Koncert. W cztery struny świata. Konkurs!

Przed nami w synagodze koncert muzyki żydowskiej, bałkańskiej, latynoskiej. Dla Państwa konkurs!

W najbliższą sobotę w synagodze odbędzie się koncert muzyki wielokulturowej „W cztery struny świata”. Usłyszymy utwory żydowskie, bałkańskie i latynoskie w opracowaniu na kwartet smyczkowy oraz fortepian. W programie znajdą się m.in. utwory Astora Piazzoli, suita z musicalu "Skrzypek na dachu”, fragmenty suity żydowskiej oraz piosenki Gorana Bregovica.

Wystąpi "Inny Kwartet":
Anna Piwko - skrzypce
Magda Magoń - skrzypce
Tomasz Nadolski - altówka
Katarzyna Wach - wiolonczela
Piotr Stopa - fortepian

Anna Piwko – absolwentka AMFC w Białymstoku w klasie skrzypiec profesora
Stanisława Kuka, od kilkunastu lat skrzypaczka Orkiestry Symfonicznej im.
Karola Namysłowskiego w Zamościu oraz nauczyciel skrzypiec w PSM I w
Szczebrzeszynie. Od przeszło 10 lat wykonuje kameralistykę w kwartecie
smyczkowym, w którym pełni rolę I skrzypiec;

Magda Magoń – absolwentka Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie
skrzypiec profesora Bartosza Bryły, od kilkunastu lat skrzypaczka Orkiestry
Symfonicznej w Zamościu oraz nauczyciel skrzypiec w PSM I i II stopnia w
Zamościu, kwartet smyczkowy to jej kolejna z muzycznych działalności,
skrzypce II;

Tomasz Nadolski – od 20 lat altowiolista w Orkiestrze Symfonicznej w Zamościu; muzyk wszechstronny, swoją drugą tożsamość muzyczną odkrył w śpiewie klasycznym, od lat jest solistą – barytonem tej samej instytucji; w kwartecie gości od dwóch lat;

Katarzyna Wach – absolwentka Warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie profesora Kazimierza Michalika i Andrzeja Bauera oraz studiów podyplomowych Musikhochschule, które ukończyła w Augsburgu, w Niemczech. Od kilku lat związana z Orkiestrą Symfoniczną w Zamościu oraz PSM I i II stopnia w Chełmie, gdzie pracuje jako nauczyciel wiolonczeli; w kwartecie od trzech
lat;

Piotr Stopa – edukacja: PSM I ST. Zamość ; PSM II ST. Kielce, Akademia Muzyczna Kraków. Doświadczenie zawodowe: praca pedagogiczna w PSM I i II ST. W Zamościu, Krasnymstawie, Tomaszowie Lubelskim. Praca w szkolnictwie muzycznym na kierowniczych stanowiskach (kierownik sekcji, wicedyrektor, dyrektor). Współpraca z orkiestrą symfoniczną w Zamościu (pianista, aranżer). Współpraca z filharmonią lubelską (prelegent, kameralista). Koncerty kameralne na terenie Niemiec (Praca kontraktowa w wielu niemieckich kurortach).

Koncert "W cztery struny świata" w synagodze ul. Lubelska 4 odbędzie się w sobotę 24 sierpnia 2019 o godz. 19:00.


Bilety na koncert można zakupić na portalu KupBilecik.pl


KONKURS!

Dla tych z Państwa, którzy przyślą ciekawą wypowiedź na nasze zadanie konkursowe, mamy podwójne zaproszenie na koncert „W cztery struny świata”

Zadanie brzmi:

Zaproponuj utwór, który muzycy z grupy "Inny Kwartet" mogliby zagrać na bis podczas koncertu „W cztery struny świata”. Uzasadnij wybór.

Wypowiedź wraz z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu należy przesłać na adres: redakcja@kazimierzdolny.pl dzisiaj 23 sierpnia do godziny 20:00. W tytule maila należy umieścić adnotację „Konkurs”. Ogłoszenie wyników w piątek (23 sierpnia) o godzinie 21:00 na łamach naszego portalu.

Organizatorem koncertu i sponsorem nagród w konkursie jest Dom Gościnny Beitenu w synagodze.

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę