Kazimierz z wizytą w Staufen

Skomentuj (9)

zobacz więcej (6)

Kazimierzacy gościli w partnerskim mieście Staufen w południowo – zachodnich Niemczech. Czterodniowa wizyta była okazją do rozmów dwustronnych na temat dalszej współpracy jaki i do zwiedzenia miasta. Z koncertem przed ratuszem wystąpiła kazimierska kapela Zgoda.

Staufen – miasto Fausta w niemieckiej Badenii współpracuje z Kazimierzem już 25 lat, chociaż oficjalne dokumenty podpisane zostały dopiero w 1994 r. Od tamtej pory regularnie co dwa lata Niemcy przyjeżdżają do Polski, a w Staufen – tak jak i obecnie – gości delegacja z Kazimierza. 

Tym razem kazimierzacy – burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula, radni Rady Miejskiej, przedstawiciele Komitetu Partnerskiego i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu oraz kazimierska kapela „Zgoda” – pojawili się w Staufen z oficjalną wizytą w drugiej połowie lipca (21 – 24 VII).

- Współpraca między Kazimierzem i Staufen rozwija się na kilku płaszczyznach: kulturalnej, społecznej – wymawiana doświadczeń, samorządowej, jak również współpraca jednostek straży pożarnej. Najważniejsze jednak są kontakty osobiste i przyjaźnie, które te współpracę determinują – mówi burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula. – Chcemy, aby wszyscy brali udział we współpracy. Będziemy jeszcze szczegóły uzgadniać zarówno z przyjaciółmi ze Staufen jak i wewnętrznie.

Kolejne oficjalne spotkanie – tym razem w Kazimierzu – za rok.

 

Fotografie ze strony Urzędu Miasta
i Gminy Kazimierz Dolny

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • klakson
  Oo jest i Jasio XD
 • Ssak
  Nikt ich nie ubrał na wyjazd . Wstyd i żenada . Nie zaglosuje na nich wcwybirach . Brzuchy jak balony
 • Zdzisław Lewków.
  Dorotko gdyby była wymiana młodzieży to raczej nie załapaliby się dorośli, a wiesz Sama jak ciężko im sie jeździ za swoje. Zawsze na krzywika to na krzywika.
 • Zdzisław
  Kto zna nr. konta pana Pisuli chę mu podesłać, na krawat, bo to już obciach przedstawiciel delegacji bez krawara.
 • King
  A co tam robila Iwonka? Kto za to zapłacił?
 • Dorota
  Miłe byłoby zorganizowanie wymiany młodzieży i dzieci na koloniach, obozach harcerskich tak jak było kiedyś. To jest ważny element płaszczyzny i kulturalnej i społecznej. Sama dawno, dawno temu uczestniczyłam w czymś takim i pamiętam tę piosenkę.https://www.youtube.com/watch?v=I4sTdErZx3c
 • pijany znad Grodarza
  Na zdj,eciu widoczne 3 sztandary. Rozumiem, że pierwszy to Polski, drugi ?, trzeci miasta Staufen.
  No własnie. Ted drugi ?
  ps. http://www.kazimierz-dolny.pl/tajemnice-kazimierza/logo-kazimierza-symbolika
  • Klaus Jurgen
   @ pijany z Grodarza - Nie wiesz? Powinieneś wiedzieć to sztandar Kalifatu Badenii.
  • pijany znak Grodarza
   Półksiezyc jest widoczny ale też i jakiś krasnal. Nie ma " oka" z naszego logo, a więc brak przymiotu katolicyzmu. Cholera, Czyzby juz ?.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę