Dzwonnica otwiera się od stycznia

zobacz więcej (11)

Zakończył się remont dzwonnicy przy farze. Teraz to siedziba Urzędu Miasta, gdzie mieścić się będzie nowo utworzony referat kultury i komunikacji społecznej. Kolejny budynek dla urzędników?
Miastu przybył kolejny nowo wyremontowany budynek. XVIII - wieczna dzwonnica przy farze wyraźnie pojaśniała i nie wygląda już jak uboga krewna pięknie odnowionej fary. Budynek należy do Urzędu Miasta, który tutaj zlokalizował nowo powołany referat kultury i komunikacji społecznej. Jego kierownikiem został nasz były redakcyjny kolega Mateusz Stachyra. Jego pracownicy wykonywać tu będą związane z kulturą zadania o charakterze czysto urzędniczym. Tu będzie prowadzona m.in. ewidencja obiektów noclegowych, którą zobligowany jest prowadzić Urząd Miasta. Tu także prowadzone będą działania związane z organizacją imprez, typu odbiór odpadów po imprezie czy inne sprawy porządkowo – organizacyjne; działania niezbędne, choć mało spektakularne. Na te cele zagospodarowany będzie parter budynku.
Z drugiej zaś strony budynek ten otwarty będzie na potrzeby kulturalno – społeczne mieszkańców. Piękna sala na piętrze z ogromnymi łukowymi oknami wydaje się wprost idealna nie tylko do organizowania tu wystaw czy nawet kameralnych koncertów, spotkań z ciekawymi ludźmi, ale także warsztatów o przeróżnej tematyce.
- W ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego przeprowadziliśmy remont dzwonnicy z założeniem, że będzie ona przeznaczona na realizację celów społeczno – kulturalnych nastawionych na integrację lokalnej społeczności – mówi burmistrz Artur Pomianowski. – Stworzyliśmy tu nowy referat Urzędu Miasta, który będzie się zajmował właśnie kulturą społeczną, turystyką, promocją.
W ramach tego referatu powstały zgodnie z założeniami projektu, na który gmina uzyskała dofinansowanie, dwa dodatkowe etaty. Nabór na jedno ze stanowisk właśnie dobiegł końca. Urzędnicy wejdą  do budynku już w styczniu. Kiedy covid pozwoli na organizację imprez integrujących  mieszkańców?

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Dzwonnica


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę