Kto idzie na koncert Zagubione skarby?

Zapomniane utwory kameralne polskich kompozytorów XIX i XX w. usłyszymy w sobotę podczas koncertu „Zapomniane skarby” w synagodze. Utwory Różyckiego, Kątskiego, Godebskiego, Stolpe, Wienberga, Nowowiejskiego, Waghaltera, Szalita, Pendereckiego zagrają skrzypaczka Joanna Okoń, wiolonczelistka Anna Wróbel oraz ukraińska pianistka Elena Zhukova. Kto wygrał wejściówkę na ten koncert?
„Zapomniane skarby” to projekt Joanny Okoń, która wyszukuje zapomniane utwory kompozytorów polskich i prezentuje je szerszej publiczności. W efekcie tych poszukiwań powstała już płyta Polish Impressions: Early 20th Century Violin Music. Materiał ten jako projekt koncertowy "Polish Landscapes" prezentowany był także m.in. w Carnegie Hall i w Szanghaju.
Program koncertu
VIOLIN, CELLO & PIANO
Ludomir Różycki – Rapsodie
Karol Kątski - Fantasie concertante sur la Somnanbula
Franz Godebski – Tristesse
Antoni Stolpe – Romans
VIOLIN & PIANO
Mieczysław Weinberg - Rapsodia na tematy mołdawskie
Felix Nowowiejski - Legende op. 6
CELLO & PIANO
Henryk Waghalter - Gavotte op. 5
Karol Skarżyński - Polonez op. 8
VIOLIN & CELLO2
Rachel Knobler - Beim Wunderrabbi (aus der Suite fuer Nanette)
VIOLIN SOLO
Krzysztof Penderecki - Tanz  
CELLO SOLO
Marian Sawa – Arabeska
PIANO SOLO
Paula Szalit - Intermezzo
Dlaczego warto uczestniczyć w tym wydarzeniu?
- Obcowanie z tak piękną muzyką to podróż w głąb samego siebie - to zatracanie się w sobie. To czas refleksji i zadumy nad cudem życia i pięknem otaczającego nas świata. Cytując P. Rothfussa: "Muzyka bezpośrednio dotyka serca, niezależnie jak mały czy oporny umysł ma słuchacz." Muzyka przekazuje nam to, czego nie sposób ubrać w słowa. To cała istota pragnienia, by móc zachwycić się koncertem „Zagubione skarby” – napisała Bożena Śmiałowska. I to ona wygrywa dwuosobową wejściówkę na koncert „Zagubione skarby”. Gratulujemy! Bilety do obioru w synagodze przed koncertem.
Koncert „Zagubione skarby” w synagodze już w sobotę 19 września o godzinie 19:00.

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę