Aktualności dla "Urząd Miasta"

Jeszcze czas na uwagi

Do 26 maja w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza, przy ul. Nadwiślańskiej w Kazimierzu Dolnym oglądać możemy projekt zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Kazimierz Dolny. Jeszcze tam nie byłeś? Śpiesz się.

Ponad 400 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wystartowało 11 maja w Biegach Ulicznych o Puchar Burmistrza Kazimierza Dolnego. To już XVI edycja tej imprezy popularyzującej bieganie wśród dzieci i młodzieży.

Podczas prac remontowych zabytkowych budynków, bardzo często mają miejsce niecodzienne odkrycia. Tak jest również w przypadku Kazimierskiego Ośrodka Kultury, gdzie znaleziono tajemnicze pomieszczenia.

Sprzedaż nieruchomości należących do miasta zawsze budzi emocje. Tym razem – na sesji Rady Miejskiej 28 kwietnia – było podobnie. Kazimierscy radni mieli więc trudny orzech do zgryzienia.

Zyskała największe znaczenie wśród niemieckich kolonii artystycznych. Worpswede w okolicach Bremy nawiązuje współpracę z kazimierską kolonią artystyczną.

Kazimierz Dolny powoli przygotowuje się do sezonu turystycznego 2011. Jak te przygotowania wyglądają? Dziś odbyło się spotkanie dotyczące przygotowania miasta do zbliżającego się sezonu. Omówiono najważniejsze kwestie dotyczące Miasteczka.

Stare wersalki, szafy, lodówki i inny sprzęt AGD, a także zużyte opony i baterie – jeżeli mamy w domu te i podobne rzeczy, możemy się ich pozbyć w najbliższym czasie. Urząd Miasta i Gminy w Kazimierzu Dolnym organizuje zbiórkę śmieci wielkogabarytowych.

Burmistrz Kazimierza Dolnego Grzegorz Dunia informuje, że w Zespole Szkół im. Jana Koszczyca Witkiewicza przy ul. Nadwiślańskiej 9 w dniach od 6 kwietnia do 26 maja będzie wyłożony do wglądu projekt zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Kazimierz Dolny.

Już po raz szósty w Kazimierzu zabrzmią klezmerskie rytmy. Tegoroczna edycja Festiwalu Muzyki i Tradycji Klezmerskiej rozpocznie się12 lipca i potrwa 5 dni, kończąc się tradycyjnie galą na rynku. Jakie gwiazdy zabłyszczą pod kazimierskim niebem?

Propozycja z przejęciem kazimierskich szkół podstawowych przez stowarzyszenia nie spotkała się ani z aprobatą pedagogów, ani mieszkańców gminy Kazimierz Dolny, ani radnych. Jednak czy to wystarczy, by placówki oświatowe w Bochotnicy, Dąbrówce i Rzeczycy czuły się bezpieczne?

- Niezwykła moc, która przyciąga turystów do danego miejsca, to właśnie jego marka. Jej siłą jest nieuchwytny klimat emocjonalny – czytamy w „Planie promocji zawierającym strategię marki Kazimierz Dolny (wyciąg)”. Patrząc na tłumy ściągających do Miasteczka turystów, nietrudno wyciągnąć wniosek, że Kazimierz taką markę ma. Po co więc jakieś dokumenty na temat strategii marki?

Samorządy z roku na rok szukają coraz to większych oszczędności. W roku bieżącym przyszedł czas na oświatę. Władze gminy Kazimierz Dolny chcą przekazać szkoły podstawowe stowarzyszeniom.

Hotel Dwa Księżyce zwyciężył w konkursie Urzędu Miasta "Najpiękniejsze iluminacje zimowe w Kazimierzu Dolnym 2010/2011”. Oprócz niego nagrodzono także Knajpę U Fryzjera i Pub Mars.

Kolejne spotkanie dotyczące strategii marki Kazimierz Dolny poświęcone prezentacji założeń przedstawionych w opracowaniu „Plan promocji zawierający Strategię Marki Kazimierz Dolny” odbyło się 11 stycznia w sali kolnferencyjnej SARP-u w obecności władz miasta i Urzędu Marszałkowskiego.

Pokaż stopkę