Aktualności dla "Urząd Miasta "

Władze Kazimierza Dolnego, podobnie jak inne samorządy w Polsce, podjęły decyzje o zamknięciu placówek oświatowych i kulturalnych na terenie gminy. Wszystko za sprawą koronawirusa.

Czy kazimierscy urzędnicy są nieuprzejmi? Czy w magistracie rzeczywiście trudno cokolwiek szybko i sprawnie załatwić? Między innymi o funkcjonowaniu urzędu debatowano podczas ostatniego posiedzenia komisji rewizyjnej.

Powstają koncepcje na zagospodarowanie Małego Rynku i jego najbliższych okolic w ramach rewitalizacji gminy. Wstępne projekty zostały ostatnio zaprezentowane mieszkańcom Kazimierza podczas spotkania zorganizowanego przez Urząd Miasta.

W Urzędzie Miasta trwa audyt prawny. Wyniki analiz poznamy pod koniec kwietnia.

W ostatnim czasie pojawił się pomysł, by na rzece Bystrej w Bochotnicy powstała mała elektrownia wodna. Odbudowany zostałby także zbiornik retencyjny, który od lat nie spełnia już swego zadania. Czy uda się zrealizować te plany?

Albrechtówka to jeden z najpiękniejszych punktów widokowych w Kazimierzu Dolnym. Wielu turystów decyduje się na długi spacer, by dotrzeć w to niezwykłe miejsce, chociaż oddalone od centrum Kazimierza. Dziś dostęp do pięknych widoków zagradza… szlaban.

Pokaż stopkę