Porządki w oczyszczalni

Skomentuj (1)

O problemach z funkcjonowaniem oczyszczalni ścieków w Bochotnicy mówi się już od dawna. Przebudowana kilka lat temu, wciąż wita ludzi jadących do Kazimierza niemiłymi, delikatnie mówiąc, zapachami. O tej kwestii rozmawiano podczas ostatniego posiedzenia Komisji Rewizyjnej.

Oczyszczalnia ścieków w Bochotnicy przechodziła w 2013 roku modernizację, która dzięki wprowadzeniu nowych technologii i urządzeń miała zwiększyć jej przepustowość. Jednak do tej pory oczyszczalnia zmaga się z różnymi awariami i usterkami. Najwięcej problemów sprawia blok oczyszczania mechanicznego, a dokładnie sitopiaskownik. Urządzenie to służy do oddzielania zanieczyszczeń stałych i tłuszczy, które są jednymi z głównych powodów usterek. W czasie sezonu turystycznego ich ilość trafiająca do oczyszczalni przekracza możliwości przerobowe urządzenia. Obecnie, gdy ilość zanieczyszczeń jest znacznie mniejsza, sytuacja jest tylko trochę lepsza.

- W tym momencie oczyszczalnia chodzi w systemie, można powiedzieć, normalnym. Prowadzone są jednak dalsze negocjacje w kwestii usunięcia pozostałych nieprawidłowości, np. przy zamknięciu komór Imhoffa czy wyeliminowanie dużego stężenia zanieczyszczeń na bloku mechanicznym – wyjaśnia dyrektor MZK w Kazimierzu Dolnym Michał Kozłowski. - Będziemy negocjować także w kwestii sitopiaskownika, bo to urządzenie w takiej formie nie zdaje egzaminu.

Sprawa ta została omówiona na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej, które odbyło się w ostatni piątek. Podjęto decyzję o przygotowaniu wniosku o przeprowadzenie szczegółowej kontroli modernizacji oczyszczalni w Bochotnicy w zakresie zamówienia, zrealizowania i trwania tej inwestycji. Celem kontroli będzie ustalenie, czy projekt modernizacji został właściwie przygotowany i wykonany. Uzgodniono także, że może być potrzebne powołanie niezależnego eksperta w tej dziedzinie, który przygotuje opinię dotyczącą zakresu wskazanego prze Komisję. 

Wniosek o przeprowadzenie kontroli zostanie przedstawiony na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Jan
    Miasto takie jak Kazimierz Dolny wymaga by likwidować szamba i w to miejsce przedłużać kanalizację ulicy Doły ,Wylągi.
    Warto zadbać o środowisko już teraz ,by przyszłe pokolenia nie miały do nas pretensji w przyszłości.
    Takich miejsc jest chyba więcej w Kazimierzu.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę