Potrzebna pomoc

Skomentuj (3)

Każdy z nas może się włączyć w akcję pomocową dla rodziny z terenu gminy Kazimierz, która straciła cały dobytek w pożarze. Jak tego dokonać? Możliwości jest kilka.

W nocy, 6 grudnia w Cholewiance spłonął dom zamieszkiwany przez czteroosobową rodzinę, w tym dwójkę dzieci. Nikt w tym pożarze nie ucierpiał i to jest najważniejsze. Jednak mimo kilkugodzinnej akcji gaśniczej, cały dobytek rodziny spłonął. Dlatego potrzebna jest pomoc.
Ośrodek Pomocy Społecznej w Kazimierzu prowadzi zbiórkę darów. Jak informują organizatorzy zbiórki, najbardziej potrzebna jest odzież dziecięca w rozmiarach: chłopięca - 140 cm, dziewczęca -   98 - 104 cm; a także żywność i chemia gospodarcza. Dary można przynieść do siedziby OPS, która mieści się przy ulicy Lubelskiej 32/34 (budynek Ośrodka Zdrowia), do godz. 15.00 w dni robocze. Popołudniami czy też w dni wolne od pracy dary można przekazać w Strażnicy OSP (ul. Senatorska 23A).

W pomoc włączył się także Gminny Zespół Szkół – rodzice, pedagodzy oraz dyrektor. Tam też możemy zostawić ubrania czy inne rzeczy.
Poszkodowani przebywają teraz u rodziny, jednak za kilka dni będą mogli się przenieść do lokalu zastępczego.

- Lokum zastępcze dla poszkodowanej rodziny został już zabezpieczony – mówi Artur Pomianowski, burmistrz Kazimierza Dolnego. – Musimy go tylko odświeżyć, może odmalować. Wspólnie z OPS-em prowadzimy zbiórkę rzeczową.

Do akcji włączyła się także kazimierska parafia i strażacy. W najbliższą niedzielę zbierane będą datki na rzecz poszkodowanych.

Pomóc można na wiele sposobów. Zapewne niebawem zostanie otwarte też specjalne konto bankowe, na które będzie można wpłacać pieniądze. Na poniedziałek zaś zaplanowane jest spotkanie rodziców uczniów GZS, którzy chcą przygotować własną akcję pomocową.

Skomentuj


Dodane komentarze (3)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę