Monika A. Oleksa - spotkanie autorskie

Pisarka, eseistka i blogerka Monika A. Oleksa przyjęła zaproszenie do Domu Kuncewiczów. Jego pretekstem jest najnowsza książka tej autorki, „Spacer nad rzeką”. Jej akcja toczy się w Kazimierzu Dolnym. Spotkanie odbędzie się 26 sierpnia o godz.16.00.

Monika A. Oleksa mieszka w Lublinie. Choć na co dzień uczy języka angielskiego, to – jak przyznaje w swoim literackim życiorysie – najbardziej „lubi obserwować życie i wplatać je w kartki swoich książek. Pisanie jest jej pasją od zawsze”.  Debiutowała w 2002 roku zbiorem opowiadań „Uśmiech Mima”. Kolejne książki to powieści „Miłość w kasztanie zaklęta”; "Ciemna strona miłości", "Samotność ma twoje imię" i "Niebo w kruszonce".

Bohaterami „Spaceru nad rzeką” są Zosia i Paweł, warszawski lekarz pochodzący z Kazimierza. Para przyjeżdża do Kazimierza, a Zosia ulega czarowi jego urokliwych zakątków.

Podczas spotkania autorskiego porozmawiamy m.in. o kazimierskich inspiracjach, prywatnych odkryciach dokonanych tu przez autorkę oraz warsztacie pisarskim i popularności powieści romantycznych w Polsce.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Skomentuj

Mapa


Pokaż stopkę