Magistrat w strażnicy?

Skomentuj (6)

To już pewne. Strażnica jest własnością gminy Kazimierz. Co władze zamierzają zrobić z tą nieruchomością? Plany są ogromne.

Pod koniec czerwca Starosta Puławski protokolarnie przekazał gminie Kazimierz Dolny działkę przy ulicy Senatorskiej, na zapleczu kamienicy Celejowskiej z budynkiem strażnicy. Dotąd stanowiła ona oficjalnie własność powiatu i zarazem kość niezgody pomiędzy powiatem a gminą. Niegdyś zarządcą była Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, później Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Puławach, aż w końcu nieruchomość trafiła w ręce starostwa.

 

Władze Miasteczka nie kryją zadowolenia, gdyż uregulowanie stanu prawnego strażnicy na korzyść gminy wymagało wielu starań. No i plany dotyczące przyszłości strażnicy są ogromne…

- W tym momencie wykonujemy tzw. ekspertyzę budynku, przygotowujemy specyfikację, która pozwoli wyłonić wykonawcę, który z kolei sprawdzi poszczególne elementy konstrukcji budynku pod kątem projektowania na przyszłość – mówi Andrzej Pisula, burmistrz Kazimierza Dolnego.

Budynek jest obecnie siedzibą kazimierskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. I to nie ulegnie zmianie. Władze Miasteczka chcą bowiem połączyć funkcję remizy strażackiej i Urzędu Miasta. Plany są takie, by rozbudować obiekt, dodając nowe kondygnacje, tworząc w ten sposób nowe pomieszczenia, które mogłyby służyć urzędnikom. Zdaniem burmistrza idealna jest też lokalizacja.

- Gdyby się udało zagospodarować ten budynek na urząd i straż, to byłoby to z pożytkiem dla wszystkich – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Dostosowalibyśmy budynek do potrzeb osób niepełnosprawnych, a urzędnicy mieliby w końcu właściwe warunki pracy.

Dodatkowo zwolnione zostałyby wtedy pomieszczenia w kamienicach, w których obecnie mieści się Urząd Miasta.

- Jest to faza wstępna – mówi burmistrz Andrzej Pisula. – Najpierw ekspertyza, potem projektowanie i szukanie środków na finansowanie tego przedsięwzięcia. Zadanie to jest wpisane do Gminnego Programu Rewitalizacji i ono – jako jedno z pierwszych – byłoby przez nas realizowane.

Skomentuj


Dodane komentarze (5)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę