które mają rozwiązać bardzo istotne problemy.

W ostatnich dniach na stronie Urzędu Miasta pojawiła się informacja o dofinansowaniach inwestycji wodno-ściekowych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Na te cele województwo ma przeznaczone blisko 85 mln zł. Wiele samorządów chce skorzystać z tych funduszy, także nasz gmina.

- O dotacje wystąpiło 130 gmin, które złożyły 170 wniosków na prawie 190 mln zł. Dofinasowanie uzyska 65 projektów, które oceniono najwyżej; kolejne 39 projektów zostało umieszczonych na liście rezerwowej – czytamy na stronie Urzędu Miasta. - Projekt Miejskiego Zakładu Komunalnego w Kazimierzu Dolnym spółka z o.o. został dobrze oceniony, ponieważ połączyliśmy zadania wodno–kanalizacyjne, co było najwyżej punktowane, wybraliśmy również zadania, które będą służyć jak największej liczbie mieszkańców gminy. Cała inwestycja będzie kosztowała  2,452 mln zł, a dotacja ma wynosić ponad 1,5 mln zł.

Co takiego znajduje się w tym projekcie? Pierwszym punktem jest przebudowa stacji uzdatniania wodny „Wierzchoniów” w Witoszynie. 

- Modernizacja stacji w Witoszynie będzie prowadzona w kierunku rozwiązania problemów z jakością wody w Bochotnicy. Właśnie w tym celu zostanie zainstalowany m.in. odżelaziacz – zapewnia dyrektor MZK Michał Kozłowski.

Drugą ważną kwestią będzie rozbudowa oczyszczalni ścieków w Bochotnicy. Zakupiona ma być wirówka oraz urządzenia do wywożenia osadu. Inwestycje te, choć ważne, nie są jednak związane z obecnymi problemami w funkcjonowaniu oczyszczalni.

- To jest odrębna sprawa. Rozbudowa oczyszczalni ścieków w Bochotnicy ma na celu uzyskanie większej ilości suchej masy. W kwestii obecnych problemów z oczyszczalnią wciąż trwają negocjacje z wykonawcą – mówi dyrektor.

Wśród najważniejszych punktów w projekcie ujęta została także budowa wodociągu Mięćmierz-Okale. Jest więc szansa na to, że rozwiązana zostanie kwestia ostatniej miejscowości w gminie, do której wodociąg jeszcze nie dotarł.

Inne planowane działania to: przebudowa ujęcia wody w Kazimierzu Dolnym przy ul. Filtrowej oraz przebudowa sześciu przepompowni ścieków w Bochotnicy i Kazimierzu.

Na informacje o tym czy Kazimierz dostanie pieniądze trzeba jednak trochę poczekać. 

- Trwają wstępne weryfikacje projektów. Zarząd województwa ma czas do czerwca na podjęcie decyzji, które projekty otrzymają dotacje – mówi dyrektor Kozłowski.

Skomentuj


Dodane komentarze (13)

 • Dariusz Wrzos
  Jest szansa? Seriale kreca, Grechuta spiewal, Dzierzynski po wawozach spacerowal a oni stwierdzaja ze JEST SZANSA. To od razu powiedzcie ze jak zwykle BYLA TAKA MOZLIWOSC ale w natloku urzedowych spraw wielomilionowej aglomeracji, przeciazeni urzednicy przeoczyli pewne malo istotne aspekty zycia codziennego najnizszej warstwy spolecznej. Jak 50 lat zyje, z czego pare w Kazimierzu tak takich prob robienia ze mnie idioty nie przezylem. Wawozy TRZA BRUKOWAC a nie pierdolami sie zajmowac. Pozdrawiam.
 • Ciekawska
  Jeżdżę tyle lat Puławską i nigdy mnie szambo nie straszyło
 • MMM
  A moze kawkę z rdzawej wody z Bochotnicy ktoś by zapodał na sesji.
 • mukla
  A da się coś zrobić, zeby ta oczyszczalnia przestała śmierdzieć? Tam w pobliżu są domy.
 • pijany znad Grodarza
  Oczyszcalni i spola z oo. Od 1 sierpnia WYWINDOWALI oplatę za zrzuty z szamb do ich interesu. Za 10 m3 życza sobie 8.60 zł / brutto/. A wieć wypróżnienie szamba : oni 90 zł + ? w łasciciel beczki + oko lo 200 zl..
  haha. ilu to prezesów w tejże społce ?
 • nowy mieszba
  Sprawa oczyszczalnia w Bochotnicy dla mnie ważna. Bardzo ważna.
  Żona patrzy na mnie z wyrzutem gdy mijamy tę oczyszczalnię.
 • bonzo
  sratatata. Każdy już dostał a my jak zwykle w czarnej .......
 • John
  A co z kanalizacją ulicy Doły.Tyle osób przemieszcza się w stronę Korzeniowego Dołu, a tu szamba.Dobrze by było aby ktoś o tym pomyślał.
 • piler
  Zgadza sie ze ma szanse ten wniosek chociazby dlatego ze nie przygotowywal go ani Pan Burmistrz Wawer ani Pani Jankowska
 • wagina
  Proszę O zmianę zdjęcia do artykułu. Ma cechy erotyczne.
  • kazimierzanin
   Jak u Marka Hłaski "Bo mnie się wszystko z d... kojarzy"
 • wędkarz
  A co zvoczyszczalnią ścieków która jest wadliwe zmodernizowana i nieoczyszczone ścieki wpływają do Wisły?
 • mieszkanka
  A co ze studzienkami kanalizacyjnymi w Kazimierzu, które po ulewach każdy widzi, jak wyglądają?
  • pijany znad Grodarza
   dlatego każdy widzi. Sorry
 • mieszkaniec
  A może dokończyć kanalizację ulicy Puławskiej. Wstyd żeby przy głównej ulicy dojazdowej straszyły szamba.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę