Izabela Szafrańska ponownie w Kazimierzu

Jej pierwszy koncert w Kazimierzu w ramach festiwalu WpółDrogi zakończyły owacje na stojąco. Pisaliśmy, że na kolejny występ trzeba będzie czekać co najmniej rok. A tu – niespodzianka. Izabela Szafrańska wystąpi w Miasteczku ponownie jeszcze tego lata!

Synagoga podczas koncertu Izabeli Szafrańskiej „Żydowska ulica” w czasie Festiwalu WpółDrogi wypełniona była po brzegi. Publiczność była oczarowana mocnym jasnym głosem pięknej artystki, której udało się wyrazić tęsknotę twórców piosenek do często nigdy nie widzianego Izraela i pamięć miejsca, w którym przyszło im żyć. Pieśnie takie jak Yerushalayim Shel Zahav, Dona Dona, Have nagila, Shalom aleichem czy kazimierska Rebeka wykonywane po polsku, hebrajsku i w ladino wyrażały od wieków wciąż te same emocje związane z ludzką egzystencją, wspólne dla każdej nacji i dla każdego czasu. Klimat, jaki podczas koncertu stworzyła artystka, sprawił, że w tamten wieczór synagoga stała się odrębnym światem.

Izabela Szafrańska ma na swoim koncie wiele nagród o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Do sukcesu medialnego można zaliczyć jej udział w finale jednego z najbardziej znanych polskich programów telewizyjnych Must Be The Music z zespołem EL Safron, którego jest liderką i założycielką.  W 2018 roku została półfinalistką IX edycji programu muzycznego The Voice of Poland.

Aktywnie koncertuje w kraju i za granicą: w Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Mołdawii, Czechach, Rosji, Danii oraz Białorusi. Obecnie – w USA.

Koncert Żydowska ulica 16 sierpnia w synagodze o godzinie 19.00.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w synagodze ul. Lubelska 4 w Kazimierzu Dolnym. Rezerwacje telefoniczne 692578677. Wkrótce także do wygrania w konkursie na naszym portalu.

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę