Wystawa fotografii Katarzyny Węgiełek

Wystawa fotografii Katarzyny Węgiełek
Katarzyna Węgiełek, po prostu Kasia.
Nie znosi not biograficznych, które niepotrzebnie szufladkują ludzi. Nie lubi podlegać schematom. Poza tym, kocha cały świat.
Dlatego urodziła się dnia 5 czerwca w latach 60-tych, w inteligenckiej, warszawskiej rodzinie związanej  ze znaną firmą spedycyjną "W. Węgiełek" 1912. Kazimierskie, bujne lata hippisowskie jedynie musnęły ją lekko jako dziewczynkę w Kazimierzu, gdzie od zawsze przyjeżdżała spędzać wakacje. Siostra pod płaszczem przemycała ją wtedy do ukochanego kina "Wisła", obserwowała świat artystyczny tego miasteczka.
Dopiero 10 lat temu odkryła, że jej rodzina ze strony matki pochodziła z sąsiedniego Janowca. Zapewne stąd ta miłość do Kazimierza i okolic. Choć jej serce jest równo podzielone pomiędzy Warszawą a Kazimierzem.
W jednej osobie spedytor, mama trójki synów, sopran liryczny, fotograf, właściciel "Skrzydła Anioła" i wspólnie z synem "Węgiełek Treehouse", czyli pierwszego w Kazimierzu domku na drzewie. Czasami poetka i malarka, a ostatnio filolog angielski. Całe życie próbuje łączyć świat praktyczny z artystycznym, który ją pasjonuje, a jedynie Państwo możecie ocenić, czy jej się to choć trochę udaje.
Źródło: KOKPiT

Skomentuj

Mapa


Pokaż stopkę