WpółDrogi Festival: Jan Kondrak

Skomentuj (5)

zobacz więcej (8)

Utwory Dylana, Cohena, Stinga czy Okudżawy mogliśmy usłyszeć podczas kolejnego już, trzeciego dnia festiwalu WpółDrogi. Przed kazimierską publicznością wystąpił Jan Kondrak z koncertem pt. „Ogród Wiszący”.

Jego utwory wykonywali m.in. Beata Kozidrak, Urszula i Krzysztof Cugowski. Napisał libretto kantaty jazzrockowej Zakochani w Lublinie na finał obchodów siedemsetlecia Lublina. Publikował w Kamenie, Kulturze Niezależnej i Tygodniku Współczesnym, Almanachu Prowincjonalnym, Akcencie, a najwięcej w piśmie Piosenka. Absolwent polonistyki w UMCS. Autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Tłumacz, publicysta i prozaik. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY. Po prostu: Jan Kondrak.


Podczas trzeciego spotkania z tegoroczną edycją festiwalu WpółDrogi usłyszeliśmy autorski wybór mistrzów piosenki z całego świata, w większości były to specjalnie tłumaczone utwory: Dylana, Cohena, Stinga, Okudżawy, Wysockiego, Brela czy Stachury. To koncert oparty na scenariuszu widowiska estradowego własnego autorstwa „Ogród wiszący-Pieśniarze świata”, który nagrodzony został na targach estradowych OSET w Rzeszowie.

- To mój pierwszy oficjalny koncert w Kazimierzu Dolnym – mówi Jan Kondrak. - Tych nieoficjalnych było już trochę...


Jak artysta został przyjęty przez kazimierską publiczność? Wspaniale. Budynek Dawnej Synagogi był wypełniony po brzegi a każdy jeden utwór nagradzany gromkimi brawami. Niesamowita muzyczna podróż po całym świecie.

 

 

Fragment recitalu na Facebooku >>>

 

WpółDrogi Festival 2019 PROGRAM


3 maja godz. 19:00 „Tak bym chciał”.  Jacek Musiatowicz, Michał Musiatowicz
Koncert będzie wyjątkowo się składał z dwóch części. Pierwszą cześć artyści poświęcą twórczości Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Macieja Pietrzyka  – przedstawicieli pokolenia „bardów Solidarności”. Pamiętamy bowiem, że 3 maja to data specjalna – jedno z niewielu polskich radosnych świąt. W ten sposób więc oddamy hołd tym którzy sztuką walczyli o wolność i stali zawsze na straży wartości najważniejszych.
Na drugą koncertu część składać się będą utwory własne Jacka Musiatowicza z płyt „Tak bym chciał” i „Wróżyczka” świetnie znanych starszej publiczności. Znajdą się nowsze także kompozycje z płyty syna – Michała utrzymane w bardziej rockowych klimatach, które usłyszeć można na jego płycie „Breaking Glass”.
Bilety:
Przedsprzedaż 30 zł normalne / 25 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 40 zł normalne / 35 zł ulgowe


4 maja godz. 19:00 „Żydowska ulica”. Izabela Szafrańska
Koncert niezwykły, magiczny… Idealnie wpasowujący się w klimat miejsca w którym się będzie odbywał. Składają się na niego pieśni żydowskie i utwory o tematyce żydowskiej m.in.: „Yerushalayim Shel Zahav”, „Dona Dona”, „Shalom aleichem”, Rebeka i wiele innych.
W koncercie towarzyszyć Izabeli będą Przemysław Zalewski (piano) i Przemysław Skałuba (klarnet, saxofony i duduk)
Ostatnie występy Artystki w Piwnicy pod Baranami oraz w Kalinowym Sercu w Warszawie spotkały się z żywiołową reakcją publiczności.
Bilety:
Przedsprzedaż: 40 zł normalne / 30 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 50 zł normalne / 40 zł ulgowe

Wszystkie koncerty odbywają się w synagodze ul. Lubelska 4


BILETY
można nabyć: codziennie w synagodze ul. Lubelska 4 w godzinach 10:00-18:00
Internetowo na portalach: panbilet.pl, kupbilecik.pl, oraz ewejsciowki.pl
Rezerwacje
tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: kazimierz@jewish.org.pl
Sprzedaż grupowa
tel.: 572 229 519, e-mail: artbiz@artbiz.eu

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym wydarzenia.

Skomentuj


Dodane komentarze (4)

 • T..........
  Jak to możliwe? Śpiewał " tak sobie", grał "nie za zbytnio", a w sumie wyszło super.
 • Wątły K.
  O organizacji
  Kupiłem 4 bilety, przyszedłem o 18.30 i nie mogłem zająć miejsc dla dwojga znajomych, którzy mieli przyjść przed siódmą. Dyrygujący naszymi "siadającymi" Pan zachował się "brzydko" Niech ten Pan ponumeruje krzesła i nie zachowuje się "brzydko"

  O koncercie
  Wspomniany Pan, wprowadzając w nastrój koncertu udawał, że wie o czym mówi.

  O Kondraku
  Głos to On ma, ale...
  Dylana, Cohena, Stinga czy Okudżawy słucham i podziwiam w wykonaniu Dylana, Cohena, Stinga czy Okudżawy. Kondrak podoba mi się w wykonaniu Kondraka. Za bis należy się szacun.
 • Agnieszka
  Co to za rzępolenie i wycie?!
  • Agnieszek
   Fakt. Nie była to gitara godna mistrza. Z głosem można dyskutować.
 • T.......
  Trudno mi zliczyć ile razy byłam na koncertach Federacji w różnych składach osobowych. Wczoraj lider tylko z gitarą i też było świetnie. Kondrak pięknie śpiewa, pieknie mówi. No i wygląda. No i ten kontakt z publicznością - mądrość, poczucie humoru, puenta. Niewielu tak potrafi. Może jeszcze Turnau?

Mapa

Festiwale

WpółDrogi Festiwal


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę