WpółDrogi Festival: „Mały Książę”

Skomentuj (1)

zobacz więcej (11)

Trzecią edycją WpółDrogi Festival rozpoczął monodram „Mały Książę” w wykonaniu Tadeusza Kwinty. To jedno z pięciu zaplanowanych wydarzeń. Co jeszcze przed nami?

Już po raz trzeci w Kazimierzu Dolnym odbywa się WpółDrogi Festival. Przez cały długi majowy weekend w budynku Dawnej Synagogi mamy niepowtarzalną okazję spotkać artystów reprezentujących różne gatunki i stylistyki.

Jednym z gości tegorocznego festiwalu był Tadeusz Kwinta, którego w zasadzie przedstawiać nie trzeba. Tym razem pojawił się w Kazimierzu Dolnym ze swym autorskim spektaklem, monodramem „Mały Książę”.

- Jest to spektakl, który odniósł niebywały sukces – piszą organizatorzy. – Będący sceniczną adaptacją słynnej książki Antoine’a de Saint-Exupéry’ego, zajmującej szczególne miejsce pośród najważniejszych lektur, lubianej nie tylko przez dzieci i młodzież, ale i przez dorosłych. Tadeusz Kwinta proponuje monodram jako formę teatralną najwierniej oddająca spojrzenie autora.

Czym innym jest „Mały książę”, jeśli nie baśnią o potrzebie przyjaźni i miłości? Zarazem o poczuciu obowiązku i o samotności. A także o odpowiedzialności za bliskich i o ludzkiej śmieszności. Artysta podczas spektaklu zabiera nas w wyjątkową podróż w głąb siebie. Tu humor przeplata się ze wzruszeniem a poezja z bardzo prostym przekazem. To spektakl dla wszystkich: dla kilkuletnich dzieci, młodzieży i dorosłych.

- "Mały Książę" jest dla mnie jedną z tych propozycji z literatury, która "mądrzeje" w miarę tego jak my zdobywamy doświadczenie – mówi Tadeusz Kwinta w jednym z wywiadów. – Wracając do niej po latach, dostrzegamy, ileż jest w niej zawartych głębokich spostrzeżeń. Wiele z nich nie traci aktualności mimo upływu lat, zmian społecznościowych itp. Według mnie "Mały Książę" to zapis autentycznego przeżycia, stanu ducha i wyobraźni autora w sytuacji ekstremalnego zagrożenia.

Ten wyjątkowy spektakl to dopiero początek. Przed nami jeszcze wiele ciekawych wydarzeń, które odbędą się w Kazimierzu Dolnym w ramach WpółDrogi Festival. Co jeszcze przed nami?

Program

1 maja 2019 godz. 19:00 Koncert „W Skrzypcowym Świecie. „ROK duo” – Marcin David Król (skrzypce) & Lucjan Szaliński-Bałwas (skrzypce, altówka).
W wykonaniu dwóch młodych świetnych instrumentalistów usłyszymy koncert niezwykły. „W skrzypcowym świecie” to przygotowane specjalnie na tę okazję utwory mieszczące się w różnych gatunkach i estetykach – od klasyki, poprzez muzykę etno, musical do rocka. Koncert ten to jedyna w swoim rodzaju okazja do bliskiego, intymnego niemal spotkania z magicznym instrumentem – skrzypcami.
Bilety:
Przedsprzedaż: 30 zł normalne / 25 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 40 zł normalne / 35 zł ulgowe

2 maja 2019 godz. 19:00 koncert „Ogród wiszący”. Jan Kondrak (Lubelska Federacja Bardów)
Usłyszymy autorski wybór mistrzów piosenki z całego świata, w większości specjalnie tłumaczone utwory Dylana, Cohena, Stinga, Okudżawy, Wysockiego, Brela, Stachury…
Koncert oparty na scenariuszu widowiska estradowego własnego autorstwa Ogród wiszący-Pieśniarze świata – który nagrodzony został na targach estradowych OSET w Rzeszowie.
Bilety:
Przedsprzedaż: 40 zł normalne / 30 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 50 zł normalne / 40 zł ulgowe

3 maja godz. 19:00 „Tak bym chciał”.  Jacek Musiatowicz, Michał Musiatowicz
Koncert będzie wyjątkowo się składał z dwóch części. Pierwszą cześć artyści poświęcą twórczości Jacka Kaczmarskiego, Przemysława Gintrowskiego i Macieja Pietrzyka  – przedstawicieli pokolenia „bardów Solidarności”. Pamiętamy bowiem, że 3 maja to data specjalna – jedno z niewielu polskich radosnych świąt. W ten sposób więc oddamy hołd tym którzy sztuką walczyli o wolność i stali zawsze na straży wartości najważniejszych.
Na drugą koncertu część składać się będą utwory własne Jacka Musiatowicza z płyt „Tak bym chciał” i „Wróżyczka” świetnie znanych starszej publiczności. Znajdą się nowsze także kompozycje z płyty syna – Michała utrzymane w bardziej rockowych klimatach, które usłyszeć można na jego płycie „Breaking Glass”.
Bilety:
Przedsprzedaż 30 zł normalne / 25 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 40 zł normalne / 35 zł ulgowe


4 maja godz. 19:00 „Żydowska ulica”. Izabela Szafrańska
Koncert niezwykły, magiczny… Idealnie wpasowujący się w klimat miejsca w którym się będzie odbywał. Składają się na niego pieśni żydowskie i utwory o tematyce żydowskiej m.in.: „Yerushalayim Shel Zahav”, „Dona Dona”, „Shalom aleichem”, Rebeka i wiele innych.
W koncercie towarzyszyć Izabeli będą Przemysław Zalewski (piano) i Przemysław Skałuba (klarnet, saxofony i duduk)
Ostatnie występy Artystki w Piwnicy Pod Baranami oraz w Kalinowym Sercu w Warszawie spotkały się z żywiołową reakcją publiczności.
Bilety:
Przedsprzedaż: 40 zł normalne / 30 zł ulgowe
W dniu spektaklu: 50 zł normalne / 40 zł ulgowe

Wszystkie koncerty odbywać się będą w synagodze ul. Lubelska 4


BILETY
można nabyć: codziennie w Dawnej Synagodze ul. Lubelska 4 w godzinach 10:00-18:00
Internetowo na portalach: panbilet.pl, kupbilecik.pl, oraz ewejsciowki.pl
Rezerwacje
tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: kazimierz@jewish.org.pl
Sprzedaż grupowa
tel.: 572 229 519, e-mail: artbiz@artbiz.eu

Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym wydarzenia.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • T.....
    Byłam na spektaklu. Godzina obcowania z profesjonalną sztuką aktorską i wielką literaturą, to duża przyjemność. Nastrój. Refleksja nad tym, co w życiu jest ważne i najważniejsze.

Mapa

Festiwale

WpółDrogi Festiwal


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Wyjazd to idealny pomysł na perfekcyjny Dzień Kobiet 2024. Jeżeli szukasz interesującego miejsca, zobacz co oferują właściciele obiektów na ten szczególny dzień.
Pokaż stopkę