Izabela Szafrańska ponownie w Kazimierzu

Jej pierwszy koncert w Kazimierzu w ramach festiwalu WpółDrogi zakończyły owacje na stojąco. Pisaliśmy, że na kolejny występ trzeba będzie czekać co najmniej rok. A tu – niespodzianka. Izabela Szafrańska wystąpi w Miasteczku ponownie jeszcze tego lata!

Synagoga podczas koncertu Izabeli Szafrańskiej „Żydowska ulica” w czasie Festiwalu WpółDrogi wypełniona była po brzegi. Publiczność była oczarowana mocnym jasnym głosem pięknej artystki, której udało się wyrazić tęsknotę twórców piosenek do często nigdy nie widzianego Izraela i pamięć miejsca, w którym przyszło im żyć. Pieśnie takie jak Yerushalayim Shel Zahav, Dona Dona, Have nagila, Shalom aleichem czy kazimierska Rebeka wykonywane po polsku, hebrajsku i w ladino wyrażały od wieków wciąż te same emocje związane z ludzką egzystencją, wspólne dla każdej nacji i dla każdego czasu. Klimat, jaki podczas koncertu stworzyła artystka, sprawił, że w tamten wieczór synagoga stała się odrębnym światem.

Izabela Szafrańska ma na swoim koncie wiele nagród o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Do sukcesu medialnego można zaliczyć jej udział w finale jednego z najbardziej znanych polskich programów telewizyjnych Must Be The Music z zespołem EL Safron, którego jest liderką i założycielką.  W 2018 roku została półfinalistką IX edycji programu muzycznego The Voice of Poland.

Aktywnie koncertuje w kraju i za granicą: w Hiszpanii, Holandii, Niemczech, Mołdawii, Czechach, Rosji, Danii oraz Białorusi. Obecnie – w USA.

Koncert Żydowska ulica 16 sierpnia w synagodze o godzinie 19.00.

Bilety w cenie 50 zł do nabycia w synagodze ul. Lubelska 4 w Kazimierzu Dolnym. Rezerwacje telefoniczne 692578677. Wkrótce także do wygrania w konkursie na naszym portalu.

Skomentuj


Mapa

Kwatery i pokoje

Dawna Synagoga Beitenu


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę