Trwa V sesja Rady Miejskiej

Skomentuj (55)

Trwa transmisja obrad V sesji Rady Miejskiej w Kazimierzu. Wśród tematów m.in podjęcie uchwały w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Kazimierza Jerzemu Żurawskiemu.

Transmisje oglądać można na kanale You Tube.

Skomentuj


Dodane komentarze (55)

 • pijany znad Grodarza
  @ Oeient. Dzięki.

  paragraf 3.

  "Tytułem Honorowego Obywatala miasta Kazimierz Dolnego może zostać wyróżniona osoba, która swoja działalnością przyczyniła się się do rozwoju miasta i jego promocji w karaju lub poza granicami, wyrożniajaca się wysokim poziomem moralnym, cieszaca się się nienaganną opinią i szacunkiem mieszkańców miasta i poprzez swoją postawę stała się worcem godnym naśladowania "
  To z Regulaminu. Te wymienione wartości MUSZĄ być spełnione łącznie i odnoszą się LI TYLKO do : ".. przyczyniła się do rozwoju miasta i jego promocji w kraju lub poza granicami...."


  Uważam,że kilka nazwisk z listy Honorowych Kazimierza, w żaden sposób nie spelnia tego warunku. Nadanie Im tego honoru, jest NADUŻYCIEM .
 • Z boku
  Radni są przedstawicielami mieszkańców dlaczego nikt ich nie pytał. Jak wcześniej to portal jak i blog Kowalskiego robili sindy a teraz po cichu jak mysz pod miotłą. Ja jestem przeciw bo słyszałem różne opinie na tego pana. Pytajcie RADNI swoich WYBORCÓW!!!
 • jan
  Ależ niektórzy mają problem z tym, że ktoś ma czelność mieć inne zdanie...
 • Z boku
  A mnie ciekawi dlaczego nic bo powiedzenia nie miał Pomianowski nr Szkolnej przecież sam opowiadał za drogi i chodniki. I Kowalski zaprasza żeby zobaczył Szkolną. Czyżby wizerunek go nie interesował a fe. Spytamy pracowników czy widzieli go na budowie.
 • e.w.
  Lista honorowych obywateli na oficjalnej stronie miasta/z lewej strony/
  • pijany znad Grodarza
   Tak się zastanawiam DLACZEGO ?

   Andrzej Jaworski, Ryszard Pazura, Zdzisław Podkański, Kazimierz Chłopecki, Zbigniew Zientkowski, Jan Pawel II, rotmistrz Pilecki.

   Czy ktoś wie, jakie kryteria należy spełnić ?. Czy to taka sobie dowolność w przyznawaniu .

   Odnosnie zasłużonych dla gminy nie znalazłem. Z innych gmin sa w internecie. Naszej nie ma.. Gdzie znaleźć liste ?
  • orient
   Pijany: Uchwała Nr XXVIII/178/05, w sprawie regulaminu nadawania tytułu "Honorowego Obywatela Miasta Kazimierza Dolnego"
 • Dorota
  Zupełnie nie rozumiem dlaczego najróżniejsze odznaczenia w Kazimierzu również otrzymują osoby, za działania w większości związane z tym co robiły za publiczne pieniądze i wynikały w pełnionych przez nich obowiązków zawodowych. Tu mamy tego przykład, bo nie było specjalną sztuką podejmować całą masę działań piastując takie stanowisko jakie się piastowało. Decyzje urzędu Konserwatora też były różnie odbierane i proszę aby Państwo się nie dziwili, że 100% zachwytu nie ma.
  • pijany znad Grodarza
   @ Dorota.
   Z Twojego wynika, że " wzorowy rolnik" winien otrzymywać honory za " kulture", a muzealnik za " rolnictwo' ?/ Doskonale wiesz, że można być TYLKO urzędnikem ale też URZĘDNIKIEM.
 • pijany znad Grodarza
  "-Tytuł „Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny” jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania - czytała radna Ewa Wolna w propozycji regulaminu nadawania tytułu. - Nadawany jest za wybitne zasługi dla rozwoju gminy Kazimierz Dolny, m.in. popularyzację jej walorów przyrodniczych i historycznych oraz dokonania na rzecz społeczności lokalnej. "

  Było to wypowiedziane w 2016 roku. Szukam i nie mogę znaleźć listy os ob. uhonorowanych tym zaszczytem. Słyszalem, że na niej jest papież Jan Pawel II. Jeśli tak, to , jak to się ma do zasług na rzecz Kazimierza Dolnego, kiedy poddaje się w wątpliwość dokonania pana Jerzego Żurawskiego?.

  ps. Gdzie znajde liste uhonorowanych ?
  • orient
   Pomylone Misie, pomyliło Cisię. Taki mądry jesteś a Zasłużonego dla Gminy pomyliłeś z Honorowym Obywatelem Miasta.
   Zasłużony: Stowarzyszenie "Dwa Brzegi", Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Michael Benitz, Tomasz Lewniewski
  • orient express
   Edward Piwowarek
  • pijany znad Grodarza
   Jest tego tyle, że przypomina to " Zasłuzony dla pożarnictwa", ale słusznie uwagę zwróciles.
   ps. Jan Paweł II to " Honorowy" czy Zasłużony" ?
 • Iza
  Osoby, które twierdzą, że Pan Jerzy Żurawski niewiele zrobił dla Kazimierza Dolnego są w błędzie. Zrobił wiele a pracował w niełatwych czasach. Dzięki swojej determinacji ochronił piękno i zabytki Kazimierza. Stworzył praktycznie od podstaw muzeum, rozwinął je, pozostawił po sobie prężną, rozwijającą się instytucję kultury. Nie wszystkim się to podoba ale każdy rozsądnie myślący nie może odmówić Mu niewątpliwych zasług jakie położył dla naszego miasteczka przez lata pracy na stanowisku konserwatora zabytków i dyrektora muzeum. A ile kazimierskich rodzin dzięki Niemu dostało w ramach dotacji gont na pokrycie swoich domów ?
  • Muzealnik
   Dzięki za rozwianie wątpliwości.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Karnawałowy zawrót głowy! Poznaj oferty noclegowe, w których miło spędzisz czas w Karnawale 2020. Sprawdź noclegi i baw się dobrze!
Zimowe szaleństwo podczas Ferii 2020! Szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz? Marzy Ci się szusowanie na nartach? Sprawdź listę noclegów z ofertami specjalnymi na ferie zimowe.
Pokaż stopkę