Ave. Konkurs. Do 15:00

Wiersze Josifa Brodskiego, Tomasa Hardy'ego, Konstantego I. Gałczyńskiego a także autorskie utwory Mirosława Czyżykiewicza usłyszymy podczas sobotniego koncertu Czyżykiewicza w synagodze. Mamy dla Państwa do wygrania podwójną wejściówkę.

W najbliższą sobotę 5 października w synagodze wystąpi z koncertem „20 lat „Ave”  Mirosław Czyżykiewicz polski pieśniarz, gitarzysta, poeta, kompozytor, przedstawiciel nurtu polskiej piosenki literackiej i poezji śpiewanej, w swojej twórczości prezentujący refleksyjne podejście do życia jako do tematu. 20 lat temu w 1999 r. ukazała się nagrana dwa lata wcześniej druga z kolei płyta artysty Ave, której dwudziestolecie w tym roku on świętuje.

- Krytycy zauważyli w wykonanych przez artystę interpretacjach osobiste widzenie otoczenia, oryginalną publicystykę komentującą teraźniejszość, subtelne erotyki według własnych i cudzych tekstów, dopełnione autoironicznym stosunkiem do własnego nieporadnego wchodzenia w emocjonalną dojrzałość – czytamy w jednym z tekstów poświęconych artyście, który w momencie ukazania się Ave miał już na swoim koncie tytuł laureata Famy w kategorii piosenki poetyckiej w latach 1986/7 i nagrodę Programu 3 Polskiego Radia im. Mateusza Święcickiego w 1990.

Mirosław Czyżykiewicz od ponad 20 lat stale współpracuje z Ogólnopolskimi Spotkaniami Zamkowymi „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie oraz Studenckim Festiwalem Piosenki w Krakowie. W 2001 r. został nominowany do Nagrody Muzycznej "Fryderyk" 2001 w kategorii "Album roku: piosenka poetycka".

Bilety na koncert „20 lat „Ave”  do nabycia drogą internetową lub w synagodze w dniu koncertu. Dla tych z Państwa, którzy wezmą udział i zwyciężą w naszym konkursie, mamy podwójną wejściówkę.

Zadanie konkursowe:

Mirosław Czyżykiewicz na scenie występuje od blisko 40 lat. Jaki utwór artysty chciałabyś / chciałbyś usłyszeć podczas koncertu w Kazimierzu i dlaczego?

Wypowiedź wraz z imieniem, nazwiskiem i numerem telefonu należy przesłać na adres: redakcja@kazimierzdolny.pl do piątku 4 października do godziny 15:00. W tytule maila należy umieścić adnotację „Konkurs”. Ogłoszenie wyników w piątek o godzinie 16:00 na łamach naszego portalu.

Koncert „20 lat „Ave” 5 października godz. 19:00 synagoga ul. Lubelska 4.
Bilety w cenie 50 zł. Bilety do kupienia na KupBilecik.pl
Wkrótce w konkursie do wygrania podwójna wejściówka na koncert.

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę