Zagubione skarby. Koncert i konkurs!

Różycki, Kątski, Godebski, Stolpe, Wienberg, Nowowiejski, Waghalter, Szalit, Penderecki. Zapomniane utwory kameralne tych kompozytorów wyszukane przez skrzypaczkę Joannę Okoń usłyszymy podczas koncertu w synagodze w najbliższą sobotę. Zapraszamy na Zagubione skarby! KONKURS!
Joanna Okoń na skrzypcach, Anna Wróbel na wiolonczeli, Elena Zhukova na fortepianie przedstawią w synagodze zapomniane utwory kameralne polskich kompozytorów XIX i XX wieku. To efekt muzycznych poszukiwań Joanny Okoń, która na ich bazie wspólnie z pianistką Katarzyną Glensk nagrała już płytę "Polish Impressions: Early 20th Century Violin Music". Materiał ten jako projekt koncertowy "Polish Landscapes" prezentowany był także m.in. w Carnegie Hall i w Szanghaju na Festiwalu Invitation w latach 2018 i 2019.
Program, który usłyszymy w Kazimierzu, jest kontynuacją i rozwinięciem idei ukazywania zaginionych skarbów muzyki polskiej. Do nowej odsłony projektu w sezonie 2020/2021 zaproszone zostały wiolonczelistka Anna Wróbel oraz ukraińska pianistka Elena Zhukova.
Program koncertu
VIOLIN, CELLO & PIANO
Ludomir Różycki – Rapsodie
Karol Kątski - Fantasie concertante sur la Somnanbula
Franz Godebski – Tristesse
Antoni Stolpe – Romans
VIOLIN & PIANO
Mieczysław Weinberg - Rapsodia na tematy mołdawskie
Felix Nowowiejski - Legende op. 6
CELLO & PIANO
Henryk Waghalter - Gavotte op. 5
Karol Skarżyński - Polonez op. 8
VIOLIN & CELLO2
Rachel Knobler - Beim Wunderrabbi (aus der Suite fuer Nanette)
VIOLIN SOLO
Krzysztof Penderecki - Tanz  
CELLO SOLO
Marian Sawa – Arabeska
PIANO SOLO
Paula Szalit - Intermezzo
Koncert Zagubione skarby w synagodze już w sobotę 19 września o godzinie 19:00.
KONKURS!
Dla tych z Państwa, którzy w naszym konkursie nadeślą najciekawszą odpowiedź na pytanie konkursowe, mamy 2 podwójne wejściówki na ten koncert.
Pytanie brzmi: Dlaczego chciałbym uczestniczyć w koncercie Zagubione skarby w kazimierskiej synagodze?
Na odpowiedzi wraz z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu należy przesłać na adres: redakcja@kazimierzdolny.pl  z dopiskiem KONKURS czekamy do 17 września do godziny 20:00. Ogłoszenie wyników 18 września na łamach naszego portalu.

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę