Kazimierz z wizytą w Staufen

Skomentuj (9)

zobacz więcej (6)

Kazimierzacy gościli w partnerskim mieście Staufen w południowo – zachodnich Niemczech. Czterodniowa wizyta była okazją do rozmów dwustronnych na temat dalszej współpracy jaki i do zwiedzenia miasta. Z koncertem przed ratuszem wystąpiła kazimierska kapela Zgoda.

Staufen – miasto Fausta w niemieckiej Badenii współpracuje z Kazimierzem już 25 lat, chociaż oficjalne dokumenty podpisane zostały dopiero w 1994 r. Od tamtej pory regularnie co dwa lata Niemcy przyjeżdżają do Polski, a w Staufen – tak jak i obecnie – gości delegacja z Kazimierza. 

Tym razem kazimierzacy – burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula, radni Rady Miejskiej, przedstawiciele Komitetu Partnerskiego i Ochotniczej Straży Pożarnej w Kazimierzu oraz kazimierska kapela „Zgoda” – pojawili się w Staufen z oficjalną wizytą w drugiej połowie lipca (21 – 24 VII).

- Współpraca między Kazimierzem i Staufen rozwija się na kilku płaszczyznach: kulturalnej, społecznej – wymawiana doświadczeń, samorządowej, jak również współpraca jednostek straży pożarnej. Najważniejsze jednak są kontakty osobiste i przyjaźnie, które te współpracę determinują – mówi burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula. – Chcemy, aby wszyscy brali udział we współpracy. Będziemy jeszcze szczegóły uzgadniać zarówno z przyjaciółmi ze Staufen jak i wewnętrznie.

Kolejne oficjalne spotkanie – tym razem w Kazimierzu – za rok.

 

Fotografie ze strony Urzędu Miasta
i Gminy Kazimierz Dolny

 

Skomentuj


Dodane komentarze (7)

 • klakson
  Oo jest i Jasio XD
 • Ssak
  Nikt ich nie ubrał na wyjazd . Wstyd i żenada . Nie zaglosuje na nich wcwybirach . Brzuchy jak balony
 • Zdzisław Lewków.
  Dorotko gdyby była wymiana młodzieży to raczej nie załapaliby się dorośli, a wiesz Sama jak ciężko im sie jeździ za swoje. Zawsze na krzywika to na krzywika.
 • Zdzisław
  Kto zna nr. konta pana Pisuli chę mu podesłać, na krawat, bo to już obciach przedstawiciel delegacji bez krawara.
 • King
  A co tam robila Iwonka? Kto za to zapłacił?
 • Dorota
  Miłe byłoby zorganizowanie wymiany młodzieży i dzieci na koloniach, obozach harcerskich tak jak było kiedyś. To jest ważny element płaszczyzny i kulturalnej i społecznej. Sama dawno, dawno temu uczestniczyłam w czymś takim i pamiętam tę piosenkę.https://www.youtube.com/watch?v=I4sTdErZx3c
 • pijany znad Grodarza
  Na zdj,eciu widoczne 3 sztandary. Rozumiem, że pierwszy to Polski, drugi ?, trzeci miasta Staufen.
  No własnie. Ted drugi ?
  ps. http://www.kazimierz-dolny.pl/tajemnice-kazimierza/logo-kazimierza-symbolika
  • Klaus Jurgen
   @ pijany z Grodarza - Nie wiesz? Powinieneś wiedzieć to sztandar Kalifatu Badenii.
  • pijany znak Grodarza
   Półksiezyc jest widoczny ale też i jakiś krasnal. Nie ma " oka" z naszego logo, a więc brak przymiotu katolicyzmu. Cholera, Czyzby juz ?.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2021? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2021.
Znamy sposób na udane Wakacje 2021! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2021. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę