Koncerty na Trzecim Księżycu: NeoKlez. Koncert promujący nowy album

  • Miejscowość: Kazimierz Dolny
  • Miejsce imprezy: Trzeci Księżyc Lokalne Bistro Mały Rynek 1 budynek jatek
  • Data rozpoczęcia: 2020-09-26
  • Data zakończenia: 2020-09-26
  • Godzina rozpoczęcia: 20:00:00
  • Koszt: 40zł
Klezmersko-bałkański koncert w Trzecim Księżycu! NeoKlez - to jeden z najciekawszych reprezentantów polskiej sceny world music. Zespół wystąpi w ramach trasy promującej nowy album "Votum Separatum".
„Energetyzująca i bezkompromisowa grupa NeoKlez" - takimi słowami najczęściej zaczynają się zapowiedzi ich koncertów. Po sukcesie albumów „Pięć stron świata" oraz „Manowce" artyści podróżują po zakątkach Polski i Europy, prezentując własne, łobuzerskie i energetyczne spojrzenie na muzykę. Ich kompozycje charakteryzuje nieregularne metrum, przesunięcia rytmiczne oraz łączenie tradycyjnego brzmienia z elementami współczesnej muzyki popularnej, jak: drum'n'bass, electro, jazz, funk, rock. Każdy ich koncert to potężna dawka klezmersko-bałkańskich dźwięków.
Zespół, oprócz występów na największych festiwalach w całej Polsce, prezentował się również za granicą, między innymi w Belgii, Niemczech, na Węgrzech, był też zapraszany na festiwale w USA czy Finlandii. Grupa wielokrotnie pojawiała się w radiu i telewizji. Zagrali już blisko 350 koncertów na terenie całego kraju i Europy. Na specjalne zamówienie pięciu ogólnopolskich rozgłośni radiowych zespół NeoKlez stworzył muzykę do serialu audio „Filip" Leopolda Tyrmanda w reżyserii Krzysztofa Czeczota. W superprodukcji udział wzięli najwybitniejsi aktorzy polskiej sceny: Paweł Królikowski, Antoni Pawlicki, Włodzimierz Press, Jacek Braciak, Cezary Żak, Izabela Kuna, Olga Bołądź, Antoni Królikowski, Anna Próchniak, Józef Pawłowski i wielu innych.
„Votum Separatum" to tytuł najnowszej płyty zespołu, która będzie miała premierę w lutym 2020 roku. Krążek zawiera odrębną od poprzednich propozycję muzyczną i jest dowodem mocnej zmiany kursu w rozwoju grupy, który trwa już dziesięć lat. Przez ten czas zespół współpracował z czołowymi artystami świata muzyki i filmu. Dzięki tym doświadczeniom twórczość NeoKlez stale ewoluowała, a dziś śmiało można powiedzieć, że zespół stworzył autorską definicję muzyki, w której nie ma żadnych barier. Znana z poprzednich albumów folkowa baza w dalszym ciągu jest mocno wyczuwalna, choć została urozmaicona wieloma współczesnymi akcentami oraz głosami takich wokalistów jak Czesław Mozil, Włodek „Paprodziad" Dembowski, czy Jarecki.
Członkowie zespołu:
Stanisław Leszczyński – skrzypce, syntezator
Damian Szymczak – klarnet
Piotr Tomala – akordeon
Kacper Bardzki – gitara basowa, syntezator
Kamil Wróblewski – perkusja, instrumenty perkusyjne, spds
------------------------------------------------------------------------------------------
26.03.2020 godz.20.00
Trzeci Księżyc Mały Rynek 1 Kazimierz Dolny
(zabytkowe jatki koszerne)
rezerwacja miejsc: 19:00
start: 20:00
dla artystów: 40 pln
rezerwacje: sms 502722432, lokalnie na miejscu Trzeci Księżyc
liczba miejsc ograniczona
Źródło: Trzeci Księżyc

Skomentuj


Pokaż stopkę