W kazimierskiej synagodze: Berberys!

zobacz więcej (14)

Utwory w języku jidysz, hebrajskim, macedońskim, serbskim, angielskim, hiszpańskim oraz polskim mogliśmy usłyszeć podczas sobotniego koncertu grupy Berberys, który odbył się w kazimierskiej synagodze.

Jak już pisaliśmy, grupa Berberys powstała w 2016 roku a trzon zespołu stanowią bardzo doświadczeni muzycy, którzy na scenach polskich i wielu krajów świata zagrali setki koncertów. W skład zespołu wchodzą: Zbigniew Smagowski - akordeon (lider zespołu), Marian Pedzisz - skrzypce, altówka, piano, Krzysztof Pachla – klarnet, Stanisław Błach – kontrabas oraz Iwona Syroka - śpiew.

W wypełnionej po brzegi sali w Budynku Dawnej Synagogi w Kazimierzu Dolnym muzycy zaprezentowali tradycyjny klezmerski repertuar obejmujący takie utwory jak: Freilach in c, Ajde Jano, Oj mame, mame, Bei mir bist du shon, Hava Nagila, Rebeka, Tubalalajka czy Szacher macher.

Fragment koncertu zobaczyć można na Facebooku >>>

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę