Aktualności dla "synagoga Kazimierz"
Niniejszy program jest kontynuacją i rozwinięciem idei ukazywnia zaginionych skarbów muzyki polskiej. Do nowej odsłony projektu w sezonie 2020/2021 zaproszone zostały wiolonczelistka Anna Wróbel oraz ukraińska pianistka Elena Zhukova. W programie Artystki wykonują wybrane utwory kameralne kompozytorów polskich XIX i XX wieku.
- Joanna Okoń, skrzypce
- Anna Wróbel, wiolonczela
- Elena Zhukova, fortepian
Ludomir Różycki - Rapsodie
Karol Kątski - Fantasie concertante sur la Somnanbula
Franz Godebski - Tristesse
Antoni Stolpe - Romans
VIOLIN & PIANO
Mieczysław Weinberg - Rapsodia na tematy mołdawskie
Felix Nowowiejski - Legende op. 6
CELLO & PIANO
Henryk Waghalter - Gavotte op. 5
Karol Skarżyński - Polonez op. 8
VIOLIN & CELLO
Rachel Knobler - Beim Wunderrabbi (aus der Suite fuer Nanette)
VIOLIN SOLO
Krzysztof Penderecki - Tanz
CELLO SOLO
Marian Sawa - Arabeska
PIANO SOLO
Paula Szalit - Intermezzo
Wiersze Josifa Brodskiego, Tomasa Hardy'ego, Konstantego I. Gałczyńskiego a także autorskie utwory Mirosława Czyżykiewicza usłyszymy podczas sobotniego koncertu Czyżykiewicza w synagodze. Mamy dla Państwa do wygrania podwójną wejściówkę.
Synagoga w Kazimierzu na początku października zaprasza na koncert barda, poety i kompozytora Mirka Czyżykiewicza „20 lat Ave”.
Przed nami w synagodze koncert muzyki żydowskiej, bałkańskiej, latynoskiej. Dla Państwa konkurs!
Utwory w języku jidysz, hebrajskim, macedońskim, serbskim, angielskim, hiszpańskim oraz polskim mogliśmy usłyszeć podczas sobotniego koncertu grupy Berberys, który odbył się w kazimierskiej synagodze.
Jej pierwszy koncert w Kazimierzu w ramach festiwalu WpółDrogi zakończyły owacje na stojąco. Pisaliśmy, że na kolejny występ trzeba będzie czekać co najmniej rok. A tu – niespodzianka. Izabela Szafrańska wystąpi w Miasteczku ponownie jeszcze tego lata!
W najbliższy weekend w synagodze z koncertem „Skarby pieśni sefardyjskich” wystąpi duet Gerard Edery - śpiew, gitara i Marcin David Król – skrzypce.
Utwory Dylana, Cohena, Stinga czy Okudżawy mogliśmy usłyszeć podczas kolejnego już, trzeciego dnia festiwalu WpółDrogi. Przed kazimierską publicznością wystąpił Jan Kondrak z koncertem pt. „Ogród Wiszący”.
Kompozycje klasyczne i etno, inspirowane musicalem i ostrzejszym, rockowym brzmieniem prezentowali drugiego dnia festiwalu WpółDrogi podczas koncertu „W skrzypcowym świecie. „Rok duo” – Marcin David Król i Lucjan Szaliński-Bałwas.
Trzecią edycją WpółDrogi Festival rozpoczął monodram „Mały Książę” w wykonaniu Tadeusza Kwinty. To jedno z pięciu zaplanowanych wydarzeń. Co jeszcze przed nami?
Utwory Czesława Niemena rozbrzmiały w kazimierskiej synagodze. Kobiecym, mocnym i wyrazistym głosem wyśpiewała je Grażyna Łobaszewska. Przy akompaniamencie grupy Ajagore.
W najbliższy weekend w kazimierskiej synagodze z koncertem „Dziwny jest ten świat” wystąpi Grażyna Łobaszewska z zespołem Ajagore.
Z okazji przypadających w 2019 roku osiemdziesiątych urodzin Czesława Niemena na scenie w kazimierskiej Synagodze wraz z muzykami z supergrupy Ajagore pojawi się nietuzinkowa Grażyna Łobaszewska!
Już w najbliższą sobotę w synagodze odbędzie się koncert „Grażyna Łobaszewska - 40 lat na scenie”. Jubileuszowy recital to swoista wycieczka po wszystkich płytach artystki.
Muzyczne echa słonecznej Hiszpanii i pasterskie klimaty Palestyny wybrzmiewały w pieśniach sefardyjskich wykonywanych przez Kaję Mianowaną podczas szóstego dnia festiwalu WpółDrogi. Aż dziw, że pieśni te mają głęboko średniowieczny rodowód!