Zagubione skarby. Koncert i konkurs!

Różycki, Kątski, Godebski, Stolpe, Wienberg, Nowowiejski, Waghalter, Szalit, Penderecki. Zapomniane utwory kameralne tych kompozytorów wyszukane przez skrzypaczkę Joannę Okoń usłyszymy podczas koncertu w synagodze w najbliższą sobotę. Zapraszamy na Zagubione skarby! KONKURS!
Joanna Okoń na skrzypcach, Anna Wróbel na wiolonczeli, Elena Zhukova na fortepianie przedstawią w synagodze zapomniane utwory kameralne polskich kompozytorów XIX i XX wieku. To efekt muzycznych poszukiwań Joanny Okoń, która na ich bazie wspólnie z pianistką Katarzyną Glensk nagrała już płytę "Polish Impressions: Early 20th Century Violin Music". Materiał ten jako projekt koncertowy "Polish Landscapes" prezentowany był także m.in. w Carnegie Hall i w Szanghaju na Festiwalu Invitation w latach 2018 i 2019.
Program, który usłyszymy w Kazimierzu, jest kontynuacją i rozwinięciem idei ukazywania zaginionych skarbów muzyki polskiej. Do nowej odsłony projektu w sezonie 2020/2021 zaproszone zostały wiolonczelistka Anna Wróbel oraz ukraińska pianistka Elena Zhukova.
Program koncertu
VIOLIN, CELLO & PIANO
Ludomir Różycki – Rapsodie
Karol Kątski - Fantasie concertante sur la Somnanbula
Franz Godebski – Tristesse
Antoni Stolpe – Romans
VIOLIN & PIANO
Mieczysław Weinberg - Rapsodia na tematy mołdawskie
Felix Nowowiejski - Legende op. 6
CELLO & PIANO
Henryk Waghalter - Gavotte op. 5
Karol Skarżyński - Polonez op. 8
VIOLIN & CELLO2
Rachel Knobler - Beim Wunderrabbi (aus der Suite fuer Nanette)
VIOLIN SOLO
Krzysztof Penderecki - Tanz  
CELLO SOLO
Marian Sawa – Arabeska
PIANO SOLO
Paula Szalit - Intermezzo
Koncert Zagubione skarby w synagodze już w sobotę 19 września o godzinie 19:00.
KONKURS!
Dla tych z Państwa, którzy w naszym konkursie nadeślą najciekawszą odpowiedź na pytanie konkursowe, mamy 2 podwójne wejściówki na ten koncert.
Pytanie brzmi: Dlaczego chciałbym uczestniczyć w koncercie Zagubione skarby w kazimierskiej synagodze?
Na odpowiedzi wraz z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu należy przesłać na adres: redakcja@kazimierzdolny.pl  z dopiskiem KONKURS czekamy do 17 września do godziny 20:00. Ogłoszenie wyników 18 września na łamach naszego portalu.

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę