Kazimierz Dolny w Hades Szerokiej

Zapraszamy do Lublina na kazimierski wernisaż poetycki we wtorek, 3 grudnia o godz. 18 do sali Sztukmistrza w Hades Szerokiej, ul. Grodzka 21, Lublin - Stare Miasto, wstęp wolny.
Mieczysława Izdebska-Łazorek - obrazy, Weronika Romańska - wiersze.

Mieczysława Izdebska-Łazorek mówi, że wykreował ją Kazimierz Dolny – miasto, w którym mieszka i tworzy, miasto, które od pokoleń rodzi malarzy. W Kazimierzu właśnie prowadzi galerię autorską. Wypracowała własny styl rysunku i obrazu. Udziela się społecznie, jest animatorką lokalnych inicjatyw.

W Hades Szerokiej artystka podczas tegorocznego Europejskiego Festiwalu Smaku malowała obraz z bajeczną wizją Kazimierza. Waldemar Sulisz zapowiadał tamto spotkanie tak: "O jej obrazach mówi się, że dzieją się między ciszą a szeptem. Jest legendą Kazimierza Dolnego, w dodatku czułą i piękną".

Artystce towarzyszyć będzie kazimierska poetka Weronika Romańska.

Jak pisze Wanda Michalak we wstępie do ostatniego tomiku poetyckiego Romańskiej "Dziwczynienie", „to dzieło jedyne w swoim rodzaju, zaskakujące, pełne tajemniczej siły, która zadziwi czytelnika”. Sama poetka wyznaje: „To jest mój mały świat. Dużo nad tymi tekstami pracuję, w kółko je poprawiam. A satysfakcję przynosi to, jeśli udaje mi się trafić z moimi wierszami do ludzi tak, jak to sobie wyobraziłam”.


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Znamy sposób na udane Wakacje 2020! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2020. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Weekend listopadowy 11-12 listopada 2020 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Pokaż stopkę