Koncert. W cztery struny świata. Konkurs!

Przed nami w synagodze koncert muzyki żydowskiej, bałkańskiej, latynoskiej. Dla Państwa konkurs!

W najbliższą sobotę w synagodze odbędzie się koncert muzyki wielokulturowej „W cztery struny świata”. Usłyszymy utwory żydowskie, bałkańskie i latynoskie w opracowaniu na kwartet smyczkowy oraz fortepian. W programie znajdą się m.in. utwory Astora Piazzoli, suita z musicalu "Skrzypek na dachu”, fragmenty suity żydowskiej oraz piosenki Gorana Bregovica.

Wystąpi "Inny Kwartet":
Anna Piwko - skrzypce
Magda Magoń - skrzypce
Tomasz Nadolski - altówka
Katarzyna Wach - wiolonczela
Piotr Stopa - fortepian

Anna Piwko – absolwentka AMFC w Białymstoku w klasie skrzypiec profesora
Stanisława Kuka, od kilkunastu lat skrzypaczka Orkiestry Symfonicznej im.
Karola Namysłowskiego w Zamościu oraz nauczyciel skrzypiec w PSM I w
Szczebrzeszynie. Od przeszło 10 lat wykonuje kameralistykę w kwartecie
smyczkowym, w którym pełni rolę I skrzypiec;

Magda Magoń – absolwentka Wrocławskiej Akademii Muzycznej w klasie
skrzypiec profesora Bartosza Bryły, od kilkunastu lat skrzypaczka Orkiestry
Symfonicznej w Zamościu oraz nauczyciel skrzypiec w PSM I i II stopnia w
Zamościu, kwartet smyczkowy to jej kolejna z muzycznych działalności,
skrzypce II;

Tomasz Nadolski – od 20 lat altowiolista w Orkiestrze Symfonicznej w Zamościu; muzyk wszechstronny, swoją drugą tożsamość muzyczną odkrył w śpiewie klasycznym, od lat jest solistą – barytonem tej samej instytucji; w kwartecie gości od dwóch lat;

Katarzyna Wach – absolwentka Warszawskiej Akademii Muzycznej w klasie profesora Kazimierza Michalika i Andrzeja Bauera oraz studiów podyplomowych Musikhochschule, które ukończyła w Augsburgu, w Niemczech. Od kilku lat związana z Orkiestrą Symfoniczną w Zamościu oraz PSM I i II stopnia w Chełmie, gdzie pracuje jako nauczyciel wiolonczeli; w kwartecie od trzech
lat;

Piotr Stopa – edukacja: PSM I ST. Zamość ; PSM II ST. Kielce, Akademia Muzyczna Kraków. Doświadczenie zawodowe: praca pedagogiczna w PSM I i II ST. W Zamościu, Krasnymstawie, Tomaszowie Lubelskim. Praca w szkolnictwie muzycznym na kierowniczych stanowiskach (kierownik sekcji, wicedyrektor, dyrektor). Współpraca z orkiestrą symfoniczną w Zamościu (pianista, aranżer). Współpraca z filharmonią lubelską (prelegent, kameralista). Koncerty kameralne na terenie Niemiec (Praca kontraktowa w wielu niemieckich kurortach).

Koncert "W cztery struny świata" w synagodze ul. Lubelska 4 odbędzie się w sobotę 24 sierpnia 2019 o godz. 19:00.


Bilety na koncert można zakupić na portalu KupBilecik.pl


KONKURS!

Dla tych z Państwa, którzy przyślą ciekawą wypowiedź na nasze zadanie konkursowe, mamy podwójne zaproszenie na koncert „W cztery struny świata”

Zadanie brzmi:

Zaproponuj utwór, który muzycy z grupy "Inny Kwartet" mogliby zagrać na bis podczas koncertu „W cztery struny świata”. Uzasadnij wybór.

Wypowiedź wraz z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu należy przesłać na adres: redakcja@kazimierzdolny.pl dzisiaj 23 sierpnia do godziny 20:00. W tytule maila należy umieścić adnotację „Konkurs”. Ogłoszenie wyników w piątek (23 sierpnia) o godzinie 21:00 na łamach naszego portalu.

Organizatorem koncertu i sponsorem nagród w konkursie jest Dom Gościnny Beitenu w synagodze.

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę