Co dalej z kazimierskimi szkołami?

Skomentuj (17)

W celu wypracowania propozycji działań, przygotowujących szkoły w naszej gminie do zmian w szkolnictwie, jakie mogą nadejść w przyszłym roku, utworzony zostanie specjalny zespół ludzi. W jego składzie znajdą się burmistrz Kazimierza Dolnego, przedstawiciele Rady Miasta oraz reprezentacje szkół. Pierwsze spotkanie już w przyszłym tygodniu.

Wciąż trudno jest mówić o tym, jak dokładnie będzie wyglądała reforma szkolnictwa i czy na pewno do niej dojdzie. Jednak najwyższy już czas zacząć przygotowania do ewentualnych zmian. Podczas wspólnego posiedzenia Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Turystyki oraz Komisji Budżetu, Planowania i Zagospodarowania Przestrzennego, Gospodarki Nieruchomościami, uzgodniono, że wypracowaniem propozycji na nowy system organizacji szkolnictwa w gminie zajmie się specjalny zespół ludzi.

- Będziemy się spotykali z grupą radnych a może także włączą się w to inne osoby znające się na oświacie. W takim gronie wypracowane zostaną warianty działań, które będą możliwe do zaakceptowania, oraz wykonane zostaną wyliczenia pokazujące skalę zmian i potrzeb – mówił burmistrz Andrzej Pisula.

W skład tego zespołu wejdzie burmistrz Andrzej Pisula, przewodnicząca Komisji Edukacji Ewa Wolna, przewodniczący Komisji Budżetu Stanisław Kuś, radna Mariola Materek oraz reprezentacje każdej z gminnych szkół. O tym, kto zostanie wybrany do reprezentacji szkoły zadecydują same, a kandydatami mogą zostać dyrektorzy, nauczyciele lub też rodzice uczniów.

Pierwsze spotkanie zespołu odbędzie się najprawdopodobniej już w przyszłym tygodniu.

Skomentuj


Dodane komentarze (10)

 • Gość
  Dlaczego teraz to wina rodziców że nie ma dzieci w szkole !? jakoś nikt ich o zdanie nie pytał czy druga zmiana na Dąbrówce i lekcje do godziny 20 im odpowiadają tylko zostali postawieni przed faktem dokonanym, a to że zabrali dzieci do innych szkół to chwała im za to
 • JAV
  No co za chała... Po prostu jedno wielkie nieporozumienie. Jeden wielki bezsens, wielka beznadzieja, masakra, totalny, bezapelacyjny zjebizm, kretynizm dwuwartościowy, patałaszyzm, frajerstwo, kontrabanda intelektualna, kosmiczna pomyłka, statystyczna katastrofa mentalna,imbecylizm, dno totalne, ziobro absolutne, lepperjanizm umysłowy, kaczyzm pospolity i do tego jeszcze najczystsze na świecie zidiocenie.
  • Eti
   tylko tyle ?
 • Zdegustowana 2 :-p
  A mi tam się podoba nowa szkoła a to że jest mało dzieci to przecież nie wina ani pana burmistrza ani pana dyrektora tylko... no... właśnie drodzy rodzice... a nie tylko narzekania na tego czy tamtego. Be be be
 • wik
  Ktoś Pisuli zaczął doradzać? Sam tego nie wymyślił. Teraz będzie śpiewka, że zwolnienia to nie wina jego decyzji ale ustalenia komisji! A po za tym to zacznie pewnie wszystko zganiać na PIS. Nie dajmy się nabrać.
 • zdegustowana
  Będzie nowa-stara szkoła- tak gniot zgadzam się z poprzednim komentarzem, bez basenu z jedną salą gimnastyczną a jej pustki trzeba wypełnić teraz dziećmi z gminy którym ta szkoła-gniot niczego prócz trudów dojazdu nie oferuje, nic a nic. Dlaczego nie ma odpowiedzialności za decyzje gnioty, tylko konsekwencje nieudolności władzy ponoszą mieszkańcy be be be
  • tak tak
   Bez sensu zrobili tą szkołę. Powinni rzeczywiście zrobić basen i wtedy wszyscy z wiosek by pognali do niej i nie trzeba byłoby wydawać na pieniędzy.
 • wiesiek
  Uczniowie z całej gminy pomieszczą się w nowej szkole i jeszcze będzie miejsce, niezależnie od tego czy będzie reforma czy też nie. Panie Arbuz miej pan odrobinę cywilnej odwagi i zrezygnuj z dyrektorowania, to pan wraz z burmistrzem Dunią zafundowaliście nam mieszkańcom gniota pt nowa szkoła za 30 milionów. Tylko zapomnieliście zobaczyć ile dzieci rodzi się w gminie.
 • klient194609
  Super! Tak trzymać! Śmiech to zdrowie!
 • Zenobiusz
  Proponuje jedno pietro szkoly przeksztalcic na muzeum kultu smolenskiego a nauczycieli przeznaczonych do zwolnienia zatrudnic jako kapciowych i odkurzajacych eksponaty. Warto tez w zwiazku ze zblizajacymi sie ekshumacjami postarac sie o jakies relikwie do gablot.
  • ityle
   masz pan słusznego, bilety po 5 złociszy zwrócą inwestycje
 • rodzic
  To jest obowiązek burmistrza, a nie jakiejś komisji. Kolejny raz burmistrz udowadnia, że nie ma żadnej koncepcji ani wizji również w kwestii oświaty (wieloletni nauczyciel i dyrektor szkoły). Boi się takich decyzji, powołuje komisję aby mieć na kogo zrzucić odpowiedzialność. Panie burmistrzu został Pan wybrany również po to aby podejmować trudne decyzje...odwagi !!!
  • pijany znad Grodarza
   Drogi Rodzicu.
   Nikt, poza panią Zalewska, nie wie , jaka to bedzie szkoła. Nawet pani Zalewska nie wie.
   ps. wiem, że napisałem o pani Zalewskiej wie i nie wie. To właśnie ten DRAMAT.
 • Mare
  Jezeli rzad zabiera caly rocznik do powiatu to oznacza automatycznie znika prawie 10 procent subwencji. Czyli pitu pitu o reformach a u nas co dziesiaty zatrudniony w szkole na bruk... znajac zycie wyrzuca najmadrzejszych. i komisja zdecyduje
  • K.D.
   Zwolnienia beda niestety. Proponuje zeby koleznki i koledzy nauczyciele ktorzy tak krzyczeli za PISem rok temu godnie sami zrezygnowali z pracy jak do redukcji dojdzie.
  • zjawa
   Nie muszą Przecież najmądrzejszych mają i tak zwolnić.
  • xxx
   Pani B [wymoderowano] niech da przyklad. Z PIS starowala.

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Komunia Święta to wyjątkowy dzień dla każdego dziecka i jego rodziny. Chcemy Ci pomóc w organizacji tego wydarzenia. Jeżeli szukasz ofert noclegowych czy sal, to dobrze się składa, bo mamy takie.
Pokaż stopkę