Dzwonnica otwiera się od stycznia

zobacz więcej (11)

Zakończył się remont dzwonnicy przy farze. Teraz to siedziba Urzędu Miasta, gdzie mieścić się będzie nowo utworzony referat kultury i komunikacji społecznej. Kolejny budynek dla urzędników?
Miastu przybył kolejny nowo wyremontowany budynek. XVIII - wieczna dzwonnica przy farze wyraźnie pojaśniała i nie wygląda już jak uboga krewna pięknie odnowionej fary. Budynek należy do Urzędu Miasta, który tutaj zlokalizował nowo powołany referat kultury i komunikacji społecznej. Jego kierownikiem został nasz były redakcyjny kolega Mateusz Stachyra. Jego pracownicy wykonywać tu będą związane z kulturą zadania o charakterze czysto urzędniczym. Tu będzie prowadzona m.in. ewidencja obiektów noclegowych, którą zobligowany jest prowadzić Urząd Miasta. Tu także prowadzone będą działania związane z organizacją imprez, typu odbiór odpadów po imprezie czy inne sprawy porządkowo – organizacyjne; działania niezbędne, choć mało spektakularne. Na te cele zagospodarowany będzie parter budynku.
Z drugiej zaś strony budynek ten otwarty będzie na potrzeby kulturalno – społeczne mieszkańców. Piękna sala na piętrze z ogromnymi łukowymi oknami wydaje się wprost idealna nie tylko do organizowania tu wystaw czy nawet kameralnych koncertów, spotkań z ciekawymi ludźmi, ale także warsztatów o przeróżnej tematyce.
- W ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego przeprowadziliśmy remont dzwonnicy z założeniem, że będzie ona przeznaczona na realizację celów społeczno – kulturalnych nastawionych na integrację lokalnej społeczności – mówi burmistrz Artur Pomianowski. – Stworzyliśmy tu nowy referat Urzędu Miasta, który będzie się zajmował właśnie kulturą społeczną, turystyką, promocją.
W ramach tego referatu powstały zgodnie z założeniami projektu, na który gmina uzyskała dofinansowanie, dwa dodatkowe etaty. Nabór na jedno ze stanowisk właśnie dobiegł końca. Urzędnicy wejdą  do budynku już w styczniu. Kiedy covid pozwoli na organizację imprez integrujących  mieszkańców?

Skomentuj


Mapa

Zabytki

Dzwonnica


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę