Koronawirus w Urzędzie Miasta!

Urząd Miasta w Kazimierzu został zamknięty dla interesantów do odwołania. U jednego z pracowników Urzędu Miasta potwierdzono obecność koronawirusa.
Urząd Miasta już wczoraj zawiesił bezpośrednią obsługę interesantów. Dziś na jego stronie internetowej pojawiła się informacja, że u jednego z pracowników potwierdzono obecność koronawirusa.
- Na uwagę zasługuje fakt, że kilkudniowy przebieg choroby kontrolowanej przez Sanepid miał charakter bezobjawowy, co dodatkowo utrudniło diagnozę i ostateczne jej wykrycie – czytamy na stronie Urzędu Miasta. – Pracownicy urzędu oraz osoby spoza urzędu, które miały bliski, bezpośredni kontakt z pracownikiem, zostały wskazane Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
Sprawę komentuje też na Facebooku burmistrz Kazimierza, aktualnie przebywający w szpitalu na badaniach.
- Wśród pracowników Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym jest potwierdzony przypadek koronawirusa. Z dotychczasowej wiedzy - jego ogniskiem nie jest nasza gmina. Pozostajemy w kontakcie z Sanepidem i stosujemy się do wytycznych, jakie otrzymujemy z jego strony. Przekazujemy dane o osobach, z którymi osoba zakażona miała kontakt, i staramy się do nich dotrzeć indywidualnie. Urząd działa w sposób ograniczony, jest niedostępny dla interesantów.
Obecnie piszę do Państwa ze szpitala, gdzie właśnie przeszedłem test na koronawirusa. Mam nadzieje na dobre wieści i tym mocniej proszę o uważanie na siebie!
Urząd Miasta – jak pisze burmistrz – działa w sposób ograniczony. Część urzędników pracuje zdalnie w domu, pozostali – by podtrzymać w miarę normalne funkcjonowanie magistratu - są w pracy na dyżurach. Sprawy urzędowe można załatwiać telefonicznie pod numerem: 81 – 88 10 212 (centrala) lub mailowo na adres um@umkd.pl. W budynku przy ul. Senatorskiej 5 na drzwiach zamontowano też skrzynkę podawczą, gdzie można składać dokumenty osobiście.
- Wszelkie powyższe decyzje mają na celu zminimalizowanie ryzyka zarażenia koronawirusem i bezpieczeństwo mieszkańców, pracowników i wszystkich osób przebywających na terenie naszej gminy – czytamy na stronie gminy.

Skomentuj


Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Weekend listopadowy 11-15 listopada 2021 to dobry moment na krótki wypad za miasto. Zrelaksuj się w jednym z naszych obiektów. Zobacz oferty specjalne przygotowane na ten czas.
Przyszłości nie przepowiadamy, ale możemy pomóc Ci zorganizować niezapomniany wyjazd Andrzejkowy. Sprawdź naszą ofertę noclegową przygotowaną specjalnie na Andrzejki 2021.
Pokaż stopkę