Porządki w oczyszczalni

Skomentuj (1)

O problemach z funkcjonowaniem oczyszczalni ścieków w Bochotnicy mówi się już od dawna. Przebudowana kilka lat temu, wciąż wita ludzi jadących do Kazimierza niemiłymi, delikatnie mówiąc, zapachami. O tej kwestii rozmawiano podczas ostatniego posiedzenia Komisji Rewizyjnej.

Oczyszczalnia ścieków w Bochotnicy przechodziła w 2013 roku modernizację, która dzięki wprowadzeniu nowych technologii i urządzeń miała zwiększyć jej przepustowość. Jednak do tej pory oczyszczalnia zmaga się z różnymi awariami i usterkami. Najwięcej problemów sprawia blok oczyszczania mechanicznego, a dokładnie sitopiaskownik. Urządzenie to służy do oddzielania zanieczyszczeń stałych i tłuszczy, które są jednymi z głównych powodów usterek. W czasie sezonu turystycznego ich ilość trafiająca do oczyszczalni przekracza możliwości przerobowe urządzenia. Obecnie, gdy ilość zanieczyszczeń jest znacznie mniejsza, sytuacja jest tylko trochę lepsza.

- W tym momencie oczyszczalnia chodzi w systemie, można powiedzieć, normalnym. Prowadzone są jednak dalsze negocjacje w kwestii usunięcia pozostałych nieprawidłowości, np. przy zamknięciu komór Imhoffa czy wyeliminowanie dużego stężenia zanieczyszczeń na bloku mechanicznym – wyjaśnia dyrektor MZK w Kazimierzu Dolnym Michał Kozłowski. - Będziemy negocjować także w kwestii sitopiaskownika, bo to urządzenie w takiej formie nie zdaje egzaminu.

Sprawa ta została omówiona na posiedzeniu Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej, które odbyło się w ostatni piątek. Podjęto decyzję o przygotowaniu wniosku o przeprowadzenie szczegółowej kontroli modernizacji oczyszczalni w Bochotnicy w zakresie zamówienia, zrealizowania i trwania tej inwestycji. Celem kontroli będzie ustalenie, czy projekt modernizacji został właściwie przygotowany i wykonany. Uzgodniono także, że może być potrzebne powołanie niezależnego eksperta w tej dziedzinie, który przygotuje opinię dotyczącą zakresu wskazanego prze Komisję. 

Wniosek o przeprowadzenie kontroli zostanie przedstawiony na najbliższej sesji Rady Miejskiej.

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • Jan
    Miasto takie jak Kazimierz Dolny wymaga by likwidować szamba i w to miejsce przedłużać kanalizację ulicy Doły ,Wylągi.
    Warto zadbać o środowisko już teraz ,by przyszłe pokolenia nie miały do nas pretensji w przyszłości.
    Takich miejsc jest chyba więcej w Kazimierzu.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę