Ave. Konkurs. Do 15:00

Wiersze Josifa Brodskiego, Tomasa Hardy'ego, Konstantego I. Gałczyńskiego a także autorskie utwory Mirosława Czyżykiewicza usłyszymy podczas sobotniego koncertu Czyżykiewicza w synagodze. Mamy dla Państwa do wygrania podwójną wejściówkę.

W najbliższą sobotę 5 października w synagodze wystąpi z koncertem „20 lat „Ave”  Mirosław Czyżykiewicz polski pieśniarz, gitarzysta, poeta, kompozytor, przedstawiciel nurtu polskiej piosenki literackiej i poezji śpiewanej, w swojej twórczości prezentujący refleksyjne podejście do życia jako do tematu. 20 lat temu w 1999 r. ukazała się nagrana dwa lata wcześniej druga z kolei płyta artysty Ave, której dwudziestolecie w tym roku on świętuje.

- Krytycy zauważyli w wykonanych przez artystę interpretacjach osobiste widzenie otoczenia, oryginalną publicystykę komentującą teraźniejszość, subtelne erotyki według własnych i cudzych tekstów, dopełnione autoironicznym stosunkiem do własnego nieporadnego wchodzenia w emocjonalną dojrzałość – czytamy w jednym z tekstów poświęconych artyście, który w momencie ukazania się Ave miał już na swoim koncie tytuł laureata Famy w kategorii piosenki poetyckiej w latach 1986/7 i nagrodę Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego w 1990.

Mirosław Czyżykiewicz od ponad 20 lat stale współpracuje z Ogólnopolskimi Spotkaniami Zamkowymi „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie oraz Studenckim Festiwalem Piosenki w Krakowie. W 2001 r. został nominowany do Nagrody Muzycznej "Fryderyk" 2001 w kategorii "Album roku: piosenka poetycka".

Bilety na koncert „20 lat „Ave”  do nabycia drogą internetową lub w synagodze w dniu koncertu. Dla tych z Państwa, którzy wezmą udział i zwyciężą w naszym konkursie, mamy podwójną wejściówkę.

Zadanie konkursowe:

Mirosław Czyżykiewicz na scenie występuje od blisko 40 lat. Jaki utwór artysty chciałabyś / chciałbyś usłyszeć podczas koncertu w Kazimierzu i dlaczego?

Wypowiedź wraz z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu należy przesłać na adres: redakcja@kazimierzdolny.pl do piątku 4 października do godziny 15:00. W tytule maila należy umieścić adnotację „Konkurs”. Ogłoszenie wyników w piątek o godzinie 16:00 na łamach naszego portalu.

Koncert „20 lat „Ave” 5 października godz. 19:00 synagoga ul. Lubelska 4.
Bilety w cenie 50 zł. Bilety do kupienia na KupBilecik.pl
Wkrótce w konkursie do wygrania podwójna wejściówka na koncert.

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę