Dwa Brzegi'17: Kino pod Srebrną Gwiazdą

Skomentuj (1)

Tradycyjnie na Małym Rynku w Kazimierzu Dolnym, nazywanym Kinem pod Srebrną Gwiazdą, od niedzieli 30 lipca do soboty 5 sierpnia odbywać się będą seanse plenerowe pod gołym niebem. Widzowie zobaczą wybrane filmy minionego sezonu, które reprezentują różne style i różnych autorów. Ich wspólnym mianownikiem jest wysoki poziom artystyczny.

Na początek The Rolling Stones Ole Ole Ole! – świetny dokument, będący relacją z trasy koncertowej tego legendarnego zespołu, która odbywała się w Ameryce Łacińskiej. Jej finałem był występ Stonesów w Hawanie, w którym wzięło udział ponad milion osób. Widzowie nie tylko zajrzą za kulisy rockandrollowego show: zobaczą także przygotowania do pierwszego w historii koncertu na Kubie.

Film Wszystkie nieprzespane noce Michała Marczaka zdobył nagrodę na Festiwalu w Sundance. Jest on próbą sportretowania młodych ludzi, którzy dopiero zaczynają obierać kierunek swojego życia. Sam reżyser tak mówił w jednym z wywiadów: „Zależało mi, żeby zrobić film o tym, jak to jest być młodym ‚tu i teraz’. Chciałem schwytać atmosferę, która temu towarzyszy. Trudne wyzwanie… oddać w filmie klimat pewnej beztroski.”

Grand Prix Festiwalu, Nagroda Jury Ekumenicznego i nominacja do Złotej Palmy w 2016 roku – takie wyróżnienia zebrał obraz To tylko koniec świata, nazywanego cudownym dzieckiem kanadyjskiego kina. Młody reżyser-prowokator sięgnął po temat poruszany w poprzednich realizacjach: toksyczne relacje rodzinne.

Duchowo-erotyczna biografia kobiety, która zrewolucjonizowała życie seksualne Polaków: Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej to nasza kolejna propozycja w Kinie pod Srebrną Gwiazdą. Film podbił polskie kina, obejrzało go ponad półtora miliona widzów. Obraz bił niemal takie same rekordy popularności jak książka „Sztuka kochania” w czasach PRL-u. Aktorski popis Magdaleny Boczarskiej, która będzie gościem specjalnym pokazu 3 sierpnia, a 4 sierpnia o godz. 11:00 spotkanie z aktorką w Black Red White Cafe.
NAZYWAM SIĘ CUKINIA, obraz nominowany do Oscara dla najlepszego pełnometrażowego filmu animowanego, to ekranizacja autobiograficznej książki Gillesa Parisa. Historia chłopca, który po śmierci matki trafia do domu dziecka. Twórcy wywołują śmiech przez łzy, lecz perspektywa dziecka wydaje się łagodzić tematy, o których czasem tak trudno rozmawiać.

Jestem mordercą Macieja Pieprzycy – to thriller, świetnie zrealizowana historia słynnego „wampira z Zagłębia”, seryjnego mordercy kobiet, którego historią w latach 70. żyła niemal cała Polska. W roli skazanego znakomity Arkadiusz Jakubik, który będzie naszym gościem również jako reżyser filmu „Krótka historia o morderstwie”.

Na zakończenie, w sobotę 5 sierpnia, Dalida. Skazana na miłość – burzliwa biografia legendarnej piosenkarki i aktorki. Fotografowano ją częściej niż Elvisa Presleya i Brigitte Bardot, urzekała nie tylko urodą, lecz także niespotykanym talentem.

Program sekcji dostępny jest tutaj: Wielkie kino na Małym Rynku.

Do zobaczenia na Dwóch Brzegach!

Zachęcamy do śledzenia naszych newsletterów oraz profilu na FACEBOOKU i INSTAGRAMIE. 11. edycja Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi odbędzie się w dniach 29 lipca – 6 sierpnia 2017 w Kazimierzu Dolnym i Janowcu nad Wisłą.

Program projekcji filmowych

Program wydarzeń towarzyszących

 

Źródło: Dwa Brzegi.pl

Skomentuj


Dodane komentarze (1)

  • fan The Rolling Stones
    Dokładnie 50 lat temu Rolling Stones koncertowali w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Bilety były nieosiągalne - nawet u koników. Byłem tam pod PKiN i z daleka widziałem jak podwoził ich nasz autobus "ogórek" z hotelu. Salę koncertową zapewnili nie autentyczni miłośnicy a dzieci ówczesnych aparatczyków partyjno-służbowych. Zwróćcie uwagę na bardzo skąpą ilość fotek publiczności. https://www.youtube.com/watch?v=Q1rGVdECiiY

Mapa


Zobacz także

Najbliższe oferty specjalne

Poniżej znajdziesz listę obiektów gotowych udostępnić miejsca noclegowe dla osób z Ukrainy, szukających schronienia w naszym kraju. Skontaktuj się z właścicielem obiektu i uzgodnij szczegóły....
Znamy sposób na udane Wakacje 2024! Odpowiedź znajdziesz w naszych ofertach noclegowych na Lato, Wakacje 2024. Nie zwlekaj atrakcyjne noclegi czekają...
Pokaż stopkę