Kazimierz czwarty!

Skomentuj (35)

Kazimierz Dolny na czwartym miejscu wśród wszystkich gmin województwa lubelskiego. W Janowie Lubelskim ogłoszono wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny.

W Janowie Lubelskim ogłoszono w piątek wyniki Rankingu Gmin Lubelszczyzny, który przeprowadziła Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Regionalny Ośrodek w Lublinie oraz lubelski Urząd Statystyczny. Gminy oceniane były według 11 kryteriów, m.in. danych określających dochody, inwestycje, przyrost naturalny czy zadłużenie.
Kazimierz uplasował się w nim na czwartym miejscu, tuż za Łęczną, Tomaszowem Lubelskim i Konopnicą. Jak twierdzi burmistrz Kazimierza od trzeciego miejsca dzieliła go tylko jedna setna.

- Ta nagroda jest dla nas wielkim wyróżnieniem – mówi burmistrz miasta Andrzej Pisula. – Myślę, że to zasługa wielu, współpracy z radą miejską, z panem przewodniczącym, z radnymi; duża zasługa pracowników urzędu, różnych instytucji, które działają na terenie naszego miasta, jak również przedsiębiorców. Kryteria, które były przyjęte do wyliczenia tego wskaźnika, były bardzo zróżnicowane – to było 11 kryteriów z różnych obszarów działalności gminy: i tych społecznych, i tych z dziedziny finansów, i tych związanych z inwestycjami. To jakby wypadkowa różnych działalności. To pokazuje aktywność społeczną, aktywność ludzi, która spowodowała, że jesteśmy na wysokim czwartym miejscu wśród gmin województwa lubelskiego. To wielkie wyróżnienie jeśli chodzi o gminy z powiatu puławskiego. Ze wszystkich gmin, które znalazły się w pierwszej dwudziestce, jesteśmy najwyżej. Za nami jest Nałęczów (V miejsce), również gmina Puławy i miasto Puławy. To prestiż, bardzo się z tego cieszę.

W sumie spośród wszystkich 213 gmin województwa lubelskiego wyróżnionych zostało 20 gmin.


Fot. Burmistrz Kazimierza Dolnego

Skomentuj


Dodane komentarze (21)

 • Stanisław
  Gdyby burmistrz usunął parking z rynku we wtorki i piątki, to na pewno gmina byłaby na I miejscu. Jak długa będzie utrzymywany ten bałagan, 2 handlarzy z Zajączkowa i Wilkowa a samochodów 150. Gdzie tu ekologia. Zapewniam burmistrza, że w żadnym z tych zwycięskich miast nie ma handlu na rynku głównym. Utrzymywanie dalej tego bałaganu, śmierdzącego parkinu jest hańbą.
 • Harry
  no ja nie wiem.....nie było mnie pare dni i jakie zmiany....nooooo!!!!!!
  potrzebna jest akceptacja moderatora.....BOZE......WIDZISZ i NIE GRZMISZ !!!!
 • Harry
  witam....po malej przerwie......
  i mowiac szczerze,jestem nie mile zaskoczony werdyktem...!!Otoz znam Janow dość dobrze...i uważam,ze do kazimerza dolnego--to on się nie umywa!!
  Kazimierz.....po prostu ma w sobie to cos...a Janow to taka wieksza wiocha.....bez wyczucia i charakteru.....niestety...taka jest naga prawda..!!
 • Robert
  To miłe.Szkoda tylko że w tym rankingu nie było spraw pomocy ludziom niepełnosprawnym.Tu gmina ma dużo do zrobienia.
 • jan
  Gratulacje, Panie Burmistrzu! Brawo i powodzenia na przyszłość.
 • Jarych
  Ciekawe czy uwzględnili wyniki kontroli NIK i efekty prowadzonych inwestycji?
 • Redakcja
  Niektóre komentarze zostały usunięte. Prosimy o wpisy zgodne z regulaminem dyskusji.
 • Miejscowy turysta
  Np. przeliczyli zainwestowane pieniądze na liczbę mieszkańców czyli wzięli dane o inwestycjach i demografii.
  Wpompowano w szkołę już ze 20 parę milionów jeszcze jakieś tam inwestycyjki może z poprzedniej kadencji np. zamek, a mieszkańców mamy ile mamy i wyszedł rewelacyjny wskaźnik demograficzno ekonomiczny.
  To nic że szkoła zupełnie niepotrzebnie wyleciała w powietrze i inne gminy nie mają takich niepotrzebnych wydatków. A zadłużenia na głowę i jako stosunek do dochodów pewnie nie liczyli albo miej ważyło w ocenie i wyszło rewelacyjnie.
  Bez szczegółowego opisu kryteriów to lipa a nie ranking
  Ale gratuluję burmistrzowi i sobie i nam jako członkom tego obywatelskiego i demokratycznego rozwijającego się społeczeństwa naszej gminy i miasta. Mającej wielki wkład ważnej części kraju województwa i Wspólnoty Europejskiej i Globu ziemskiego i rodzaju ludzkiego
 • A to dobre
  Brawo 😂😂😂
 • turysta
  Do Czesi.Przecież mówi/pan burmistrz/ że do trzeciego miejsca zabrakła jedna seta
 • Wiktor
  Kiedyś za miłowanie ZSRR miasteczka dostawały Nagrodę Leninowską czy Sztandar Pracy. Dzisiaj też dostają. Kryteria enigmatyczno-eufemistyczne sprowadzające się tzw "rozwoju demokracji". Pozarządowe Fundacje Rozwoju Demokracji to Fundacja Batorego G.Sorosa, który jest "na smyczy" Grupy Bilderberg zawiadywanej przez światową finansjerę i wpływowe osoby gdzie obrady i ustalenia są TAJNE.
  • pijany znad Grodarza
   @ MACIEJ...
   Chciałeś, masz.

   ps. Ortodoksyjni malkontenci Sorosa prześcigają się w rzucaniu inwektyw na osobę filantropa.
  • Rycho
   To Ty Kulson ???
 • Czesia
  Coś mi się zdaje, że Pisula za to zapłacił, albo wypił z kimś wódkę, sądząc po kolorze skóry.
  • Wiesia
   ale ile zdjęc sobie narobił podpisane Fot. Burmistrz Kazimierza Dolnego
 • mieszkanka
  Czy Portal podpisał jakiś list intencyjny o współpracy z wójtem? Żyję w tym mieście 43 lata. Tyle wstydu nie najadłam się za rządów żadnego z poprzedników. Czwarte miejsce w województwie? Nie chce mi się wierzyć, że w ponad 200 gminach jest większe dziadostwo niż u nas. Jakie działania Pana wójta zasługują na uznanie, szacunek czy podziw?
  • Jar
   Zgadzam się w pełni z Pani opinią.
 • Mieszkaniec
  To chyba jakiś żart? Bardzo proszę o sprawdzenie, ile kosztowało gminę uczestnictwo w tym konkursie. Na stronie rzeczonej fundacji cisza. Wiemy doskonale jakie u nas dziadostwo, jak jesteśmy zadłużeni, i że młodych mieszkańców brak, o czym świadczą pustki w szkołach. Czwarte miejsce? Kpina.
 • studnia z rynku
  Czy burmistrz juz wrócił z Janowa?jak tak to chcę powiedzieć że bardzo zle wygląda iluminacja przy studni ,z kamerki zlewa się z choinką i nie wiadomo co to jest czy to dekoracja ,czym by nie bylo to idealne miejsce to kamienica Gdańska . Proszę wziąć pod uwagę moją uwagę.
  • kicz
   Zgadzam się - "dekoracja" przy studni jest kiczowata bardzo.
  • duzy kicz
   Wystarczy przestawić i będzie ok , to jest zle miejsce nie ma potrzeby żeby studnię popierać czymś takim. Burmistrz to widzal i czytal nasze komentarze ale chyba tak postanowil i nie ma odwrotu
 • pijany znad Grodarza
  "Poznaliśmy dziś listę najlepszych Gmin Lubelszczyzny 2017. Trzy najlepsze gminy w województwie to Łęczna, Tomaszów Lubelski i Konopnica. Wśród wyróżnionych znalazły się także Kazimierz Dolny, Krasnystaw i Janów Lubelski. Wyróżnionych zostało 20 gmin z naszego regionu. Ranking zorganizowała Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej Regionalny Ośrodek w Lublinie oraz lubelski Urząd Statystyczny."
  Na video faktycznie widać, że na dyplomie Kazimierz Dolny widnieje "IV".Nic innego NIE WYPADA, jak POGRATULOWAĆ co czynię.
  Te moje poprzednie wpisy nieco sarkastyczne, ale to wynika z ostatniej mowy sejmowej pani Szydło, która, nie wiedzieć dlaczego, również chwaliła się SUKCESEM.
  • A.P.
   Dziękuję za podejście do pozyskanych informacji. Andrzej Pisula
 • cyganki z rynku
  Wszystko fajnie tylko co z tą szkołą? Kiedy dzieci zaczną się uczyć w normalnych warunkach.
  • studnia z rynku
   Wyróż Sobie z kart Cyganko
  • studnia z rynku
   Wywróż ,oczywiscie . Po aferze pierniczkowej trzeba się pilnować .
 • MACIEJ...
  GRATULACJE - TO WIELKI SUKCES - zasługa wszystkich Obywateli gminy i jej sympatyków! Ciekawe co na to wieczni malkontenci, czy będzie ich stać chociaż na promyk radości...
 • Abc
  Ciężko dogodzić mieszkańcom Kazimierza, gratulacje Panie Andrzeju
 • pijany znad Grodarza
  Okrąglak, okrąglak, okrąglak.
  "- Ta nagroda jest dla nas wielkim wyróżnieniem - mówi burmistrz miasta Andrzej Pisula. - Myślę, że to zasługa wielu, współpracy z radą miejską, z panem przewodniczącym, z radnymi; duża zasługa pracowników urzędu, różnych instytucji, które działają na terenie naszego miasta, jak również przedsiębiorców."
  W PRAWDZIWYCH podziękowaniach ominąl Pan mieszkańców, a więc i mnie , jednego z SUWERENÓW, jak to nazewnictwo dzisiaj modne.
  ps. Tak miedzy nami. Ogarnia mnie zdziwienie tego wysokiego miejsca. hmm. Może to " zasługa" tego zadłużenia ?
  • budowniczy III RP
   Pewnie chciałbyś aby Twoją parafię wymienił i Ciebie. "To jest wypadkowa różnych działalności...aktywności społecznej..." Tak On opowiadał. A więc jesteś. Wyjaśnię Ci dalej, że "wypadkowa" to nie wypadek a wektor, taka szczałka do sukcesu
  • pijany znad Grodarza
   Cosik uczyłem się o "wypadkowej" zwanej wektorem. Moja uwaga wynika z braku wymienienia przez Burmistrza SUWERENA miasta i gminy Kazimierz. Wtedy to ta WYPADKOWA / wektor/ byłby mniej zakłamany, bo obejmowalby TEŻ Nas i ZASŁUŻONYCH : Burmistrza, Radnych, Pana Przewodniczacego, Pracownikow Urzedu, Roznych Instytucji, Przedsiebiorców.

   Wiedz, że średnia wyciągana z jak największej liczby danych jest GŁEBSZA. haha. To też mam ze szkoły.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę