Koronawirus w Urzędzie Miasta!

Urząd Miasta w Kazimierzu został zamknięty dla interesantów do odwołania. U jednego z pracowników Urzędu Miasta potwierdzono obecność koronawirusa.
Urząd Miasta już wczoraj zawiesił bezpośrednią obsługę interesantów. Dziś na jego stronie internetowej pojawiła się informacja, że u jednego z pracowników potwierdzono obecność koronawirusa.
- Na uwagę zasługuje fakt, że kilkudniowy przebieg choroby kontrolowanej przez Sanepid miał charakter bezobjawowy, co dodatkowo utrudniło diagnozę i ostateczne jej wykrycie – czytamy na stronie Urzędu Miasta. – Pracownicy urzędu oraz osoby spoza urzędu, które miały bliski, bezpośredni kontakt z pracownikiem, zostały wskazane Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
Sprawę komentuje też na Facebooku burmistrz Kazimierza, aktualnie przebywający w szpitalu na badaniach.
- Wśród pracowników Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym jest potwierdzony przypadek koronawirusa. Z dotychczasowej wiedzy - jego ogniskiem nie jest nasza gmina. Pozostajemy w kontakcie z Sanepidem i stosujemy się do wytycznych, jakie otrzymujemy z jego strony. Przekazujemy dane o osobach, z którymi osoba zakażona miała kontakt, i staramy się do nich dotrzeć indywidualnie. Urząd działa w sposób ograniczony, jest niedostępny dla interesantów.
Obecnie piszę do Państwa ze szpitala, gdzie właśnie przeszedłem test na koronawirusa. Mam nadzieje na dobre wieści i tym mocniej proszę o uważanie na siebie!
Urząd Miasta – jak pisze burmistrz – działa w sposób ograniczony. Część urzędników pracuje zdalnie w domu, pozostali – by podtrzymać w miarę normalne funkcjonowanie magistratu - są w pracy na dyżurach. Sprawy urzędowe można załatwiać telefonicznie pod numerem: 81 – 88 10 212 (centrala) lub mailowo na adres um@umkd.pl. W budynku przy ul. Senatorskiej 5 na drzwiach zamontowano też skrzynkę podawczą, gdzie można składać dokumenty osobiście.
- Wszelkie powyższe decyzje mają na celu zminimalizowanie ryzyka zarażenia koronawirusem i bezpieczeństwo mieszkańców, pracowników i wszystkich osób przebywających na terenie naszej gminy – czytamy na stronie gminy.

Skomentuj


Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Długi Weekend majowy 2024 zapowiada się cudownie. Będzie jeszcze lepszy, jeżeli skorzystasz z oferty specjalnej na majówkę.
Pokaż stopkę