Co zmienić? Co poprawić?

Skomentuj (2)

Do 8 lutego trwają konsultacje społeczne projektu uchwały o wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. Uwagę może złożyć każdy mieszkaniec gminy. Jednak na razie zainteresowanie raczej brak.

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym jeszcze pod koniec minionego roku ogłosił konsultacje projektu uchwały o wyznaczeniu obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji. Skierowane są one do wszystkich mieszkańców gminy.

Każdy więc może zgłosić swoją uwagę w postaci papierowej, ustnej czy też elektronicznej na adres um@umkd.pl. Organizowane są także spotkania z mieszkańcami gminy i interesariuszami rewitalizacji. Pierwsze z nich już za nami.

-  Zainteresowania rewitalizacją wśród mieszkańców raczej brak – mówi Paulina Sułek, referent ds. inwestycyjnych z Urzędu Miasta w Kazimierzu Dolnym. – Do urzędu wpłynęła do tej pory jedna uwaga pisemna, która okazała się bezpodstawna, bo dotyczyła już wyznaczonego terenu.

Na stronie internetowej Urzędu Miasta można także wypełnić specjalną ankietę, która dotyczy programu rewitalizacji.

- Będą organizowane jeszcze jedne konsultacje, które odbędą się 26 stycznia – mówi Paulina Sułek. - Może wtedy przyjdzie więcej osób i może będą to inne osoby niż na poprzednim spotkaniu. Mamy jeszcze ponad dwa tygodnie, więc myślę, że może jeszcze ktoś się zdecyduje. Póki co uwag mieszkańcy nie składają. Odbieram jedynie telefony.

Diagnoza, która była podstawą do wytyczenia wstępnie obszarów zdegradowanego i rewitalizacji, jest ogólnie dostępna i każdy może się z nią zapoznać. Stanowi ona podsumowanie analiz służących wytyczeniu obszarów zdegradowanych i obszarów rewitalizacji w gminie Kazimierz Dolny. Znajdziemy w niej m.in. informację o wyznaczonych obszarach zdegradowanych, na szczycie której znalazła się Rzeczyca Kolonia, Witoszyn, Rzeczyca, Bochotnica, Parchatka, Wylągi i miasto Kazimierz Dolny obszar 1, czyli ulice: Browarna, Bulwar, Cmentarna, Klasztorna, Krakowska, Mały Rynek, Nadwiślańska, Plebanka, Podgórna, Rynek, Sadowa, Senatorska, Witkiewicza, Kwaskowa Góra, Lubelska, Nadrzeczna, Szkolna i obszar Kamieniołomów.

- Podstawą do analiz były dane faktograficzne  (statystyczne) przygotowane przez Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym oraz inne jednostki np.: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Posterunek Policji w Kazimierzu Dolnym, Szkoły, Miejski Zakład Komunalny w Kazimierzu Dolnym, Powiatowy Urząd Pracy w Puławach i inne – czytamy na stronie internetowej Urzędu Miasta. – W celu poszerzenia perspektyw poza zgromadzone z wielu instytucji i źródeł dane przeprowadzono również badania ankietowe oraz zorganizowano diagnostyczne spotkanie warsztatowe i spotkanie o charakterze wywiadów grupowych z przedstawicielami interesariuszy: sołtysami, radnymi, przedstawicielami przedsiębiorców, pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej, prezesami Ochotniczych Straży Pożarnych, przedstawicielami organizacji pozarządowych, dyrektorami szkół, KOKPiT oraz przedstawiciela Miejskiego Zakładu Komunalnego.

Uwagi do projektu uchwały o wyznaczeniu obszarów można składać w trakcie trwania konsultacji, tj. do dnia 8 lutego 2017 r. Do tego czasu, każdy mieszkaniec gminy może odnieść się do diagnozy zamieszczonej na stronie urzędu i wskazać inny być może bardziej zdegradowany teren, gdzie występuje szczególnie niski stopień przedsiębiorczości, jest niewystarczające wyposażenie w infrastrukturę techniczną i społeczną czy też ze względu na degradację stanu technicznego obiektów budowlanych.

Skomentuj


Dodane komentarze (2)

Mapa

Informacje o mieście

Urząd Miasta w Kazimierzu Dolnym


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Poszukujesz noclegu na Boże Ciało 2024? Dobrze trafiłeś! Zobacz oferty noclegowe, dzięki którym bez trudu zaplanujesz swój wymarzony wyjazd na Boże Ciało 2024.
Pokaż stopkę