Magistrat w strażnicy?

Skomentuj (6)

To już pewne. Strażnica jest własnością gminy Kazimierz. Co władze zamierzają zrobić z tą nieruchomością? Plany są ogromne.

Pod koniec czerwca Starosta Puławski protokolarnie przekazał gminie Kazimierz Dolny działkę przy ulicy Senatorskiej, na zapleczu kamienicy Celejowskiej z budynkiem strażnicy. Dotąd stanowiła ona oficjalnie własność powiatu i zarazem kość niezgody pomiędzy powiatem a gminą. Niegdyś zarządcą była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, później Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Puławach, aż w końcu nieruchomość trafiła w ręce starostwa.

 

Władze Miasteczka nie kryją zadowolenia, gdyż uregulowanie stanu prawnego strażnicy na korzyść gminy wymagało wielu starań. No i plany dotyczące przyszłości strażnicy są ogromne…

- W tym momencie wykonujemy tzw. ekspertyzę budynku, przygotowujemy specyfikację, która pozwoli wyłonić wykonawcę, który z kolei sprawdzi poszczególne elementy konstrukcji budynku pod kątem projektowania na przyszłość – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego.

Budynek jest obecnie siedzibą kazimierskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. I to nie ulegnie zmianie. Władze Miasteczka chcą bowiem połączyć funkcję remizy strażackiej i Urzędu Miasta. Plany są takie, by rozbudować obiekt, dodając nowe kondygnacje, tworząc w ten sposób nowe pomieszczenia, które mogłyby służyć urzędnikom. Zdaniem burmistrza idealna jest też lokalizacja.

- Gdyby się udało zagospodarować ten budynek na urząd i straż, to byłoby to z pożytkiem dla wszystkich – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Dostosowalibyśmy budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych, a urzędnicy mieliby w końcu właściwe warunki pracy.

Dodatkowo zwolnione zostałyby wtedy pomieszczenia w kamienicach, w których obecnie mieści się Urząd Miasta.

- Jest to faza wstępna – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Najpierw ekspertyza, potem projektowanie i szukanie środków na finansowanie tego przedsięwzięcia. Zadanie to jest wpisane do Gminnego Programu Rewitalizacji i ono – jako jedno z pierwszych – byłoby przez nas realizowane.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę