Grażyna Łobaszewska zaśpiewa w Kazimierzu

Już w najbliższą sobotę w synagodze odbędzie się koncert „Grażyna Łobaszewska - 40 lat na scenie”. Jubileuszowy recital to swoista wycieczka po wszystkich płytach artystki.

Po raz kolejny do Kazimierza zawita Grażyna Łobaszewska polska wokalistka i kompozytorka, znana z takich utworów jak chociażby „Czas nas uczy pogody”, „Piosenka o ludziach z duszą”, „Brzydcy” „Gdybyś” czy „Sklejam się”. Koncert ma charakter jubileuszowy związany z czterdziestoleciem pracy twórczej artystki, stąd też zapowiada się swoisty maraton po wszystkich płytach artystki. Usłyszymy jej największe hity, także sztandarowe piosenki Czesława Niemena, które znalazły się na płycie „Dziwny jest…” poświęconej pamięci Mistrza.

Piosenkarce towarzyszyć będzie zespół Ajagore w składzie:
Sławomir Kornas – bas, śpiew
Maciej Kortas – gitary
Michał Szczeblewski – perkusja

Koncert w Kazimierzu jest kolejnym powrotem Grażyny Łobaszewskiej do Miasteczka.  Co ciągnie artystkę do maleńkiego miasteczka nad Wisłą mocno oddalonego od jej rodzinnego Gdańska?

- Oj ciągnie mnie ciągnie do Kazimierza, tego oczywiście, który leży nad Wisłą. To zaczarowane miasto, jakby w nim stanęły zegary… a i ludzie tu chodzą wolniej, nie spiesząc się wcale. Może nie chcą wytyczać rytmu starym kamieniczkom? – zastanawia się Grażyna Łobaszewska – Zawsze kiedy jestem w Kazimierzu, czuję się jak w środku spektaklu, który trwa do wyciemnienia sceny. Miasto przysypia, a później już tylko latarnie – jakby czuwały od zawsze – oświetlają drogę, żeby nie zahaczyć o zaułek, daszek, gzyms, a może by odkryć jeszcze jedną dróżkę na skrót. Kazimierz smakuje jak wielopoziomowy tort, z którego zawsze chcę uszczknąć jeszcze kawałek.

Zapraszamy Państwa do uszczknięcia tego kazimierskiego tortu, którego tym razem Wisienką będzie koncert Grażyny Łobaszewskiej. „Grażyna Łobaszewska - 40 lat na scenie” już 18 sierpnia o godzi-nie 20.00 w synagodze ul. Lubelska 4.

Bilety w cenie 65 zł do nabycia na kupbilecik.pl

 

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
To osoby tworzą świąteczną atmosferę. Jest tyle pięknych miejsce w Polsce, gdzie można spędzić Święta Wielkanocne 2024. Sprawdź listę obiektów, które przygotowały na ten czas ofertę specjalną.
Pokaż stopkę