Aktualności dla "Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi"
Ponad 45 tysięcy widzów odwiedziło tegoroczny 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. To rekord! A jak było? Popatrzmy jeszcze raz.
Zakończył się 11. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, ale filmowcy niby z Kazimierzem się pożegnali podczas gali zamknięcia, ale ... tak nie do końca.
W Mięćmierzu wieczorową porą w takt muzyki grupy Daorientacja i Przemysława Łozowskiego poszli w tany ci, którym nieobca jest ludowa nuta.
W festiwalową niedzielę na kazimierskim Rynku wystąpiła kobieca formacja folkowa Same Suki. Cóż to był za wieczór!
„Historia powinna mieć początek, rozwinięcie i zakończenie, ale niekoniecznie w tej kolejności”. To słynna fraza, którą wypowiedział jeden z najbardziej oryginalnych i szokujących twórców kina Jean-Luc Godard, bohater filmu otwarcia tegorocznej edycji Dwóch Brzegów.
Synagoga zaprasza na wystawę prac artystycznych Marthy Mulawy zatytułowaną „Arka Noego”. Na swoich batikach artystka sportretowała sylwetki pięknych, często zagrożonych zwierząt oraz ptaków, aby zwrócić uwagę, jak wspaniała, różnorodna i krucha jest natura, która nas otacza.
Już w najbliższą niedzielę w Gmachu Głównym Muzeum Nadwiślańskiego odbędzie się wernisaż wystawy prac Cezarego Łutowicza - artysty, który wprowadził krzemień pasiasty do polskiej i światowej biżuterii artystycznej.
Tradycyjnie na Małym Rynku w Kazimierzu Dolnym, nazywanym Kinem pod Srebrną Gwiazdą, od niedzieli 30 lipca do soboty 5 sierpnia odbywać się będą seanse plenerowe pod gołym niebem. Widzowie zobaczą wybrane filmy minionego sezonu, które reprezentują różne style i różnych autorów. Ich wspólnym mianownikiem jest wysoki poziom artystyczny.
Na Dwóch Brzegach będzie można wziąć udział w spotkaniach autorskich z pisarkami i pisarzami, których dorobek nie był dotychczas przedmiotem filmowych adaptacji. Gośćmi festiwalu będą: Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Magdalena Kicińska, Michał Olszewski, Łukasz Orbitowski, Maciej Płaza i Grzegorz Uzdański.
Na teren Zespołu Szkół przy ulicy Nadwiślańskiej wczoraj wjechały ekipy techniczne. Rozpoczął się montaż namiotów kinowych na XI Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.
Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi zaprasza na niezwykłe spotkanie z piosenką Wojciecha Młynarskiego w Kazimierzu Dolnym podczas Festiwalu Dwa Brzegi.
Przyzwyczailiśmy się myśleć o Kazimierzu: perła renesansu, oczywiście nie zapominając o jego średniowiecznym rodowodzie. Manieryzm? Może odrobinę widać go w dekoracjach, ale w kształcie całego miasta? Niemożliwe.
Dziś pierwszy dzień Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Jubileuszowa edycja, do której doszło mimo wielu niedogodności, to jak zwykle uczta dla miłośników kina. Oprócz filmów będą spotkania, wernisaże i koncerty. Tym właśnie przez najbliższe dni będzie żywił się i oddychał Kazimierz Dolny.
10. edycję Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi można uznać za otwartą! Na konferencji otwarcia zaprezentowano program artystyczny i filmowy oraz zapoznano wszystkich przybyłych z kulisami przygotowań jubileuszowej edycji imprezy.
10. jubileuszowy Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi uważamy za otwarty! – jak co roku tymi słowami burmistrz Kazimierza Andrzej Pisula dokonał otwarcia imprezy filmowej, której – niewiele brakowało – mogłoby zabraknąć na mapie kulturalnej nie tylko Miasteczka, ale i Polski.
Znany jest już program spotkań i wydarzeń artystycznych podczas X Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi.
Jak co roku na Dwóch Brzegach najlepsze propozycje filmowe i odkrycia ostatnich miesięcy. W programie sekcji „Świat pod namiotem” znajda się filmy, które święcą triumfy na międzynarodowych festiwalach.
10. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi rozpocznie się już 30 lipca. Poniżej prezentujemy szczegóły Gali Otwarcia.
Klamka zapadła. Na szczęście. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w swojej dziesiątej jubileuszowej edycji odbędzie się! Ale czarne chmury wciąż nad imprezą niestety wiszą.
9. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki przeszła do historii... jako sukces. Do Kazimierza Dolnego i Janowca nad Wisłą przyjechało jeszcze więcej osób niż w poprzednich latach.