Trwa V sesja Rady Miejskiej

Skomentuj (55)

Trwa transmisja obrad V sesji Rady Miejskiej w Kazimierzu. Wśród tematów m.in podjęcie uchwały w sprawie nadania tytułu Honorowego Obywatela Miasta Kazimierza Jerzemu Żurawskiemu.

Transmisje oglądać można na kanale You Tube.

Skomentuj


Dodane komentarze (24)

 • pijany znad Grodarza
  @ Oeient. Dzięki.

  paragraf 3.

  "Tytułem Honorowego Obywatala miasta Kazimierz Dolnego może zostać wyróżniona osoba, która swoja działalnością przyczyniła się się do rozwoju miasta i jego promocji w karaju lub poza granicami, wyrożniajaca się wysokim poziomem moralnym, cieszaca się się nienaganną opinią i szacunkiem mieszkańców miasta i poprzez swoją postawę stała się worcem godnym naśladowania "
  To z Regulaminu. Te wymienione wartości MUSZĄ być spełnione łącznie i odnoszą się LI TYLKO do : ".. przyczyniła się do rozwoju miasta i jego promocji w kraju lub poza granicami...."


  Uważam,że kilka nazwisk z listy Honorowych Kazimierza, w żaden sposób nie spelnia tego warunku. Nadanie Im tego honoru, jest NADUŻYCIEM .
 • Z boku
  Radni są przedstawicielami mieszkańców dlaczego nikt ich nie pytał. Jak wcześniej to portal jak i blog Kowalskiego robili sindy a teraz po cichu jak mysz pod miotłą. Ja jestem przeciw bo słyszałem różne opinie na tego pana. Pytajcie RADNI swoich WYBORCÓW!!!
 • jan
  Ależ niektórzy mają problem z tym, że ktoś ma czelność mieć inne zdanie...
 • Z boku
  A mnie ciekawi dlaczego nic bo powiedzenia nie miał Pomianowski nr Szkolnej przecież sam opowiadał za drogi i chodniki. I Kowalski zaprasza żeby zobaczył Szkolną. Czyżby wizerunek go nie interesował a fe. Spytamy pracowników czy widzieli go na budowie.
 • e.w.
  Lista honorowych obywateli na oficjalnej stronie miasta/z lewej strony/
  • pijany znad Grodarza
   Tak się zastanawiam DLACZEGO ?

   Andrzej Jaworski, Ryszard Pazura, Zdzisław Podkański, Kazimierz Chłopecki, Zbigniew Zientkowski, Jan Pawel II, rotmistrz Pilecki.

   Czy ktoś wie, jakie kryteria należy spełnić ?. Czy to taka sobie dowolność w przyznawaniu .

   Odnosnie zasłużonych dla gminy nie znalazłem. Z innych gmin sa w internecie. Naszej nie ma.. Gdzie znaleźć liste ?
  • orient
   Pijany: Uchwała Nr XXVIII/178/05, w sprawie regulaminu nadawania tytułu "Honorowego Obywatela Miasta Kazimierza Dolnego"
 • Dorota
  Zupełnie nie rozumiem dlaczego najróżniejsze odznaczenia w Kazimierzu również otrzymują osoby, za działania w większości związane z tym co robiły za publiczne pieniądze i wynikały w pełnionych przez nich obowiązków zawodowych. Tu mamy tego przykład, bo nie było specjalną sztuką podejmować całą masę działań piastując takie stanowisko jakie się piastowało. Decyzje urzędu Konserwatora też były różnie odbierane i proszę aby Państwo się nie dziwili, że 100% zachwytu nie ma.
  • pijany znad Grodarza
   @ Dorota.
   Z Twojego wynika, że " wzorowy rolnik" winien otrzymywać honory za " kulture", a muzealnik za " rolnictwo' ?/ Doskonale wiesz, że można być TYLKO urzędnikem ale też URZĘDNIKIEM.
 • pijany znad Grodarza
  "-Tytuł „Zasłużony dla Gminy Kazimierz Dolny” jest wyrazem szczególnego wyróżnienia i uznania - czytała radna Ewa Wolna w propozycji regulaminu nadawania tytułu. - Nadawany jest za wybitne zasługi dla rozwoju gminy Kazimierz Dolny, m.in. popularyzację jej walorów przyrodniczych i historycznych oraz dokonania na rzecz społeczności lokalnej. "

  Było to wypowiedziane w 2016 roku. Szukam i nie mogę znaleźć listy os ob. uhonorowanych tym zaszczytem. Słyszalem, że na niej jest papież Jan Pawel II. Jeśli tak, to , jak to się ma do zasług na rzecz Kazimierza Dolnego, kiedy poddaje się w wątpliwość dokonania pana Jerzego Żurawskiego?.

  ps. Gdzie znajde liste uhonorowanych ?
  • orient
   Pomylone Misie, pomyliło Cisię. Taki mądry jesteś a Zasłużonego dla Gminy pomyliłeś z Honorowym Obywatelem Miasta.
   Zasłużony: Stowarzyszenie "Dwa Brzegi", Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, Michael Benitz, Tomasz Lewniewski
  • orient express
   Edward Piwowarek
  • pijany znad Grodarza
   Jest tego tyle, że przypomina to " Zasłuzony dla pożarnictwa", ale słusznie uwagę zwróciles.
   ps. Jan Paweł II to " Honorowy" czy Zasłużony" ?
 • Iza
  Osoby, które twierdzą, że Pan Jerzy Żurawski niewiele zrobił dla Kazimierza Dolnego są w błędzie. Zrobił wiele a pracował w niełatwych czasach. Dzięki swojej determinacji ochronił piękno i zabytki Kazimierza. Stworzył praktycznie od podstaw muzeum, rozwinął je, pozostawił po sobie prężną, rozwijającą się instytucję kultury. Nie wszystkim się to podoba ale każdy rozsądnie myślący nie może odmówić Mu niewątpliwych zasług jakie położył dla naszego miasteczka przez lata pracy na stanowisku konserwatora zabytków i dyrektora muzeum. A ile kazimierskich rodzin dzięki Niemu dostało w ramach dotacji gont na pokrycie swoich domów ?
  • Muzealnik
   Dzięki za rozwianie wątpliwości.
 • ewa wolna
  Romano, a może przy kawie przedyskutujemy te kwestie ? Pozdrawiam.
  • Romana Rupiewicz
   Kawa z Tobą zawsze chętnie :) Pozdrawiam
 • Ewa Wolna
  Szanowny Panie Romanie.
  Zgadzam się z Panem co do jawności podejmowanych decyzji na forum publicznym. Lubię i szanuję Pana Jerzego Żurawskiego - także za to, czego dokonał dla naszego miasteczka i muzeum w ramach sprawowanych przez siebie obowiązków i funkcji. Kazimierz niewątpliwie wiele MU zawdzięcza. Niemniej jednak nie z wszystkimi jego decyzjami się zgadzam - stąd mój głos wstrzymujący. Wielu kazimierzaków, z którymi rozmawiałam, miało podobne zdanie. A przyzna Pan, że moim obowiązkiem jest wsłuchiwanie w głos wyborców. Od czasu ustanowienia tytułu "Honorowego Obywatela" co najmniej kilka razy zdarzały się głosy wstrzymującesię a nawet przeciwne.
  Jeśli moje wyjaśnienia nie zadowalające Pana, chętnie podyskutuję osobiście, bo nawet nie wiem, z kim rozmawiam. Miłego dnia życzę.
  • Romana Rupiewicz
   Droga Ewo, oczywiście miałaś prawo do podjęcia takiej decyzji. Mnie jednak jako mieszkankę zawiodłaś w tej kwestii. Poniżej jest post "Wojtka" kimkolwiek on jest. Zgadzam się w pełni z tym, co ów dyskutant napisał. Pełnienie takiej funkcji w takich czasach często wymagało podejmowania decyzji, które nie wszystkim się podobały. Jednak zasługi Pana Żurawskiego dla Kazimierza Dolnego są nieocenione. Proszę zapytać jakiegokolwiek pracownika muzeum, jakim był szefem... etos jego pracy był niezwykły. Cieszę się bardzo, że ta chwila wreszcie nastąpi. Na różnych konferencjach wciąż "obijam się" o starsze Panie i Panów, którzy w latach 70. bronili Kazimierza i jego historii. Wszyscy bezwzględnie podkreślają zasługi Jurka Żurawskiego. Gdyby nie in mielibyśmy tu jakiś technokratyczny kosmos.
  • Katarzyna
   Pani Romana czy wydaje się Pani, że jest to miejsce dobre do połajanek i twierdzeń o zawodzie, bo ktoś nie postąpił tak jak Pani oczekuje. Czy musi Pani wykorzystać każdą okazję, by się pokazać i popisać sądząc, że zyska pani czyjąś sympatię i szacunek. Czy to wypada tak lansować się na panu Żurawskim, bo gdyby ów podziw Pani był szerzy to lata temu wystąpiłaby Pani o odznaczenie. A w wielu sprawach gardłować PAni potrafi. Jestem dla Pana Żurawskiego pełna uznania! Dla jego pracy i skromności w przeciwieństwie do pani nadmiernej i wszędobylskiej aktywności. Ten brak taktu, wyczucia i umiaru jest niepojęty i proszę się zastanowić nad sobą a nie wykorzystywać osobę Pana Żurawskiego. Niech się Pani zajmie swoim życiem a nie rozstrząsa brak jednolitości radnych w tej sprawie.
  • Emil
   Pani Romano, Pani mnie jako mieszkańca zawodzi już od dłuższego czasu i muszę z tym żyć i ciągle znosić Pani osobę w życiu publicznym.
 • Wojtek
  Wojtek
  Szanowni dyskutanci! Jest niestety, jak zawsze. Trzeba pokąsać, wytknąć, zniweczyć zasługi i podważyć słuszność decyzji. Bezinteresowna zawiść w imię czystości zasad. Tymczasem warto więcej czytać i myśleć, bo myślenie ma kolosalną przeszłość. Można mieć oczywiście uwagi do działalności J. Żurawskiego, tak jak można mieć uwagi do działalności każdego człowieka, a już na pewno tego, który pełnił ważne funkcje administracyjne, coś od niego zależało i musiał podejmować decyzje. To normalne. Pamiętajmy też, w jakim okresie działał i jakie były realia. Zwykle ludzka aktywność ma swoje drugie dno, nigdy nic nie jest czarno-białe i oczywiste. Czasami trzeba coś ominąć, czegoś nie zauważyć, iść na kompromisy lub układy, bo taka jest kolej rzeczy i każdy to robi. Każdy. Proponowałbym jednak trochę wysiłku umysłowego. A przede wszystkim więcej czytać, czytać i jeszcze raz czytać. Gdyby nie pan Żurawski Kazimierz z pewnością nie wyglądałby dziś tak jak wygląda. Pomysły oszołomów inżynierii epoki Gierka były zamachem na miasto i tylko dzięki jego uporowi i konsekwencji wycofano się ze snów o potędze. Poza tym zrobił jeszcze parę pożytecznych rzeczy i oczywiście nie był przy tym wolny od ludzkich słabości i błędów. Jeśli panu Muzealnikowi nic takiego się nigdy nie przytrafiło, to tylko pogratulować. Zawsze zazdrościłem ludziom, którzy uważali, że kroczą jedynie słuszną drogą, mają rację i odpowiedź na każdy problem. Kiedy tytuł honorowego obywatela przyznawano Tadeuszowi Michalakowi również pojawiły się opinie "eksperckie" na temat jego projektów architektonicznych i nawet bliscy koledzy ze szkolnej ławy publicznie prychali na tę kandydaturę pozwalając sobie na mało wybredne zawistne uwagi. A ja się cieszę, że są wśród nas jeszcze tacy ludzie jak Jerzy Żurawski i Tadeusz Michalak. Oni mimo wszystko tworzyli historię i dorobek materialny. I byłbym ostrożny w ferowaniu wyroków kto gdzie mieszka i na jakich zasadach, bo historia w tym miasteczku bardzo pod tym względem meandruje.
  • Maciek
   Jakbym Gomułki słuchał w 1968. Długo, nudno i na ziewanie
  • Ewa
   Żeby uniknąć pouczeń bardziej lub mniej mądrych ludzi i ich opini ,należałoby takie tematy wyłączyć z dyskusji a tak -Dodaj komentarz -daje możliwość do napisanie tego "co nam slina na język przyniesie " Pan Jerzy Żurawski to odpowiedni Człowiek na odpowienim stanowisku i w odpowiednim dla Kazimierza czasie. Co tu dużo mówić, jeszcze chwila i sami przekonamy się co MAMONA może zrobić jesli nie będzie wśród nas ludzi takich jak Pan Jerzy Żurawski.
   Przeczytajcie rozmowę pani Romany Rupiewicz z panem Jerzym Żurawskim ,może zmienicie zdanie i o jednej i o drugiej Osobie.
 • Roman
  Szanowna pani Ewa Wolna
  Standardem europejskim jest jawność działań osób publicznych, ich przekonania, preferencje polityczne, a także niezależność i swobodna w podejmowaniu decyzji zgodnie z interesem ogółu.
  Nie wydaje mi się aby wstrzymanie się od głosu było czymś złym i godnym potępienia .Miała do pani absolutne prawo podjąć taką decyzję co uważała pani za słuszne.
  Jednak uzasadnienie decyzji pani jak najbardziej powinno wybrzmieć . Zaznaczam ,że uzasadnienie każdej decyzji radnego nie jest sprawa osobistą.Zatem skoro zdecydowała pani zabrać publicznie głos, powinna pani również publicznie uzasadnić swoją decyzję.
  Nadanie tytułu honorowego obywatele jest sprawa o dużym rezonansie społecznym.Nie poparła pani uchwały podobnie jak radny NIeradko i p.Mokijewska.
  Nie było chyba wcześniej przepadku aby ktoś wstrzymał się od głosu w podobnych sytuacjach.
  Miejmy nadzieję ,że redakcja przy okazji relacjonowania wydarzenia odniesie się do sprawy i stąd taki niesmak .
  • Piotr
   Zadnego niesmaku tu nie ma. Nie chce nikogo kąsać czy czytać ze kontestuje sie decyzje ale oburza mnie nakaz jednoglosnosci jaki chca tu niektore osoby wprowadzić. Zdziwila mnie konrenta odpowiedzi pani radnej. Bardzo mnie ciekawi dlaczego pan Nieradka i Pani Renia zaglosowaly podobnie.
  • Douczona
   Jasiu spójrz na siebie, a nie innych będziesz ciągle pouczał i umoralniał
 • Ewa Wolna
  Do Mieszkańca : nie byłam przeciw lecz - wraz z jeszcze dwojgiem radnych- wstrzymałam się od głosu. Miałam takie prawo. A dlaczego z niego skorzystała, chętnie wyjaśnię osobiście. Pozdrawiam.
 • Wyborca
  Pan Przewodniczący powinien mieć asystenta
  • Jak za komuny...
   Żebyś wiedział... Te "kompetentne" panie z urzędu nic nie są w stanie przygotować Mu jak należy... Potem On świeci oczami przed wszystkimi za ich niedbalstwo. Ale cóż, ploteczki i kawka za pieniądze podatników ważniejsze niż przykładanie się do swojej pracy - czy się stoi, czy się leży.... Porażka funkcjonowanie tego urzędu...
 • Mieszkaniec
  Dlaczego radna Ewa Wolna nie poparła uchwały o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Kazimierza dla J. Żurawskiego?
  • Muzealnik
   Bo miała takie prawo.A czym Pan Żórawski się wyróżnił,że zasługuje na tytuł honorowego obywatela-chyba tym ,że tyle lat mieszka w nieswoim.
  • Miro
   Ja bym mianował Panią RR :D
  • Lubelska
   Dobrze zrobiła też nie wiem czym się zasłużył. Po prostu autor wniosku jak zawsze musiał się komuś podlizać w tym przypadku niemu.
 • twardy
  Ja oczekuje od radnych pomysłów, a nie Panie burmistrzu co pan wymyślił? panie burmistrzu co pan zrobi? itp. Po co ci ludzie tam są????
 • kazimierz
  Brawo dla Pani Anny. Trzeba wreszcie zrobić porządek na rynku. Koniec z dmuchanymi zjeżdżalniami, kubusiami puchatkami i klaunami rozdającymi baloniki. Trzeba wprowadzić kontrole i egzekwować opłaty za zajęcie pasa drogowego.
 • Jolka
  Panie radny Guz wąwozy zarosły za pana poprzedniej kadencji i byłego burmistrza. Ile razy zleciliscie czyszczenie? Te odrapane samochody i urwane lusterka to wasza sprawka!
  • Strażak
   Jolka masz złe statystyki to właśnie w ostatnich latach było czyszczenie wąwozów i przy drogach
 • mirek
  Dzwięk wreszcie jak trzeba i cala transmisja.
 • mieszkaniec
  Przykro mi sluchac tych radnych. Jęki i zawracanie dupy. Godzinami by jęczeli siedzieli i dyskutowali. Od gadania nic nikt nie zrobił.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę