Powraca WpółDrogi Festival

Do Kazimierza powoli wracają festiwale, które nie odbyły się w pierwotnie zaplanowanym terminie z powodu pandemii koronawirusa. IV edycja WpółDrogi Festival już w weekend 14 – 16 sierpnia.
WpółDrogi Festival odbywa się w Kazimierzu zwykle w pierwszy długi weekend na początku sezonu turystycznego. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa może się odbyć dopiero teraz – w połowie sierpnia.
WpółDrogi Festival łączy gatunki, stylistyki i artystów z publicznością spragnioną sztuki w najlepszym wykonaniu, dając także szansę młodym, mniej znanym artystom na prezentację swojego talentu i dorobku szerszej publiczności. Podczas WpółDrogi wystąpili m.in.: Zespół Street Whispers, Marcin Król, Łukasz Jemioła, zespół Szalom Chełm, Tadeusz Kwinta z Piwnicy pod Baranami, Jan Kondrak, Izabela Szafrańska i wielu innych, zyskując uznanie widzów. Nie inaczej będzie podczas tegorocznej opóźnionej czwartej edycji.
IV edycja WpółDrogi Festival to trzy dni koncertów. Obok jednego z najwybitniejszych artystów polskiej sceny muzycznej – Mateusza Pospieszalskiego usłyszymy także klasyczny żeński kwartet smyczkowy Ladies oraz dysponującego niesamowitym kontratenorowym głosem kazimierzanina Wojtka Bochrę.
Festiwal rozpocznie występ Mateusz Pospieszalski Trio. Jego muzykę określa się zwykle mianem jazz alternatywny
- Bardziej wnikliwi słuchacze odnajdują tu echa rokowych doświadczeń kompozytora, podkreślone mocnymi wręcz gitarowymi unisonami barytonu i kontrabasu, na tle których pojawiają się śpiewne, niemal piosenkowe tematy. Rockowa energia, swingujący puls, jazzowe skale, wzbogacają witalne motywy rodem z folku i muzyki źródeł – czytamy w zapowiedzi koncertu.
W programie kazimierskiego występu znajdą się również  utwory z płyty EMPE 3,  z której opisem krytycy mieli wielkie kłopoty. Doszukiwano się tu różnorodnych wątków, inspiracji i źródeł.
- W jednym jednakowoż byli zgodni – pod niebiosa wychwalali świeżość i żywiołowość materiału przygotowanego przez Mateo z rodziną i przyjaciółmi. I choć od wydania płyty minęło już dobre kilka lat, wciąż zaskakuje on świeżością, o co dba sam artysta wciąż na nowo interpretując własną twórczość. Dzięki temu każdy koncert jest jedynym w swoim rodzaju i niepowtarzalnym wydarzeniem – mówi Krzysztof Kutarski z Fundacji Rozwoju Kultury ArtBiz, która jest organizatorem WpółDrogi Festival.
Muzykę filmową i musicalową zaprezentuje kwartet smyczkowy Ladies. Usłyszymy m.in. utwory E. Morricone, H. Manciniego, W. Kazaneckiego, A. Kurylewicza, J. Hornera i wielu innych największych twórców muzyki filmowej i ilustracyjnej. Kwartet na stałe związany z Tomasz Momot Orkiestra koncertuje na terenie całej Polski, towarzysząc takim gwiazdom jak Piotr Cugowski, Beata Kozidrak, Majka Jeżowska, Krzysztof Cugowski, Sławek Uniatowski czy Małgorzata Ostrowska.
- Ostatniego dnia tego kameralnego festiwalu – w niedzielę 16 sierpnia kontynuujemy tradycję spotkań z lokalnymi artystami – mówi Krzysztof Kutarski. – Tym razem wystąpi Wojciech Bochra z projektem „I Love Czekolada”.
Pochodzący z Kazimierza Wojciech Bochra – kontratenor – jest finalistą Must Be The Music. Obecnie związany z projektem muzycznym „I Love Czekolada” według pomysłu Jacka Otręby – twórcy hitów radiowych.
- Projekt „I Love Czekolada” tworzą utwory łączące klasyczny wokal z delikatnymi i przepełnionymi emocjami brzmieniami akordeonu i fortepianu. Styl muzyczny jaki reprezentuje sobą cały projekt można określić jako stricte muzyka filmowa z nieco offowymi brzmieniami tworzonymi przez nietypowe połączenia dźwięków. Klimat jaki oddaje muzyka jest pełen mistycyzmu i magii już od usłyszenia pierwszych dźwięków, które wydają się niejako drzemać w duszach muzyków, z których głębi wypływa muzyka – czytamy w zapowiedzi.
W związku z pandemią festiwal będzie się odbywał z reżimie sanitarnym. Na miejscu dostępne będą środki dezynfekcyjne. W sali koncertowej obowiązywać będzie zasłanianie nosa i ust oraz zachowanie dystansu społecznego, w związku z czym  liczbę miejsc na widowni zmniejszono o połowę.
Bilety można nabyć lub zarezerwować w Dawnej Synagodze ul. Lubelska 4 codziennie w godzinach 10:00-18:00 tel.: 81 881 08 94, 692 578 677, e-mail: kazimierz@jewish.org.pl w cenie:
Mateusz Pospieszalski TRIO 50 zł w przedsprzedaży i 60 w dniu koncertu.
Kwartet Smyczkowy LADIES: 40 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu.
Wojciech Bochra I Love Czekolada: 40 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu.
Bilety będzie można też będzie wygrać w konkursach organizowanych przez organizatora na naszym portalu.
Organizator: Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz
Festiwal odbywa się dzięki wsparciu Województwa Lubelskiego oraz Gminie i Miastu Kazimierz Dolny.
Partnerzy: Dawna Synagoga w Kazimierzu, Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki.
Kazimierski Portal Internetowy jest patronem medialnym festiwalu.

Skomentuj


Mapa

Festiwale

WpółDrogi Festiwal


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę