WpółDrogi Festival: „Mały Książę”

Skomentuj (1)

zobacz więcej (11)

Trzecią edycją WpółDrogi Festival rozpoczął monodram „Mały Książę” w wykonaniu Tadeusza Kwinty. To jedno z pięciu zaplanowanych wydarzeń. Co jeszcze przed nami?

Już po raz trzeci w Kazimierzu Dolnym odbywa się WpółDrogi Festival. Przez cały długi majowy weekend w budynku Dawnej Synagogi mamy niepowtarzalną okazję spotkać artystów reprezentujących różne gatunki i stylistyki.

Jednym z gości tegorocznego festiwalu był Tadeusz Kwinta, którego w zasadzie przedstawiać nie trzeba. Tym razem pojawił się w Kazimierzu Dolnym ze swym autorskim spektaklem, monodramem „Mały Książę”.

- Jest to spektakl, który odniósł niebywały sukces – piszą organizatorzy. – Będący sceniczną adaptacją słynnej książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zajmującej szczególne miejsce pośród najważniejszych lektur, lubianej nie tylko przez dzieci i młodzież, ale i przez dorosłych. Tadeusz Kwinta proponuje monodram jako formę teatralną najwierniej oddająca spojrzenie autora.

Czym innym jest „Mały książę”, jeśli nie baśnią o potrzebie przyjaźni i miłości? Zarazem o poczuciu obowiązku i o samotności. A także o odpowiedzialności za bliskich i o ludzkiej śmieszności. Artysta podczas spektaklu zabiera nas w wyjątkową podróż w głąb siebie. Tu humor przeplata się ze wzruszeniem a poezja z bardzo prostym przekazem. To spektakl dla wszystkich: dla kilkuletnich dzieci, młodzieży i dorosłych.

- "Mały Książę" jest dla mnie jedną z tych propozycji z literatury, która "mądrzeje" w miarę tego jak my zdobywamy doświadczenie – mówi Tadeusz Kwinta w jednym z wywiadów. – Wracając do niej po latach, dostrzegamy, ileż jest w niej zawartych głębokich spostrzeżeń. Wiele z nich nie traci aktualności mimo upływu lat, zmian społecznościowych itp. Według mnie "Mały Książę" to zapis autentycznego przeżycia, stanu ducha i wyobraźni autora w sytuacji ekstremalnego zagrożenia.

Ten wyjątkowy spektakl to dopiero początek. Przed nami jeszcze wiele ciekawych wydarzeń, które odbędą się w Kazimierzu Dolnym w ramach WpółDrogi Festival. Co jeszcze przed nami?

Program

1 maja 2019 godz. 19:00 Koncert „W Skrzypcowym Świecie. „ROK duo” – Marcin David Król (skrzypce) & Lucjan Szaliński-Bałwas (skrzypce, altówka).
W wykonaniu dwóch młodych świetnych instrumentalistów usłyszymy koncert niezwykły. „W skrzypcowym świecie” to przygotowane specjalnie na tę okazję utwory mieszczące się w różnych gatunkach i estetykach – od klasyki, poprzez muzykę etno, musical do rocka. Koncert ten to jedyna w swoim rodzaju okazja do bliskiego, intymnego niemal spotkania z magicznym instrumentem – skrzypcami.
Bilety:
Przedsprzedaż: 30 zł normalne / 25 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 40 zł normalne / 35 zł ulgowe

2 maja 2019 godz. 19:00 koncert „Ogród wiszący”. Jan Kondrak (Lubelska Federacja Bardów)
Usłyszymy autorski wybór mistrzów piosenki z całego świata, w większości specjalnie tłumaczone utwory Dylana, Cohena, Stinga, Okudżawy, Wysockiego, Brela, Stachury…
Koncert oparty na scenariuszu widowiska estradowego własnego autorstwa Ogród wiszący-Pieśniarze świata – który nagrodzony został na targach estradowych OSET w Rzeszowie.
Bilety:
Przedsprzedaż: 40 zł normalne / 30 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 50 zł normalne / 40 zł ulgowe

3 maja godz. 19:00 „Tak bym chciał”.  Jacek Musiatowicz, Michał Musiatowicz
Koncert będzie wyjątkowo się składał z dwóch części. Pierwszą cześć artyści poświęcą twórczości Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Macieja Pietrzyka  – przedstawicieli pokolenia „bardów Solidarności”. Pamiętamy bowiem, że 3 maja to data specjalna – jedno z niewielu polskich radosnych świąt. W ten sposób więc oddamy hołd tym którzy sztuką walczyli o wolność i stali zawsze na straży wartości najważniejszych.
Na drugą koncertu część składać się będą utwory własne Jacka Musiatowicza z płyt „Tak bym chciał” i „Wróżyczka” świetnie znanych starszej publiczności. Znajdą się nowsze także kompozycje z płyty syna – Michała utrzymane w bardziej rockowych klimatach, które usłyszeć można na jego płycie „Breaking Glass”.
Bilety:
Przedsprzedaż 30 zł normalne / 25 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 40 zł normalne / 35 zł ulgowe


4 maja godz. 19:00 „Żydowska ulica”. Izabela Szafrańska
Koncert niezwykły, magiczny… Idealnie wpasowujący się w klimat miejsca w którym się będzie odbywał. Składają się na niego pieśni żydowskie i utwory o tematyce żydowskiej m.in.: „Yerushalayim Shel Zahav”, „Dona Dona”, „Shalom aleichem”, Rebeka i wiele innych.
W koncercie towarzyszyć Izabeli będą Przemysław Zalewski (piano) i Przemysław Skałuba (klarnet, saxofony i duduk)
Ostatnie występy Artystki w Piwnicy Pod Baranami oraz w Kalinowym Sercu w Warszawie spotkały się z żywiołową reakcją publiczności.
Bilety:
Przedsprzedaż: 40 zł normalne / 30 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 50 zł normalne / 40 zł ulgowe

Wszystkie koncerty odbywać się będą w synagodze ul. Lubelska 4


BILETY
można nabyć: codziennie w Dawnej Synagodze ul. Lubelska 4 w godzinach 10:00-18:00
Internetowo na portalach: panbilet.pl, kupbilecik.pl, oraz ewejsciowki.pl
Rezerwacje
tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: kazimierz@jewish.org.pl
Sprzedaż grupowa
tel.: 572 229 519, e-mail: artbiz@artbiz.eu

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym wydarzenia.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • T.....
    Byłam na spektaklu. Godzina obcowania z profesjonalną sztuką aktorską i wielką literaturą, to duża przyjemność. Nastrój. Refleksja nad tym, co w życiu jest ważne i najważniejsze.

Mapa

Festiwale

WpółDrogi Festiwal


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę