Niemen wiecznie żywy

zobacz więcej (12)

Utwory Czesława Niemena rozbrzmiały w kazimierskiej synagodze. Kobiecym, mocnym i wyrazistym głosem wyśpiewała je Grażyna Łobaszewska. Przy akompaniamencie grupy Ajagore.

Grażyna Łobaszewska po raz kolejny wystąpiła przed kazimierską publicznością w budynku dawnej synagogi. Tym razem jednak z nieco innym repertuarem. Artystka wspólnie z grupą Ajagore zaprezentowała dobrze znane nam utwory, choć w nowych, bardzo ciekawych aranżacjach.


- Są to piosenki Czesława Niemena – mówi Grażyna Łobaszewska. - Nagraliśmy płytę, choć zwyczajowo nie nagrywamy cudzych kompozycji, nie śpiewamy cudzych tekstów, ponieważ mamy bardzo dużo swoich. Jednak w związku z tym, że Czesław Niemen to bardzo ważna postać i jego piosenki nie powinny przeminąć, bo mają niesamowitą wartość samą w sobie, chcieliśmy to jakoś zatrzymać.


Płyta o której mowa, nosi tytuł „Dziwny jest...” i znajdują się na niej takie utwory jak: "Wspomnienie", "Ach, jakie oczy", "Jeszcze sen", "Najdłuższa noc", "Stoję w oknie", "Obok nas", "Płonąca stodoła", "Jednego serca", "Nim przyjdzie wiosna", "Dziwny jest ten świat", "Moja piosnka". Wszystkie te piosenki mogliśmy usłyszeć na koncercie w Kazimierzu. Zaskakujące, porywające i bardzo rytmiczne, ale nie pozbawione melancholii i jedynego w swoim rodzaju klimatu utwory, z jednej strony tak dobrze znane, a jednak poznawane na nowo. Świadczy to jedynie o ich ponadczasowości i uniwersalności.


- Kiedyś bez piosenek Czesława Niemena nie odbyła się żadna prywatka – mówi Grażyna Łobaszewska. Dziś jego piosenki można usłyszeć zarówno w radiu, jak i na koncertach. Czy to w wykonaniu Grażyny Łobaszewskiej i Ajagore, czy Krzysztofa Zalewskiego, czy innych artystów. Dzięki temu twórczość Niemena poznają kolejne pokolenia. A on sam jest wiecznie żywy.

 

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę